Jak mogę przesyłać SMS-y na tablet i odpowiadać?


11

Mam tablet z Androidem 4.0.1 i telefon komórkowy z systemem 2.2.

Kiedy pracuję na tablecie, chciałbym móc widzieć, że moje SMS-y i rozmowy telefoniczne są przekierowywane na tablet , który nie ma karty SIM, i mieć możliwość interakcji z nimi tak, jakbym był na moim telefon komórkowy, najlepiej przez Wi-Fi i / lub Bluetooth. czy to możliwe? Dopuszczalne są również płatne rozwiązania.


tablet nie ma karty SIM, co oznacza, że ​​nie ma karty SIM lub jest w stanie, ale zdecydowałeś się nie używać karty SIM na tablecie?
Sparx

Brak możliwości karty SIM. A jeśli tak, nie widziałem go, ale i tak nie kupiłbym
Kanadyjczyk Łukasz

Odpowiedzi:


6

Jeśli jesteś w USA, użyj Google Voice - pozwala użytkownikowi nawiązywać połączenia głosowe podczas korzystania z Wi-Fi, a także umożliwia wysyłanie / odbieranie wiadomości SMS.

Spójrz także na Tablet Talk co najmniej na potrzeby SMS-ów. Na wczesnym etapie rozwoju istnieje również łącze telefoniczne

Jeśli pracujesz na tablecie, uważam, że najprostszym rozwiązaniem dla połączeń głosowych jest sparowanie zestawu głośnomówiącego Bluetooth z telefonem, aby można było wykonywać i odbierać połączenia.


1
W krainie śniegu i kaczątek ... Kanada nie może jeszcze skorzystać z Google Voice :(
Kanadyjczyk Luke

6

Wypróbowałem kilka rozwiązań, takich jak TabletTalk, Desksms, ale żadne z nich nie było naprawdę niezawodne. Dwa tygodnie temu znalazłem mysms, który działa bardzo podobnie, ale dla mnie działa o wiele lepiej.

Instalujesz mysms na swoim telefonie i tablecie (istnieje do tego oddzielna aplikacja na tablet) i natychmiast synchronizuje wiadomości z telefonu na tablecie. Wiadomość wysłana z tabletu zostanie również zsynchronizowana z powrotem na telefonie. Otrzymujesz powiadomienia o nowych wiadomościach i masz kilka ustawień, aby zoptymalizować je do swoich potrzeb. O ile wiem, nie ma opcji przekierowywania połączeń, ale wysyłanie SMS-ów jest po prostu świetne!


4

Użyj tabletu Talk . Używam tego między telefonem a tabletem i działa bezbłędnie. Automatycznie synchronizuje wiadomości między nimi oraz przekazuje SMS-y i połączenia do tabletu po połączeniu. Ma wiele ustawień automatycznego łączenia i ukrywania powiadomień w telefonie, gdy wypycha rzeczy na tablet. Mam konfigurację do łączenia się za każdym razem, gdy zarówno mój telefon, jak i tablet są podłączone do mojej domowej sieci Wi-Fi lub gdy tablet jest podłączony do mojego telefonu. Ma nawet pływające okno powiadomień, które możesz włączyć, dzięki czemu możesz szybko odpowiedzieć na przychodzący tekst, a następnie wrócić do tego, co robiłeś na tablecie. Genialna aplikacja, już prawie nie używaj mojego telefonu.


1

Możesz użyć GTalkSMS . Dla przeciętnego użytkownika konfiguracja może nie być łatwa. Ale jeśli wpadniesz na pomysł, utwórz kilka kont XMPP i będziesz mógł zainstalować jednego z wielu klientów XMPP dla Androida na tablecie, otrzymasz dokładnie to, czego chcesz.

Uwaga: zgodnie z często zadawanymi pytaniami muszę ujawnić, że jestem zaangażowany w GtalkSMS. GTalkSMS to aplikacja na system Android z licencją GPL typu open source. Każdy może wnieść swój wkład.


Link wyświetla stronę błędu. Czy to jest dostępne w Kanadzie? I będę musiał zbadać, czym jest XMPP
Kanadyjczyk Luke

Zainstalowano, ale występują problemy. Gdzie widzę wiadomości?
Kanadyjczyk Łukasz

Po drugiej stronie klienta XMPP. Jak powiedziałem, nie jest tak przyjazny dla użytkownika i musisz mieć trochę wiedzy technicznej. Proszę odnieść się do oficjalnej instrukcji GtalkSMS . Aby uzyskać dalszą pomoc, zapytaj na forum użytkowników .
Przepływ

0

Możesz pobrać SMS-a z telefonu na tablet za pośrednictwem DeskSMS . Działa dobrze, używam go od prawie roku. Prześle również SMS-a na Twój adres e-mail i możesz odpowiedzieć pocztą e-mail tak, jakbyś wysyłał SMS-y.

Rozmowy telefoniczne są nieco trudniejsze bez Google Voice. Najlepszym rozwiązaniem dla systemu Android w Kanadzie, gdy GV zamknęło hakowanie kodu regionu 403, jest prawdopodobnie Bud Phone , który zapewnia bezpłatne połączenia w obrębie większości miast Kanady. Jeśli pamięć służy, możesz przesłać do niej telefon lub zwykły telefon. Jest prowadzony przez FreePhoneLine.ca, który jest dość niezawodnym telefonem VOIP.


