Co oznacza „uniknięcie słabego połączenia z Internetem”?


35

Połączenie z moją pracą Wi-Fi właśnie nie powiodło się i poniżej sieci mówi mój telefon "Avoided poor Internet connection". Co to dokładnie znaczy? Czy telefon wykrył, że nie może uzyskać dostępu do szerszego Internetu lub czy sieć nie przydzieliła adresu IP lub czegoś innego?

Nie jestem pewien, czy to ważne, ale dotyczy to Galaxy Nexusa.


1
Czy używasz ics?
RR

@richardborcsik Nie Nie korzystam z ICS, to tylko telefon, który sam łączy się przez Wi-Fi.
Luke Quinane

@LukeQuinane ICS oznacza Ice Cream Sandwich, co z kolei oznacza Androida 4.0 lub nowszy. Ponieważ urządzenie to Galaxy Nexus, to w rzeczywistości przy użyciu ICS :)
Onik

1
@onik Myślę, że rozumiał to jako Udostępnianie połączenia internetowego.
RR

@RichardBorcsik Tak, zrozumiałem, pomyślałem, że wyjaśnię, co w tym kontekście oznacza ICS.
onik

Odpowiedzi:


14

Słabe połączenie może oznaczać, że:

  • słaby sygnał z urządzenia partnera Wi-Fi.
  • jest dużo hałasu z innych systemów wykorzystujących tę samą częstotliwość.

Oba oznaczają, że wiele pakietów danych zostało utraconych i trzeba je ponownie przesłać, aby zmniejszyć ogólną przepustowość.

Możesz to porównać z:

  • ktoś nie mówi wystarczająco głośno
  • wiele osób mówi jednocześnie i trudno jest zrozumieć jedną osobę w tym hałasie

Jeśli masz problemy z zakłóceniami, może pomóc zmienić kanał / częstotliwość Wi-Fi


1
Albo twoje urządzenie nie mogło uzyskać prawidłowego adresu IP i musiało wrócić do adresu lokalnego dla łącza lub połączenie z punktem dostępu do Internetu ma wysoki procent fluktuacji i / lub utraty pakietów
onik

Aby potwierdzić komentarz @ onika, w ostatnim tygodniu często widziałem „Unikane słabe połączenie internetowe” w hotelowym Wi-Fi, zanim ten komunikat się pojawi, jeśli otworzę sekcję Ustawienia Wi-Fi, mogę zobaczyć cykl połączenia poprzez „Łączenie ”i„ Uzyskiwanie adresu IP ”przez kilka minut, zanim system zrezygnuje i powie, że uniknął słabego połączenia. W takim przypadku najprawdopodobniej jest to albo przeciążony punkt dostępowy Wi-Fi lub serwer DHCP, któremu zabrakło adresów, lub niestabilne połączenie, które ciągle się przerywa, gdy telefon łączy się z punktem dostępowym.
GAThrawn

Widzę takie samo zachowanie urządzenia jak GAThrawn, ale mam również dostęp do śladów pakietów uruchamianych na serwerze DHCP, które wyraźnie pokazują, że (a) serwer DHCP robi dokładnie to, co właściwe w odpowiedzi na żądania z urządzenia z Androidem i ( b) po wysłaniu przez serwer DHCP ACK DHCP urządzenie Android i brama lokalna z powodzeniem wymieniają pakiety ARP. Połączenie Wi-Fi jest dość solidne, aw sieci są tylko dwa inne urządzenia.
flabdablet

11

Ten problem nęka mnie od czasu uaktualnienia mojego Sony Ericcson Experia Pro („iyokan”) z Cyanogenmod 7.2 (Android 2.3.7) do 9.0 (Android 4.0.3) - do dzisiaj, kiedy przeprowadziłem bardziej szczegółowe dochodzenie.

Jest to dość wyraźna wada związana z klientem DHCP. Kiedy się manifestuje, urządzenie nie uzyskuje adresu IP z żadnego punktu dostępu, nawet tych, z którymi wcześniej nie miał problemów. Przełączenie na statyczny adres IP rozwiązuje problem.

kilka minut temu odkryłem, że usunięcie zawartości / data / misc / dhcp, a następnie zresetowanie urządzenia rozwiązało problem. Jestem pewien, że to się powtórzy, ale kiedy to się stanie, będę wiedział, co z tym zrobić.

Mam nadzieję, że ta informacja komuś pomaga i być może prowadzi do naprawy. Nie mogę zgłosić, że jest to oficjalny błąd, ponieważ używam kompilacji nocnej (cm-9-20120819-NIGHTLY-iyokan)


10

Chociaż @ k3b ma rację w tym, co oznacza słabe połączenie internetowe, nie jest to przyczyną wyświetlania komunikatu o błędzie. Jeśli faktycznie masz problemy z połączeniem, nie
pojawia się komunikat o błędzie (całkiem sprzeczny z intuicją). Wygląda na to, że od czasu przejścia na ics ludzie mają z tym problem.

