Litera dysku dla połączenia MTP w systemie Windows


28

W Androidzie 3 połączenie z komputerem jako funkcją Mass Storage Controller zostało usunięte.

Czy istnieje sposób na dostęp do telefonu z zainstalowanym MTP jako litery dysku? Chcę, aby działały standardowe programy do zarządzania plikami (np. Total Commander).@Basj Myślę, że używasz sieci bezprzewodowej, aby uzyskać dostęp do urządzenia, co z względnych przyczyn powoduje niską wydajność. Jeśli przełączysz się na tethering przez USB, wydajność będzie na tych samych liniach co połączenie pamięci masowej MTP LUB USB. Powiązane: Czy istnieje realna alternatywa dla MTP do przesyłania plików? (działa jak urok z Androida 4.2.1-6.0.1)
Firelord

@Firelord: Nie rozumiem twojej uwagi. Nie używam połączenia bezprzewodowego. Korzystam z USB Media Storage na moim urządzeniu z Androidem 2.3, a teraz z nowym urządzeniem z Androidem 4.2.2 chciałbym nadal mieć połączenie USB z literą dysku (aby móc uruchamiać narzędzia do plików, takie jak narzędzia do tworzenia kopii zapasowych itp. .). Na razie nie interesują mnie rozwiązania bezprzewodowe. Moje pytanie brzmi: czy w 2016 r. Dostępne są rozwiązania, które pozwalają mieć literę dysku podczas podłączania urządzenia Android 4.2 do komputera przez USB?
Basj

@Basj: moje rozwiązanie działa doskonale dla Androida 4.2.1 i nowszych.
Firelord

Ok @Firelord, ale wydaje się, że jest to niezwykle skomplikowane niż dobre stare Mass Storage z Androida 2 itd.? Czy to oznacza, że ​​dane przechodzą przez jakąś warstwę sieciową (przez USB przez tethering)? Jak wypada w porównaniu z Media Storage pod względem szybkości transferu? Czy za pomocą tej techniki można uruchomić zapasową kartę SD telefonu <-> telefonu PC? (Używam karty SD 128 GB ...)
Basj

Odpowiedzi:


11

Teoretycznie nie ma sposobu na uzyskanie dostępu do karty pamięci telefonu za pomocą litery dysku, ponieważ, jak powiedziałeś, Android łączy ją teraz jako urządzenie MTP, a nie jako urządzenie pamięci masowej. Istnieją jednak dwa rozwiązania :

  1. Zrootuj telefon i uzyskaj aplikację aktywującą „Mass Storage”, która będzie działać na twoim telefonie.
  2. Bez rootowania telefonu: o ile oba komputery są w tej samej sieci, uruchom serwer FTP na telefonie i uzyskaj do niego dostęp na komputerze.

Istnieją aplikacje takie jak FTPUse i NetDrive, które mapują ten adres FTP na literę dysku. Użyłem NetDrive na Windows XP, ale nie mogłem go uruchomić na Windows 7 64-bit, więc teraz używam FTPUse i działa dobrze.

Nie jest to dokładnie to samo i jest nieco wolniejsze, ale działa, a ja mogę przeglądać foldery, kasować pliki itp., A nawet używać aplikacji takich jak WinDirStat do analizowania rozmiarów folderów itp.


Witamy na stronie! Nie umieszczaj podpisu w swoich postach. Informacje te powinny być ograniczone do Twojego profilu użytkownika.
ale

Niestety, w wersji 4.4 aplikacje nie mogą już zapisywać na zewnętrznych kartach SD ... Więc przesyłanie za pośrednictwem FTP nie jest już możliwe
Basic

Czy masz link, jak włączyć pamięć masową z zrootowanym telefonem z Androidem 4.2?
Basj


@GokulNC Czy będzie to „automatyczny montaż” jako Media Storage po podłączeniu kabla USB (bardzo bym chciał), podobnie jak „automatyczny montaż jako MTP”, czyli obecna sytuacja w Androidzie 4?
Basj

5

Moja metoda opiera się na odpowiedzi sugerującej WebDAV. Może być replikowany przez FTP, Sambę lub inny sieciowy serwer plików. Zasadniczo uruchamiasz serwer WebDAV na urządzeniu z Androidem i montujesz go jako dysk sieciowy. Adres IP telefonu musi być widoczny dla komputera, na którym chcesz przeglądać pliki. Ogólnie oznacza to, że musisz być w tej samej sieci lokalnej. To rozwiązanie udostępnia system plików telefonu sieci lokalnej i może powodować pewne problemy z bezpieczeństwem. Nie polecam tego dla niezaufanych sieci.

