Klonuj urządzenie z Androidem


12

Muszę sklonować około 65 urządzeń z Androidem (Galaxy Tab 10.1N). Zrobiłbym to z Kopią zapasową w Cyanogen Mod, ale problem z Cyanogen Backup polega na tym, że nie wykonuje kopii zapasowej karty SD.

Czy ktoś zna inną metodę całkowitego klonowania urządzenia z Androidem? (Ustawienia ekranu głównego, zainstalowane aplikacje, dane na karcie SD!)


Aby wyjaśnić: czy chcesz wykonać kopię zapasową wszystkich tych urządzeń, czy przywrócić kopię zapasową na tych urządzeniach?
RR

Jednym z urządzeń jest „urządzenie główne”. W tym skonfiguruję wszystko. Na każdym kolejnym urządzeniu po prostu przywrócę kopię zapasową z „urządzenia głównego”.
Styler2go

Zobacz moją odpowiedź, jak to zrobić ręcznie. Byłoby to o wiele łatwiejsze, gdyby ktoś napisał prosty program do zrobienia tego, ale szczegóły na ten temat są tutaj nie na temat.
RR

Odpowiedzi:


5
  1. Wykonaj kopię zapasową nandroid po odzyskaniu.
  2. Upewnij się, że kopia zapasowa znajduje się na karcie SD.
  3. Zamontuj kartę SD na komputerze i skopiuj jej zawartość do folderu na komputerze.
  4. Skopiuj całą zawartość powyższego folderu na urządzenie docelowe.
  5. Zrootuj urządzenie niż zainstaluj niestandardowe odzyskiwanie, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
  6. Podczas odzyskiwania przywróć kopię zapasową nandroid.
  7. Uruchom ponownie urządzenie. Teraz wszystko powinno być dokładnie takie samo jak na oryginale.

Powtórz kroki 4-7 dla każdego urządzenia.


Jeśli istnieje wiele małych plików, które należy przenieść, inną możliwością jest skompresowanie ich, skopiowanie do telefonu i rozpakowanie go za pomocą

adb shell unzip path/to/file.zip

Po uruchomieniu polecenia możesz odłączyć urządzenie, proces będzie kontynuowany, dopóki nie będzie żadnych sprzecznych plików ani folderów.


Czy nie ma możliwości włączenia danych sdcard bezpośrednio do kopii zapasowej? Zawartość sdcard zawiera około 30 000 plików, które kopiowałyby przez zbyt długi czas bez zip, a rozpakowanie na każdym urządzeniu wymagałoby wielu ręcznych kroków dla tej ilości urządzeń ...
Styler2go

@ Styler2go nie, nie ma. Jeśli myślisz o tym, jest to zrozumiałe, ponieważ tam tworzy kopię zapasową rzeczy. Byłoby to o wiele łatwiejsze dzięki skryptom.
RR

Jakieś możliwości dołączenia zawartości sdcard na moim komputerze do kopii zapasowej nandroid? Coś jak spakowanie go do jednego pliku * .tar z kopii zapasowej? Co ze skryptami? Masz na myśli napisanie własnego „update.zip”?
Styler2go

Nie sądzę, aby Nandroid zrobił coś innego niż Cyanogen Backup, w tej sytuacji.
Android Quesito

@ Styler2go update.zip jest przeznaczony do flashowania aktualizacji na systemowej pamięci ROM ... Nie dotyczy karty SD.
Android Quesito

0

Wykorzystałbym twoje odzyskiwanie tj. TWRP. Jeśli sflashowałeś CM, musisz mieć jakieś niestandardowe odzyskiwanie. Wykonaj pełną kopię zapasową systemu operacyjnego, skopiuj go z systemu plików, a następnie sflashuj na każdym urządzeniu, z którego korzystasz. Wiesz, że masz lustro wszystkiego. Szybko i łatwo.


-1

rsync

Dosłownie właśnie skończyłem klonowanie urządzenia. Oto jak to zrobiłem:

root@android:~# rsync --progress -aEzv / tjt263@10.1.1.2:~/Desktop/Android-Backup/

FYI: 10.1.1.2 to tylko adres IP przypisany do mojego laptopa.

Kabel USB nie jest wymagany. Jednak najprawdopodobniej będziesz musiał mieć rsynci sshserwer zainstalowany (i uruchomiony) na obu urządzeniach.


1
Powiedz mi, dlaczego głosowałeś na tę odpowiedź, abym mógł ją poprawić.
głosy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.