Czy można używać telefonu z Androidem jako zestawu słuchawkowego Bluetooth na PS3?


12

Czy ktoś wie, jak używać telefonu z Androidem jako zestawu słuchawkowego Bluetooth, dzięki czemu mogę go używać jako mikrofonu podczas grania na przykład w kilka gier (COD).

Używam Ice Cream Sandwich i mam Galaxy Vibrant. Nie chcę kupować zestawu słuchawkowego Bluetooth, więc po prostu chcę użyć mojego telefonu jako przejściówki. Mogę podłączyć słuchawki przewodowe z dołączonym mikrofonem.


Spójrz na tę aplikację - absolutnie nie mam pojęcia, czy to zadziała, ale wygląda na zrzutach ekranu, jakby przesyła dane głosowe przez bluetooth
Rory

@Akash: Zobacz powiązany post „Jak zrobić telefon z Androidem jako zestaw słuchawkowy Bluetooth?” z Przepełnienia stosu pomysłów związanych z zapytaniem: stackoverflow.com/questions/3163453/...
Simon

Odpowiedzi:


2

Dzięki aplikacji, która zamienia telefon z Androidem w bardziej uniwersalne urządzenie Bluetooth, możliwe jest sterowanie PS3 za pomocą telefonu z Androidem, jakby to był pilot Bluetooth. Połączenie pozwala na używanie telefonu jako wirtualnej klawiatury do wprowadzania tekstu, a nawet ma gładzik z ekranem dotykowym do przesuwania kursora w przeglądarce internetowej PS3.

Aplikacja BlueputDroid jest obecnie w wersji beta i nadal jest nieco trudna w użyciu, ponieważ lista obsługiwanych telefonów z Androidem nie jest wyczerpująca, niektóre telefony wymagają niestandardowego oprogramowania układowego, a po zainstalowaniu aplikacji są techniczne obręcze do pracy. Listę obsługiwanych i nieobsługiwanych urządzeń można znaleźć na stronie XDA-developers.com , gdzie została wprowadzona aplikacja. Zawiera także szczegółowe informacje na temat pobierania aplikacji dla posiadaczy kompatybilnego telefonu z Androidem.

Niezależny programista przetestował go na Nexus One, HTC Wildfire i LG Optimus One - wszystkie z zrootowanym oprogramowaniem układowym. Nie był w stanie sprawić, by działał na Optimus One.

BlueputDroid to pierwsza aplikacja, która pozwala sparować smartfon z PS3 jako urządzeniem wejściowym. Istnieją inne aplikacje Bluetooth na Androida, które zapewniają większą elastyczność w synchronizowaniu telefonu z komputerem, ale jest to pierwsza działająca aplikacja do łączności z PS3. Jeśli twórca może udoskonalić proces i rozszerzyć kompatybilność, z przyjemnością skorzystamy z możliwości wprowadzenia przez nasze telefony informacji PSN lub wpisania adresów URL - nie ma prawdziwej klawiatury przywiązanej do twojego systemu, hm?

źródło: http://www.gamesradar.com/how-to-use-your-android-phone-as-a-ps3-bluetooth-keyboard/


1
Jak dokładnie odpowiada to moje pytanie?
gaara87

1

Czy Twój telefon ma roota ? BlueputDroid działa tylko z urządzeniami zrootowanymi (jeśli jesteś przygotowany na zrootowanie urządzenia, może to być osiągalne dzięki tej aplikacji) zgodnie z tym artykułem zatytułowanym: Jak zdalnie sterować swoim PS3 za pomocą Android BlueputDroid Apps Guide napisanego przez EHSAN 27 lutego 2011 r.

http://topbestfreeapps.com/how-to-remotely-control-your-ps3-with-android-blueputdroid-apps-guide/

Jednak sprawdzanie listy obsługiwanych urządzeń nie jest obsługiwane:

Nieobsługiwane urządzenia ■ Samsung Moment ■ Samsung Galaxy Spica ■ Samsung Galaxy S (obejmuje Captivate, Vibrant , Epic 4G, Fascinate, Showcase, Mesmerize, Continuum, K, U lub dowolny inny wariant urządzeń z serii Galaxy S, ale z wyłączeniem Nexus S, który nie ma oprogramowania Samsunga i działa!) ■ Samsung Galaxy Tab ■ HTC Eris ■ HTC Incredible ■ HTC Desire / HD ■ HTC Desire Z ■ HTC Legend ■ HTC Hero ■ HTC Magic ■ HTC Evo 4G ■ HTC Aria ■ HTC / T-Mobile myTouch 4G

Jednak ten artykuł został opublikowany na początku 2011 r. , Prawie dwa lata temu, więc może teraz jest obsługiwany.

Artykuł teoretycznie zapewnia częściowy wgląd w to, co chcesz osiągnąć!

Uważam jednak, że artykuł, o którym wspomniałem w powyższych komentarzach, jest jednak bardziej dostosowany do twoich potrzeb


-1

Tak, możesz używać go jako zestawu słuchawkowego.

Po prostu stwórz własną aplikację i dostosuj jej ustawienia do zestawu słuchawkowego.

Zrobiłem jeden dla mojego LG P690F.


Jaką aplikację zrobi? Czy masz do tego przewodnik?
geffchang

czy masz link github?
gaara87

-3

Nie. Niemożliwe. Do parowania z PS3 można używać wyłącznie rozpoznanych lub podpisanych przez Sony urządzeń.

Nie sądzę, że możesz użyć ŻADNEGO zestawu słuchawkowego Bluetooth. Istnieją specjalne wersje dla PS3.


3
To jest niepoprawne, nie miałem problemów z używaniem standardowego zestawu słuchawkowego Bluetooth z PS3.
Rory

@ Rory, jeśli tak jest, to powinno być możliwe używanie telefonu jako zwykłego zestawu słuchawkowego bluetooth, prawda? Aplikacja nie działa dla mnie: /
gaara87

1
Ta odpowiedź jest całkowicie błędna! PS3 używa platformy bluetooth do swoich urządzeń bezprzewodowych, prawie wszystkie zestawy słuchawkowe bluetooth działają .... Niestety kilka wybranych nie działa! Niewiele osób, które znam, bawi się z urządzeniami z Androidem jako zestawem słuchawkowym ... Są ludzie pracujący nad problemem OP, btw.
ce4

@AkashRamani, jako twórca aplikacji, będzie zależeć od wersji Androida zainstalowanej w przeważającej części, ale od rodzaju telefonu (np. Samsung HTC, LG ... niektóre mogą działać, inne mogą nie ...) Chciałem po prostu rzucić trochę światło do możliwego rozwiązania i / lub dlaczego to nie zadziała ... Jeśli jesteś zrootowany, zaktualizuj system do wersji Android 4.3 lub nowszej, aby korzystać z nowej aplikacji BLE streategy google na wszystkich urządzeniach z Androidem.
nixxbb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.