WIFI współdzieli odwrócone połączenie na uwięzi


10

Wiem, że jest możliwe, aby odwrócić pęta Android urządzenia poprzez USB dzięki pytań takich jak to . Mam jednak nadzieję, że posunę się o krok dalej, dzieląc się tym połączeniem z innymi przez WIFI - w zasadzie jak most.

Nigdzie indziej nie widziałem tego i zastanawiałem się, czy to w ogóle możliwe? Czy podjęto próbę i nie udało się to komukolwiek?


2
Powinno być możliwe, chip Wi-Fi powinien być bezpłatny. Bardzo prawdopodobne, że nie ma żadnych telefonów z oprogramowaniem obsługującym połączenie USB, a nie połączenie komórkowe, więc potrzebujesz czegoś niestandardowego. Pytanie brzmi: czy to istnieje :)
Mateusz

1
Jestem pewien, że to w jakiś sposób możliwe, ale IMO, jeśli masz urządzenia, które muszą dzielić połączenie, dobrze byś zrobił, inwestując w dedykowane przenośne hotspoty Wi-Fi. Będzie znacznie mniej, jeśli kłopot. Przynajmniej powinieneś używać telefonu zamiast laptopa jako bramy.
Lie Ryan,

Odpowiedzi:


3

Nie wiem, jak to zrobić, co chcesz tylko urządzenia z Androidem, ale skoro można wymienić odwrotną tethering przez USB można osiągnąć to samo przy użyciu tylko komputer, który ma połączenie z Internetem i wi-fi . Możesz użyć Wi-Fi komputera, aby udostępnić swoje połączenie internetowe wielu urządzeniom, w tym telefonowi Android, korzystając z jednej z dwóch metod:

  1. Skonfiguruj komputer jako wirtualny router bezprzewodowy . Wszystkie urządzenia mogłyby następnie współdzielić Internet, łącząc się z komputerem za pomocą Wi-Fi.
  2. Skonfiguruj sieć bezprzewodową ad-hoc, ale niestety urządzenia z Androidem będą mogły się połączyć tylko wtedy, gdy skonfigurujesz je zgodnie z instrukcjami, które wymagają zrootowania telefonu.

Jeśli nie masz Wi-Fi na komputerze, karta sieciowa PCI lub USB Wi-Fi jest ogólnie dość tania.


1
Dzięki @Silveri, ale szukam porady, jak to zrobić na urządzeniu z Androidem, a nie na komputerze z Wi-Fi.
travega

-2

Cóż, ja też wpadłem na pomysł, aby odwrócić tethering i uczynić mojego Androida przenośnym hotspotem Wi-Fi, ale kiedy to zrobisz, musisz zmienić mobilne połączenie danych, aby wyglądało na to, że używasz połączenia danych, ale Internet jest używany z odwróć tethering komputera PC spróbuj, jeśli działa, to dobrze

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.