To wygląda obiecująco. Instalacja teraz, a następnie skonfiguruję, kiedy wrócę do domu. Zakładam, że nie muszę go instalować na moim tablecie: P
Kanadyjczyk Łukasz

SMS-y nie potrzebujesz niczego poza swoim klientem e-mail. Jeśli chodzi o BudPhone, potrzebujesz miękkiego klienta na swoim telefonie. Myślę, że jeśli chcesz odbierać połączenia na tablecie.
Loga

Pierwszy link wydaje mi się martwy.
Firelord

@Firelord: to nie może być zaskakujące po trzech i pół roku, kolego.
Logos

Moim celem było poinformowanie cię o stanie twojej odpowiedzi. To, czy ją zaktualizujesz, czy nie, zależy wyłącznie od Ciebie.
Firelord

0

MAXS (modułowy pakiet Android XMPP) umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS przez XMPP . Korzystając z klienta XMPP na tablecie, możesz odbierać i odpowiadać na wiadomości SMS ze swojego smartfona z Androidem.

Pozwala także kontrolować różne aspekty Androida, w tym system powiadomień SMS / połączeń / baterii i odpowiedzi. Dodatkowo jest w stanie wysyłać i odbierać pliki do iz urządzenia z Androidem. Istnieje również wiele innych funkcji.

Uwaga: zgodnie z często zadawanymi pytaniami muszę ujawnić, że jestem zaangażowany w MAXS. MAXS to aplikacja na system Android z licencją GPLv3 typu open source. Każdy może wnieść swój wkład.


0

Korzystam z PushBullet w sklepie Google Play. Instalujesz PushBullet na wszystkich swoich urządzeniach (nawet komputerach z systemem Windows i Mac, telefonach z Androidem, IOS), a także mają one wtyczki do przeglądarek dla każdej przeglądarki.

Po zainstalowaniu na każdym urządzeniu musisz zalogować się przy użyciu poświadczeń Google.

Teraz, gdy pojawi się wiadomość tekstowa (lub dowolne inne powiadomienie, takie jak wiadomość na Facebooku lub cokolwiek innego), aplikacja wyświetla wyskakujące okienko na komputerze lub tablecie, umożliwiając odpowiedź na wiadomość, odrzucenie wiadomości, wyciszenie aplikacji itp.

Nie synchronizuje historii wiadomości tekstowych z każdym urządzeniem, ale pozwala odbierać wiadomości na każdym urządzeniu i odpowiadać na nie. Twój telefon komórkowy oczywiście musi być włączony, ponieważ wiadomości są nadal wysyłane i odbierane za pośrednictwem telefonu i przekazywane do innych urządzeń.

Jeśli korzystasz z urządzenia wcześniejszego niż Android 4.4, nie możesz odpowiadać na wiadomości, tylko je odbierać.

Inną funkcją PushBullet jest to, że możesz wysyłać pliki, linki, zdjęcia itp. Z komputera na urządzenie i odwrotnie. To łatwy sposób przesyłania plików.

Ich strona internetowa to www.pushbullet.com


Czy zużycie baterii spadło? Użyłem PB około rok temu i był to zabójca baterii, więc go odinstalowałem
Kanadyjczyk Luke

0

MightyText działa dla mnie. Robi też inne przydatne rzeczy, gdy mój telefon jest poza zasięgiem.


4
Czy możesz wyjaśnić, jak to skonfigurować w tej aplikacji (i połączyć ją)?
Mateusz

-1

W przypadku tekstu na tablecie znalazłem w Google Play aplikację o nazwie TextNow . Daje ci „numer tekstowy” w żądanym numerze kierunkowym i możesz napisać dowolny numer (wszystko za darmo, a nie tylko dla „aplikacji do aplikacji” tylko tekst ...). Czy wiesz, jak wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne na tablecie bez karty SIM?


1
Nie tego szukam. Zasadniczo chcę, aby moje SMS-y były wysyłane i odbierane na telefonie, a także synchronizowane z moim tabletem
Kanadyjczyk Łukasz

-1

Możesz dostać HeyWire na swój tablet, jego całkowicie darmowy SMS, mają małe dodatki na dole, ale prawie nigdy ich nie zauważysz. Dają ci jednak nowy numer HeyWire. Nie musisz go kupować ani wydawać żadnych pieniędzy, wystarczy go pobrać i zainstalować. Nie wysyła jednak wiadomości tekstowych z telefonu komórkowego na tablet. Używam go od miesięcy. Jest szybki i bardzo prosty ..


-1

Właśnie znalazłem to forum podczas wyszukiwania w Google. Pobrałem mysmy na telefon z Androidem i tablet, włączyłem tethering na telefonie, podłączyłem tablet do Hotspotu telefonu i działa jak magia.


2
Cześć małpa, witamy w Stack Exchange. Czy możesz edytować, aby uwzględnić informacje o aplikacji, link do niej itp.? Ta odpowiedź jest dość niska w oczekiwanych standardach jakości
Kanadyjczyk Łukasz

W Sklepie Play jest więcej niż jedna aplikacja mysms. Zastanów się zgodnie z radą Luke'a.
Firelord
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.