Najpierw zainstaluj aplikację serwera WebDAV na urządzeniu z Androidem. Użyłem serwera WebDAV, ponieważ interfejs jest prosty, była to pierwsza aplikacja w moich wyszukiwaniach, a cena jest odpowiednia (za darmo!). Uruchom aplikację serwera WebDAV i uzyskaj jej adres. Tak powinno być http:\\198.162.1.101:8080.

Następnie otwórz Komputer w Eksploratorze Windows. Na pasku narzędzi pod paskiem adresu kliknij „Mapuj dysk sieciowy”. Wpisz adres w polu oznaczonym folderem. Kliknij koniec. Jeśli mapowanie się nie powiedzie, upewnij się, że możesz pingować adres IP swojego telefonu.

Bum! Twoje urządzenie powinno teraz pojawiać się w komputerze jako litera dysku, którą wybrałeś (Z: domyślnie).

Odnośniki: d0bon - Jak zmapować literę dysku na urządzenie z systemem Android MTP lub PTP?


1

Nie mogę go przetestować, ponieważ nie mam urządzenia ICS ani JB, ale warto spróbować sprawdzić następujące aplikacje, które twierdzą, że zwracają UMS (o ile pozwala na to jądro):


Ta odpowiedź jest odwrotna; pytanie brzmi: jak zamontować telefon za pomocą litery dysku ... a nie jak zamontować dysk w telefonie .
Myrddin Emrys

1
Właśnie o to chodzi w odpowiedzi: jak ponownie udostępnić UMS, aby móc zamontować telefon na komputerze. Przeczytaj np. Opis Obserwatora pamięci masowej USB i spójrz na jego ostatni zrzut ekranu: Oczywiście urządzenie z Androidem zamontowane na komputerze w trybie UMS: „jako dodatkową funkcję można teraz automatycznie zamontować kartę SD. Wystarczy podłączyć urządzenie i pojawia się okno plików na twoim komputerze. ”
Izzy

1

Możesz wypróbować tę wtyczkę do TotalCommander: Windows Media Audio v2 . Właściwie nie wypróbowałem tego, ponieważ zamiast tego korzystam z FAR Managera, a do tego jest własna wtyczka PortaDev .


Dokładnie to, czego potrzebowałem, nie ma sensu przypisywać litery dysku, jeśli używa się The One and Only Total Commander;)
Marecky

0

Możesz spróbować zainstalować serwer WebDAV na urządzeniu z Androidem, a następnie zamontować serwer WebDAV jako dysk w systemie Windows 7. Oto bezpłatny serwer WebDAV z Google Play (oczywiście w Google Play jest wiele innych serwerów WebDAV). I kroki, aby zamontować serwer WebDAV jako dysk w systemie Windows 7 .


2
Witamy entuzjastów Androida! Lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części instrukcji i podać odnośnik. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź stanie się częściowo bezużyteczna na wypadek śmierci łącza. Aby uzyskać dalsze wskazówki, zobacz: Jak napisać dobrą odpowiedź . Wielkie dzięki!
Izzy


0

Krótka odpowiedź: NIE! Nie ma klienta protokołu MTP dla systemu Windows, który jest mapowany na literę dysku.

Ale Total Commander ma dobrze działającą wtyczkę: Windows Media Audio 2 (MP3) 1.2

Używam go często na różnych urządzeniach i jestem zadowolony.


0

Mam urządzenie z systemem Android ASUS Zenfone i mogę zobaczyć moje devide poprzez Total Commander. Oto jak to zrobiłem:

  1. W Eksploratorze kliknąłem prawym przyciskiem myszy urządzenie MTP, a następnie wybrałem Utwórz skrót.
  2. W Total Commander otwieram skrót i mogę eksplorować swoje urządzenie!

Mam nadzieję, że to może pomóc


0

O ile mi wiadomo, dostępne jest tylko (komercyjne) rozwiązanie mapowania liter dysków PTP i MTP dla Microsoft Windows:

Te sterowniki nie są idealne, czasem wolne i nie wolne, ale myślę, że robią to, co chcesz.


-1

Możesz po prostu użyć TeamViewer, aby połączyć telefon z komputerem. W ten sposób możesz uzyskać dostęp do wszystkich funkcji telefonu na komputerze. Następnie użyj dowolnego serwera FTP, aby wysyłać i odbierać pliki. W ten sposób nie musisz przełączać się między telefonem a komputerem podczas udostępniania plików.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.