Jak mogę zwiększyć opóźnienie blokady ekranu?


9

W telefonie HTC One V (Android 4 Ice Cream Sandwich) mogę użyć opcji „Ustawienia / Bezpieczeństwo / Zablokuj telefon po”, aby ustawić czas, po którym podanie kodu PIN jest wymagane do odblokowania ekranu. Maksymalne ustawienie to „15 minut”.

W praktyce oznacza to, że muszę wprowadzać kod PIN za każdym razem, gdy wyjmuję telefon z kieszeni, zbyt często jak na mój gust. Czy mogę wydłużyć ten czas do czegoś> 1 godziny?

PS: Zaszyfrowałem swój telefon. Rozumiem, że podejmuję ryzyko, gdy ktoś powinien ukraść mój odblokowany telefon.

Odpowiedzi:


5

Spróbuj użyć Opóźnionego Blokowania - działa z ICS, ale musisz być zrootowany TYLKO, jeśli chcesz Wzorca Blokady. PIN i hasło nie wymagają rootowania urządzenia, aby móc korzystać z tej aplikacji.

Istnieje wersja próbna, którą zdecydowanie zalecamy wypróbować przed podjęciem decyzji. Dostępne są również bezpłatne wtyczki, które automatycznie utrzymują odblokowanie urządzenia po podłączeniu do określonej sieci Wi-Fi / urządzenia Bluetooth lub w niektórych lokalizacjach.


Wydaje się, że działa, nawet w przypadku ICS i pełnego szyfrowania dysku. Dziękuję Ci.
Jan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.