Czy mogę używać mojego telefonu jako kontrolera gier Bluetooth do mojego komputera?


9

Widziałem BT Controller, ale myślę, że pozwala on tylko użytkownikom używać Androida jako pilota dla innych androidów. Chcę tylko używać telefonu jako kontrolera Bluetooth z przyciskami góra , dół , lewo , prawo , L , R , start , wybór , A , B mojego komputera. Czy istnieje aplikacja, która umożliwia taką możliwość?

Zasadniczo istnieją ogólne kontrolery gier Bluetooth, które można kupić w sklepach. Zastanawiałem się, czy mogę sprawić, by mój telefon z Androidem tak zachowywał się i był używany na komputerach.

Odpowiedzi:


1

nJoy jest również bardzo dobrą aplikacją, wykorzystuje WiFi, ale możesz po prostu użyć własnego hotspotu, jeśli nie korzystasz z bankomatu Wi-Fi i wyłączyć dane, jeśli nie chcesz dodatkowych opłat.


Myślę, że nJoy jest tym, czego szukam! :)
Śmigło

Cieszę się, że ci się podoba ... Jest konfigurowalny dla każdej gry i ma kilka fajnych funkcji, w tym dodatkowe ustawienie 2 przycisków do grania. Cieszyć się!
casraf

1
Nie sądzę, że jest to odpowiedź na [bluetooth](!) Pytanie.
Bezpłatne konsultacje

3

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji. Niektóre przykłady obejmują ...

 • Kontroler BT : „Kontroler BT pozwala używać urządzenia z Androidem jako kontrolera gamepad dla dowolnego innego urządzenia z Androidem”. (cóż, już to widziałeś)
 • Komputer zdalny Bluetooth : „Komputer zdalny Bluetooth to aplikacja, która umożliwia zdalne sterowanie komputerem. Uzyskaj dostęp do komputera i korzystaj z ulubionych programów na odległość. Możesz sterować myszką, klawiaturą, multimediami, prezentacją lub systemem zasilania”.
 • PC Remote Controller (nie używa Bluetooth, ale Wi-Fi)
 • BlueControl wygląda dokładnie tak, jakby dokładnie pasował do twojego żądania: „Blue Control to podstawowy uniwersalny pilot zdalnego sterowania dla urządzeń szeregowych obsługujących Blue-Tooth, takich jak moduły Blue Tooth podłączone do mikrokontrolera. Dla każdego naciśniętego przycisku zostanie wysłany odpowiedni kod ASCII dla etykiety Na przykład naciśnięcie przycisków AH spowoduje wysłanie znaków „a” - „h”. Przyciski w górę, dół, lewo, prawo i środek wyślą litery „U”, „D”, „L”, „R” i „ Znaki „C”. Mam nadzieję, że zainspiruje to ludzi do stworzenia wielu zabawnych urządzeń Blue-Tooth Controlled ”.

O wiele więcej aplikacji do zdalnego sterowania można znaleźć np. Na tej liście na AndroidPIT (przetłumaczone przez Google) ( oryginalny link ). Chociaż opisy są w języku niemieckim, ogólne grupy i przedmioty powinny być rozpoznawalne;)0

Są to pytania na Stackoverflow i ServerFault dotyczących tego samego tematu, ale za regularne Linux. Niektóre z nich mogą mieć zastosowanie, jednak nie są gotowe do produkcji i zdecydowanie wymagają dostosowania do Androida.


0

Tak, możesz z Wand Player, jest to opisane jako „konsola bezpośrednio w telefonie, która pozwala grać w gry na dowolnym ekranie”.

http://www.wanderplayer.com/

Możesz nawet wysłać e-maila do programistów z dowolnymi pytaniami


0

Czy próbowałeś Aio Remote ?

Obsługuje sterowanie komputerem, innym urządzeniem z Androidem. Obsługuje Windows, Linux, Mac Obsługuje WiFi, Bluetooth Obsługuje niestandardowy zdalny projekt i udostępnia piloty wszystkim użytkownikom na całym świecie.

Czego potrzebujesz więcej?


Jaki masz związek z tym oprogramowaniem? Czy jesteś programistą?
Dan Hulme

0

Możesz także wypróbować GestureWorks Gameplay . Jest to w pełni funkcjonalne narzędzie do tworzenia nakładek kontrolerów na ekranach dotykowych, ale mają one także aplikację na Androida, która jest bezpłatna z tym narzędziem - może używać kontrolerów klawiatury lub XInput i jest konfigurowalna, dzięki czemu możesz tworzyć dowolne rodzaje gamepad.


0

Pobierz „PC Remote” ze Sklepu Play. Jest wolne. Może korzystać z Wi-Fi, ale można go także połączyć przez Bluetooth. Ma wiele rodzajów kontrolerów gier dla różnych rodzajów gier, takich jak typ walki, strzelanie, wyścigi i latanie i wiele innych. .


1
Nie polecaj tutaj konkretnych aplikacji, jest to uważane za nie na temat. Zamiast tego oflaguj pytanie jako takie dla uwagi moderatora.
Tamoghna Chowdhury

0

Najlepszy i najbardziej kompletny program, z którego korzystałem do tej pory (a próbowałem już wielu) nazywa się Monect. Nie pamiętam, czy można się połączyć przez bluetooth ... ale ... nie miałem z tym problemu, kiedy był podłączony za pomocą Wi-Fi, co oczywiście jest dość powszechną technologią. Zawiera szeroki wachlarz funkcji. Istnieją dwie główne edycje:

    1. Monect PC REMOTE(free) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.monect.portable&hl=en


    2. Monect PC REMOTE VIP ($5.28)  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.monect.vipportable&hl=en

Kupiłem wersję VIP, która zawierała funkcje wykorzystujące czujniki mojego telefonu, dzięki czemu mogłem przechylać się do kierowania w grach wyścigowych na komputerze. Jednak funkcje zdalnego sterowania komputerem były od czasu do czasu błędne. Podsumowując ... jeśli szukasz aplikacji do kontrolowania gier komputerowych za pomocą ... jest to aplikacja dla Ciebie. Uwaga: niektóre telefony mogą nie mieć czujnika niezbędnego do niektórych funkcji. Warto spróbować w obu przypadkach. Powodzenia!!!


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.