Jak ustawić domyślną procedurę obsługi akcji na stałe?


10

Ustawiłem domyślne aplikacje dla wielu działań, takich jak wysyłanie wiadomości e-mail, otwieranie plików PDF, otwieranie stron internetowych itp. Ale kiedy instaluję lub aktualizuję aplikację, która może obsłużyć tę akcję, ta domyślna opcja jest usuwana (nawet jeśli domyślna aplikacja jest aktualizowana).

Nikt nie ma z tym problemu, ponieważ może zaznaczyć domyślne pole wyboru przy następnej akcji. Mój problem: używam Taskera do automatyzacji dużej liczby akcji. Z powodu tych domyślnych operacji usuwania (po automatycznej aktualizacji) moje zadania utknęły w oknie Choose Apppop-up. Zadania muszą być wykonane na czas. Z tego powodu mam do czynienia z wieloma rzeczywistymi problemami.

Co powinienem zrobić, aby zachować ustawienia domyślne po automatycznej aktualizacji aplikacji. Proszę nie odpowiadać You can'tlub Turn off Automatic Update.


To jest komentarz, więc mogę powiedzieć: nie możesz, wyłącz automatyczną aktualizację. Jeśli jesteś programistą niż hipotetycznie, możesz napisać aplikację, która będzie powiadamiana, gdy aplikacja zostanie zaktualizowana i może ustawić domyślny moduł obsługi (myślę, że może być konieczne rootowanie do ostatniej części). Może programista Tasker ma pewien wgląd do tego?
RR

Obawiam się, że Richard tu jest. Właśnie sprawdziłem z interfejsem API Tasker w nadziei, że dostarczy własne rozwiązanie (ponieważ ten sam problem dotyczy mnie, ale nie taki trudny). Chociaż Tasker może zareagować na „Pakiet zaktualizowany” (a nawet dowiedzieć się, który pakiet), nie ma żadnych działań, aby obsłużyć „domyślne aplikacje”. Nie znam też żadnych ustawień systemowych, takich jak „nie resetuj domyślnej aplikacji podczas aktualizacji”. Być może jakiś programista opracuje małe narzędzie do obsługi „wymuszonych ustawień domyślnych aplikacji”, nasłuchując zamiaru pack_updated i po prostu ustawia ponownie wszystkie zdefiniowane wartości domyślne ...
Izzy

Odpowiedzi:


6

AFAIK, ustawienia domyślne w Androidzie nie są zachowywane, jeśli aplikacje korzystające z tego zamiaru zostaną zmienione.

Obejście:

Użyj zamiaru, aby uruchomić aplikację lub jej ekran aktywności.

zamiar jest stosunkowo niezawodny, choć można go zmienić podczas aktualizacji aplikacji.

Jako przykład weź wysyłanie wiadomości e-mail

  1. Zainstaluj Intent Intercept (Google Play)

  2. Wyczyść ustawienia domyślne klienta poczty e-mail

  3. Wybierz „Intent Intercept” w menu Udostępnij podczas wysyłania wiadomości e-mail

  4. Skopiuj szczegółowe informacje o zamierzonej aktywności aplikacji

  5. Otwórz Tasker, aby „Utwórz zadanie”: Różne> Wyślij zamiar

  6. Edytuj parametry (zwykle wypełnij akcję, a dodatkowe wystarczy)

Patrz: http://tasker.dinglisch.net/userguide/en/intents.html

PS Niektóre znane firmy udostępniają nawet szczegółowe informacje na swojej stronie internetowej dla programistów, takie jak Evernote.


1
Ta aplikacja jest open source, dostępna również tutaj: f-droid.org/repository/browse/…
NoBugs
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.