Jakie są opcje przesyłania strumieniowego muzyki z komputera na telefon?


11

Interesuje mnie możliwość odtwarzania muzyki z mojego komputera przez telefon - głównie po to, aby podłączyć telefon do głośników w różnych częściach domu. Szukając aplikacji, zdaję sobie sprawę z tego, że możesz to zrobić na kilka całkiem różnych sposobów:

 1. Uruchom serwer muzyczny, który jest dostępny przez Internet, dostęp za pośrednictwem aplikacji lub przeglądarki internetowej na telefonie (np. AudioGalaxy, Subsonic)
 2. Uruchom serwer przesyłania strumieniowego audio, który zapewnia pojedynczy strumień audio (np. SoundWire - wybierasz muzykę z komputera, a telefon jest tylko pasywnym odbiornikiem)
 3. Udostępnij folder z muzyką i użyj aplikacji do udostępniania plików Samba (lub równoważnej), takiej jak ES File Explorer, aby uzyskać dostęp do plików w telefonie i odtwarzać je stamtąd.
 4. Użyj aplikacji obsługujących DLNA na obu końcach, aby odtwarzać i udostępniać muzykę (np. Windows Media Player na PC i AllShare lub Skifta na telefonie)
 5. Regularnie synchronizuj muzykę z komputera na telefon i po prostu odtwarzaj ją stamtąd.

Czy ja tęsknię? Jakie są mocne i słabe strony każdego podejścia? Jedną z moich obaw jest to, że wolałbym, aby muzyka nie była odtwarzana przez Internet, ponieważ wtedy liczyłaby ona podwójnie poza moim limitem korzystania z Internetu.

Czy są też aplikacje (z odpowiednią kombinacją oprogramowania komputerowego), które mogą łączyć te podejścia? Byłoby wspaniale móc prowadzić listę odtwarzania z komputera lub wybierać utwory z telefonu. Dodatkowe punkty bonusowe za rozwiązania, które działają również w przypadku wideo (tj. Filmów).

Mój komputer to Windows XP, mój telefon to Samsung Galaxy Note.

EDYCJA Włączanie odpowiedzi od dołu do oryginalnej listy.Tak, próbowałem - wypróbowałem VLC Stream & Convert, ale było to dla mnie super płatkowe.
Steve Bennett

Odpowiedzi:


4

Ogólnie rzecz biorąc, urządzenia Galaxy mają AllShareaplikację, która jest certyfikowanym oprogramowaniem DLNA. Jeśli twoje urządzenie nie ma AllShare, zainstaluj Skifta .

Teraz wystarczy serwer multimediów strumieniowych z certyfikatem DLNA na PC. Na szczęście Windows Media Player 11w systemie Windows XP ma taką możliwość. Nie potrzebujesz więc dodatkowego oprogramowania.
Udostępnianie multimediów w WMP11 Opcja udostępniania multimediów w WMP11
Upewnij się, że Twoja kolekcja muzyki znajduje się w bibliotece WMP.

Nie potrzebujesz żadnych pozaziemskich konfiguracji, ponieważ produkty z certyfikatem DLNA są wyposażone w UPnP (Universal Plug and Play). Upewnij się tylko, że aplikacje (lub ich usługi) są otwarte i są podłączone do tej samej sieci (LAN / WLAN).

Jest to najlepszy sposób na przesyłanie strumieniowe multimediów, ponieważ ma UPnP. Został zaprojektowany, aby pozbyć się zawiłości tradycyjnych rozwiązań do przesyłania strumieniowego mediów. Obsługuje także zdjęcia i filmy.


To wygląda na świetne rozwiązanie. O dziwo, opcja „Udostępnij moje media” nie działa dla mnie - kliknięcie OK powoduje zawieszenie okna dialogowego na minutę, a następnie nic nie robienie. Jakieś alternatywy dla WMP?
Steve Bennett

@ Steve Po zaznaczeniu Share my mediaopcji WMP przeszukuje kompatybilne urządzenia w sieci. Zaznacz to po włączeniu usługi DLNA na urządzeniu z Androidem i podłączeniu jej do tej samej sieci. Sprawdź, czy to działa, czy nie ..
Android Quesito,

OIC, w rzeczywistości potrzebujesz „Windows Media Player Network Sharing Service” działającej w panelu sterowania. Zobacz tutaj: samsung.com/us/support/…
Steve Bennett

Ok, spoko, to działa. Wygląda na to, że istnieją pewne ograniczenia (np. Tylko 500 wpisów na wyświetlonej liście), ale to całkiem niezły początek.
Steve Bennett

1
Więcej informacji: serviio ( serviio.org/download ) jest lepszy niż WMP: znacznie szybsze (może 5-krotnie) przeglądanie mediów, inteligentniejsze kategorie itp.
Steve Bennett


2

Jeśli chcesz po prostu odtwarzać muzykę w dowolnym miejscu w domu, opcja dostępu do udziału plików z telefonu i odtwarzania muzyki z tego jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. ES File Explorer ma wtyczkę Samby, która powinna na to pozwolić, a większość odtwarzaczy muzycznych powinna mieć możliwość tworzenia list odtwarzania.