Teoretycznie powinno istnieć ustawienie wyłączające to w:

Settings -> Wi-Fi -> Advanced -> Avoid poor Internet connection 

Powiedziałem teoretycznie, ponieważ nie mam tego. Sprawdź, czy to zrobisz i czy to rozwiąże problem. Jeśli nie lub nie, czytaj dalej.

Na XDA-Developers jest tylko aplikacja rootująca, która powinna to rozwiązać. Jeśli nie masz lub nie chcesz rootować, musisz poczekać, aż Google to naprawi.


1
Irytujące, widzę opcję w ustawieniach, ale nie jest zaznaczona (i nadal pojawia się błąd).
Joe Freeman

2

Ja też miałem ten problem na CM9. Problem był tak poważny, że ledwo mogłem połączyć się z moim WiFi. Postanowiłem to naprawić sam. Napisałem aplikację, która teraz łatwo rozwiązuje ten problem. Możesz go pobrać z Google Play .

Teraz trochę wyjaśnienia :

Problem: jak być może wiesz, gdy urządzenie wyświetla komunikat „Słabe połączenie”, połączenie nie jest tak naprawdę słabe, chodzi tylko o to, że Android go zepsuje. Można to rozwiązać, usuwając zawartość, w której Android przechowuje informacje DHCP, z jakiegoś powodu przyczyną problemu są dane. Ta informacja to nic innego jak dzierżawa i pid . Ponieważ dzierżawa nie jest czytelna dla człowieka (w dzierżawie nie rozumiem!), Nie mogę powiedzieć, co się dokładnie dzieje. Ale czyszczenie to pomaga.

Rozwiązanie: Rozwiązanie, które zbudowałem, po prostu automatyzuje wyłączenie Wi-Fi, wyczyszczenie informacji DCHP, a następnie ponowne włączenie Wi-Fi. Proste, ale idealne rozwiązanie! :)


1
Czy możesz nam powiedzieć, co robi Twoja aplikacja, aby to naprawić? Jestem tylko ciekawy, czy istnieje sposób, w jaki użytkownik inny niż root może to zrobić poprzez ponowne łączenie / rozłączanie itp., Nawet jeśli jest to bardziej bolesne?
GAThrawn

@GAThrawn: Tak, aplikacja usuwa zawartość, w której Android przechowuje informacje DHCP. Z jakiegoś powodu dane powodują cały problem. Jak zapewne wiesz, gdy jest napisane „Słabe połączenie”, połączenie nie jest tak naprawdę słabe, chodzi tylko o to, że Android go zepsuje. Teraz, jeśli chodzi o urządzenia inne niż root, obawiam się, że to rozwiązanie nie zadziała, ponieważ dostęp do danych DHCP wymaga uprawnień superużytkownika. (I dlatego aplikacja potrzebuje dostępu do katalogu głównego.)
Suraj Bajaj

Ciekawy. O jakich rodzajach informacji DHCP mówimy tutaj? Leasing? Czy konfiguracja? Skąd wiedziałeś, jak to naprawić? Gdzie mogę znaleźć dodatkowe informacje? Czy jesteś aplikacją typu open source? Jeśli tak, to gdzie mogę sprawdzić źródło?
Flow

Zbyt wiele pytań .. Haha! Tak, to dzierżawa i pid. Ponieważ dzierżawa nie jest czytelna dla człowieka (w dzierżawie nie rozumiem!), Nie mogę powiedzieć, co się dokładnie dzieje. Ale czyszczenie to pomaga. :) Byłem w Google, aby rozwiązać ten problem, gdzieś (niestety nie pamiętam, gdzie), przeczytałem, że jest to problem z informacjami DHCP. Więc spróbowałem go wyczyścić ręcznie i zadziałało! Moja aplikacja automatyzuje tylko wyłączenie Wi-Fi, wyczyszczenie dzierżawy i pid DCHP, a następnie ponowne włączenie Wi-Fi. Proste, ale idealne rozwiązanie! ;)
Suraj Bajaj,

1

Dzieje się tak również wtedy, gdy urządzenie nie może skontaktować się z serwerem DHCP.


0

Kiedy miałem ten problem, edytowałem bramę sieci Wi-Fi w zaawansowanych ustawieniach Wi-Fi, aby była taka sama jak adres proxy. To rozwiązało problem dla mnie.


2
Czy możesz wyjaśnić, jak to zrobić? Pytanie nie mówi nic o używanym proxy. Jakie to powinno być ustawienia i gdzie je znaleźć?
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.