„Niewystarczająca ilość miejsca” podczas próby zainstalowania nowej aplikacji


13

Za każdym razem, gdy instaluję nową aplikację, pojawia się komunikat „Niewystarczająca ilość miejsca” i nie mogę niczego zainstalować !

Używam Samsunga GT19060, moja pamięć wewnętrzna to 8 GB. Nie pobrałem niczego, ale za każdym razem, gdy próbuję pobrać coś, powie mi mało miejsca w pamięci.


Wyczyszczenie danych z Google Play lub Android Market może zwolnić miejsce. Możesz również sprawdzić za pomocą aplikacji DiskUsage, aby dowiedzieć się, jak strukturyzowane są dane w pamięci wewnętrznej, a następnie usunąć wszelkie nieużywane dane.
webyz

Jak wyczyścić dane w Android Market?
Efraim

Powinno być coś takiego Settings | Applications | Play Store | Clear data. Może pomóc najpierw „Wymusić zatrzymanie” aplikacji.
ale

Ten problem jest związany lub nawet identyczny z opisanym tutaj: Coś potajemnie pochłania moją pamięć tabletu i potrzebuję pomocy w jej znalezieniu , więc lista możliwych kroków, które należy tam opisać, również może ci pomóc.
Izzy

Odpowiedzi:


5

W skrócie: 25 MB bezpłatnej pamięci wewnętrznej jest minimalnym wymogiem (źródło: TechniPages , AndroidCentral ). Jeśli ilość wolnego miejsca spadnie poniżej tej wartości, pojawi się błąd „niewystarczającej ilości miejsca”.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz:

I wiele innych - to dość „częste pytanie”. Aby uzyskać więcej wyników, wystarczy podążać za znacznikiem .


4
Na wielu urządzeniach jest ustawiony na 10% wielkości partycji zamiast na 25 MB, co jest dość absurdalne na urządzeniach z dużą ilością miejsca.
Mateusz

3
Pełne potwierdzenie do obu: tak, niektórzy mają zasadę 10% (co nie było dla mnie jasne w momencie, gdy pisałem odpowiedź) - i tak, z dzisiejszymi urządzeniami w większości posiadającymi co najmniej 4, 8 lub nawet 16 GB pamięci wewnętrznej, to jest absurdalna zasada przynajmniej dla dwóch ostatnich. Ale nic nie możemy na to poradzić, niestety (z wyjątkiem instalacji niestandardowej pamięci ROM)…
Izzy

1
Żaden z twoich linków źródłowych nie zawiera informacji o 25 MB
Maksim Dmitriev

1
Tymczasem @MaksimDmitriev treść powiązanych stron zmieniła się. Moja odpowiedź pochodzi z 1/2013, TechniPage odnowił swoją zawartość w 7/2015. Nie wspominałbym, że źródła nie popierają mojego twierdzenia :) Jeśli chodzi o zasadę 10%, zobacz tutaj , a także zobacz naszą niewystarczającą pamięć tag-wiki .
Izzy

3

Pozostałe 200 MB jest zarezerwowane do przyszłych celów, np

1. Zapisywanie pamięci podręcznej na dysku w celu zwolnienia pamięci RAM

2. System plików

3. Przenoszenie niektórych danych do pamięci SD / Flash

Zaleca się, aby mieć co najmniej 300 MB wolnego miejsca na wypadek, gdybyś chciał zainstalować aplikacje. I zaleciłbym użycie narzędzia do czyszczenia, takiego jak ccleaner, ponieważ Android nie jest dobry w zarządzaniu pamięcią.


1

Miałem ten problem z tabletem galaxy i po prostu poszedłem do informacji o aplikacji we wszystkich moich aplikacjach i dotknij przestaw na kartę SD, jeśli mi pozwoli. Teraz wydaje się, że robi to automatycznie.


1
Wygląda na to, że OP już to zrobił: spędziłem dość dużo czasu przenosząc każdą możliwą aplikację na kartę SD
Izzy

0

Nie cała pamięć wewnętrzna może być używana do instalowania aplikacji. Myślę, że Android przeznacza część pamięci wewnętrznej na instalację aplikacji. Gdy przydzielone miejsce się skończy, zaczniesz otrzymywać ten komunikat o błędzie. Możesz spróbować:

  1. Odinstaluj aplikacje
  2. Przenieś aplikacje na zewnętrzną pamięć lub kartę płatniczą. Możesz to zrobić, przechodząc do ustawień aplikacji. Niektóre aplikacje można przenieść według opcji ustawień aplikacji.
  3. Jeśli nadal masz problem z brakiem pamięci, skorzystaj z tej aplikacji . To tylko aplikacja, którą znalazłem w sklepie Play, która może przenieść te aplikacje na kartę SD, których ustawienia aplikacji na Androida nie mogłyby. Ale aby tego użyć, musisz być zrootowany .
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.