Nawiasem mówiąc, bez względu na wybraną opcję nie musisz martwić się o przepustowość, o ile korzystasz z hostowanej lokalnie opcji do strumieniowego przesyłania muzyki (tj. Nie jest to usługa w chmurze, taka jak Google Music).

Jeśli jednak chcesz mieć dużą kontrolę i możliwość przesyłania strumieniowego do wielu urządzeń jednocześnie, takich jak wewnętrzna domowa stacja radiowa w sieci lokalnej, zdecydowanie polecam Subsonic . Masz ogromną kontrolę nad mediami za pośrednictwem aplikacji z dowolnego komputera z uruchomioną aplikacją Subsonic, a one mają aplikacje na wszystkie platformy telefoniczne i komputerowe . Jedynym haczykiem jest to, że istnieje licencja 20 USD na korzystanie z aplikacji na telefon. Jednak nie powstrzyma Cię to od dostrojenia się do transmisji strumieniowej z telefonu i używania interfejsu opartego na przeglądarce do kontrolowania muzyki.


Fajnie - dobrze, że działa. Aplikacja na Androida wygląda świetnie. Prosty interfejs internetowy jest dość zły na telefonie komórkowym (nawet w notatce). Jego ogromne okno wymaga dużo przesuwania. Potrzebuje też Flash Playera, który wydaje mi się nie działać. Muszę więc pomyśleć o tych 20 USD ...
Steve Bennett

Osobiście uważam, że sam warto. To dość bzdurne.
Loga

Do Twojej wiadomości, jeśli martwisz się o dane i po prostu używasz ich w domu, podaj serwer Subsonic jako lokalny adres IP, a wtedy powinien być dostępny tylko przez Wi-Fi.
Loga

2

Używam opcji 4 (DLNA) całkiem pięknie do strumieniowego przesyłania zarówno muzyki, jak i wideo na mój telefon / tablet / PS3 i tablet w zasięgu Wi-Fi w moim domu.

Moja konfiguracja to: PC MediaTomb działający na Ubuntu-linux (jeśli korzystasz z systemu Windows, jestem pewien, że istnieją alternatywy)

Tablet / telefon: uPNPlay (bezpłatny w Google Play) powiązany z ulubionym odtwarzaczem multimedialnym

Plusy:

 • Wszystkie media znajdują się na jednym komputerze
 • Wszystkie moje urządzenia (telefon, tablet PS3 *) mogą przesyłać strumieniowo multimedia z tej lokalizacji
 • Zabezpiecz przez szyfrowaną sieć
 • Brak problemów z przepustowością

Cons:

 • Mój komputer musi działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

* PS3 rozpoznaje tylko niektóre kodeki divX


Dzięki, nie wiedziałem o UPnP AV. Co prowadzi mnie do: superuser.com/questions/226636/...
Steve Bennett

Co ciekawe, nie wiedziałem o tym, ale uPNPlay obsługuje oba te elementy. Widzę, że zrobiłem literówkę w nazwie aplikacji, co mogło być mylące. Naprawiono to.
CjS

1

Od lat mam odtwarzacz multimediów strumieniowych squeezebox, a oprogramowanie, które można również bezpłatnie pobrać, jest całkiem dobre, więc go używam. Mogę przesyłać strumieniowo zdalnie , zgodnie z pierwotnym pytaniem, gdy jestem poza domem i korzystam z XiiaLive jako odtwarzacza na Androida. Nie jest tak lekki jak odtwarzacz, jak wolałbym, ale działa.

Serwer troszczy się również o przesyłanie do last.fm, co mnie cieszy.

Całe wolne oprogramowanie . Serwer Squeezebox jest również wieloplatformowy .


Linki byłyby pomocne.
ale

1

Poddźwiękowy. Jest wyjątkowo solidny i łatwy w użyciu.

Jest to oprogramowanie typu open source, ale istnieje licencja. Ponieważ jednak jest to oprogramowanie typu open source, można łatwo usunąć licencję. (i jest to całkowicie legalne) Zobacz https://github.com/KHresearch/subsonic


1

Cóż, oto jesteśmy w 2018 roku i mam sprytny plan. Nie do końca odpowiada na postawione pytanie, ale mam nadzieję, że jest wystarczająco blisko.

Mam stary telefon HTC z gniazdem micro SD. Karty SD 128 GB są teraz dostępne w serwisie eBay za garść $ / £, więc celem nr 1 jest sprawdzenie, czy ten telefon (chyba Android 4.4.2) może wykorzystać całą przestrzeń. [Aktualizacja: może, woohoo!].

