Jak wymusić anulowanie trwającego pobierania?


16

Rozpocząłem pobieranie za pomocą Icon Downloader dla NT , który nie wygląda na to, że się kiedyś skończy. W moim obszarze powiadomień przetrwało dwa ponowne uruchomienie i odinstalowanie aplikacji. Jak mogę się tego pozbyć?


5
Boże, nienawidzę menedżera pobierania. Jest to prawdopodobnie najbardziej szkodliwy program na Androida, nawet na ICS.
RR

Odpowiedzi:


18

Zwykle, jeśli długo naciskasz element pobierania w menedżerze pobierania, istnieje możliwość jego usunięcia, zatrzymując w ten sposób pobieranie.

Jeśli to nie zadziała, możesz wyczyścić dane Menedżera pobierania.

Settings -> Apps -> All Tab -> Download Manager

Tutaj naciśnij przycisk force stop, niż wyczyść dane. Teraz uruchom ponownie.


Dla porównania, jest to terazSettings >> General Tab, Application Manager >> ALL tab, Download Manager
Josh Stevenson

Wygląda na to, że ponowne uruchomienie jest teraz opcjonalne, przynajmniej w Lollipop i nowszych wersjach.
Firelord

Ma to zastosowanie tylko wtedy, gdy aplikacja pobiera za pośrednictwem menedżera pobierania. Jeśli zrobi to za pośrednictwem aplikacji, która wymaga aktualizacji, a następnie wymuszenie zatrzymania menedżera pobierania nie zatrzyma aktualizacji.
HasH_BrowN

4

Przepraszamy za wskrzeszenie starego wątku, ale właśnie ten sam problem polegał na tym, że musiałem zatrzymać pobieranie i rozwiązałem problem poprzez aktywację trybu samolotowego.

Mniej inwazyjne rozwiązanie i łatwiej dostępne w interfejsie użytkownika - dla każdego, kto skończy tutaj z Google (tak jak ja :-))


W moim przypadku (Android 4.4.4) zatrzymuje się, ale gdy tylko znajdzie działające połączenie, ponownie uruchamia pobieranie
golimar

3

Naciśnij długo powiadomienie i wybierz „Informacje o aplikacji”. Spowoduje to przejście do aplikacji odpowiedzialnej za pobieranie, którą można następnie wymusić zatrzymanie.


To poprawna odpowiedź, ponieważ zatrzymuje aplikację powodującą konflikt.
HasH_BrowN

1
W moim przypadku (Android 4.4.4) przestaje działać, ale potem aplikacja wydaje się odradzać i uruchamia ponownie pobieranie
golimar

2

W Androidzie 4.4 (KitKat) / Galaxy S5 wybierz Ustawienia> W sekcji Aplikacje> Menedżer aplikacji> Wszystkie. Poszukaj menedżera pobierania. Wymuś zatrzymanie, Wyczyść dane i Wyczyść pamięć podręczną.


1

Prostym sposobem na anulowanie pobierania w Androidzie Lollipop jest rozłączenie się z dowolnym połączeniem internetowym, tj. Wyłączenie Wi-Fi lub danych mobilnych. Inną metodą byłoby włączenie trybu samolotowego; obie metody spowodowałyby przekroczenie limitu czasu plików. Następnie możesz usunąć częściowo pobrany plik.

Rudy

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.