Następnie skopiuję całą bibliotekę muzyczną z komputera.

Następny jest odbiornik audio Bluetooth, który sparuje się z telefonem i który możesz po prostu podłączyć do wolnego wejścia wzmacniacza. Ponownie, są one niesamowicie tanie w serwisie eBay. Nie wiem jeszcze, czy są dobre, ale ludzie opublikowali entuzjastyczne recenzje, więc nie mogłem się powstrzymać przed ich zakupem. Jest w poście, zgłosi się z powrotem.

Następnie zainstaluj wybrany odtwarzacz muzyki na telefonie i aby rozpocząć transmisję, po prostu naciśnij (przypuszczam) przycisk „sparuj teraz” na odbiorniku, a następnie uruchom aplikację. Następnie telefon powinien odtwarzać przez wzmacniacz do wzmacniacza.

Plusy:

 • Ładne i proste.
 • Tani brud, jeśli, tak jak ja, masz już wzmacniacz i głośniki oraz odpowiedni zapasowy telefon. Nawet jeśli potrzebujesz telefonu, znalezienie drugiej ręki powinno być dość łatwe, wystarczy gniazdo karty SD. Lub możesz użyć starego tabletu, ale to oczywiście byłoby większe, zaśmiecało to miejsce bardziej.
 • Brak opłat miesięcznych (w przeciwieństwie do, powiedzmy, Spotify Premium).
 • Powinien być łatwy w użyciu.
 • Wybór odtwarzaczy muzycznych, wybierz swój ulubiony.
 • Tani w obsłudze - nie musisz zostawiać włączonego komputera.
 • Działa również w przypadku radia internetowego, podcastów i teledysków YouTube. I rzeczywiście, jakakolwiek inna usługa przesyłania strumieniowego.
 • Powinien także działać z iPhone'a (mój partner ma taki, jestem uzależniony od niewłaściwej kobiety, co mogę powiedzieć?)

Cons:

 • Nie wiem jeszcze, jak dobra będzie jakość dźwięku, zależy to całkowicie od odbiornika. Ale jeśli to nie wystarczy, kupię droższy. Dam ci znać.
 • 128 GB może nie wystarczyć dla całej biblioteki muzycznej. W serwisie eBay możesz uzyskać większe karty po umiarkowanych kosztach, ale myślę, że rozsądnie jest unikać bardzo tanich.
 • Jeśli masz drugi zestaw muzyczny w innym pokoju, musisz kupić drugi odbiornik. Ale kosztują orzeszki ziemne, więc to nie ma znaczenia.
 • W przeciwieństwie do niektórych urządzeń WiFi, takich jak (jak sądzę) Chromecast Audio, nie można przesyłać strumieniowo tego samego źródła dźwięku do kilku odbiorników jednocześnie. Ale mnie to nie obchodzi, a te urządzenia i tak wydają się skupione na (płatnych) usługach przesyłania strumieniowego, a ja tego nie chcę.
 • Muszę naładować telefon lub podłączyć go do gniazdka. Może uda mi się znaleźć podstawkę.

A więc jeszcze kilka niewiadomych, ale mam duże nadzieje. Dam wam wszystkim znać, jak to jest, powinna być świetna zabawa.


0

Oto moja metoda ..

Mam stary tablet Samsung, który pozostawiam podłączony do stereo i włączony przez cały czas, gdzie ma zainstalowane i skonfigurowane wszystkie moje fajne aplikacje audio. Następnie instaluję na nim serwer Android VNC (w moim przypadku tym, który dostałem do pracy, był serwer VMLite VNC Server, który może pracować z dostępem „root” w systemie Android lub bez niego). Mój tablet jest zrootowany, więc serwer VNC może dla mnie automatycznie uruchomić się przy rozruchu.

Następnie podłączam do niego darmowego klienta RealVNC, który daje mi okno typu pulpitu zdalnego, aby mieć pełny dostęp do ekranu głównego Androida.

Następnie na laptopie mogę go uruchomić, wejść na tablet i uruchomić wszystkie moje fajne aplikacje dźwiękowe, takie jak Folder Player, iHeart Radio, Tune-In Pro, Scanner Radio i może 25 innych. To stereo jest podłączone do głośników w wielu pokojach, dzięki czemu treść może być wszędzie.

Mają także aplikacje klienta VNC na Androida, aby można było uzyskać dostęp do tabletu z telefonu, ale nie próbowałem tego, ponieważ zawsze używam laptopa w domu, więc klient Windows VNC działa dobrze.

Niektórzy mogą uznać to za surowe, ale dla mnie jest najbardziej uniwersalne.


0

Możesz użyć SoundIt do łatwego przesyłania strumieniowego audio z komputera na dowolne inne urządzenie, jest on specjalnie zaprojektowany do tego.

Umożliwia przesyłanie strumieniowe do wielu urządzeń jednocześnie i zdalną kontrolę głośności każdego urządzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.