AnkiDroid - jak wyrównać do lewej tekst?


10

W AnkiDroid cały tekst na kartach flash jest wyrównany do środka. Czy istnieje sposób, aby wyrównać do lewej? Szukam rozwiązania, które nie wymaga edytowania każdej karty. Na przykład, czy jest ustawienie wyrównania tekstu do lewej?


Zaktualizuj zamknięte pytanie, obejście: Zawsze możesz umieścić spacje na końcach linii, aby były one jednakowo długie. Spowoduje to ręczne wyrównanie tekstu w lewo. Przykład: lista owoców: 1 orzech______ 2 ananas 3 pomarańcza___
geffchang

@MatthewRead Zgadzam się, świetne pytanie! Anki, w tym AnkiDroid, wymaga więcej uwagi, to zdecydowanie najlepsza rzecz od czasu krojonego chleba! Dzięki Google znalazłem odpowiedź, która mi pomogła!
Michał Ciechan,

1
@MichalCiechan Doceń swój komentarz, nawet lata później - SE od tego czasu wyeliminowało powód wstrzymania „Zbyt zlokalizowane”, a jeśli użytkownicy aplikacji uznają te informacje za przydatne, na pewno powinny tu być. Wyczyściłem starsze komentarze.
Mateusz

Odpowiedzi:


9

Tak, możesz wyrównać tekst do lewej.

Na razie nie ma edytora WYSIWYG, ale możesz zrobić co chcesz za pomocą prostego HTML:

AnkiDroid wyrównał do lewej

AnkiDroid wyrównał do lewej

Jeśli nie chcesz tego robić dla każdej karty, zmodyfikuj szablon karty za pomocą Anki Desktop.


1
Dlatego nie używam AnkiDroid
Deqing

@Deqing: Z przyjemnością dowiesz się, że code.google.com/p/ankidroid/issues/detail?id=635 został naprawiony i istnieje teraz możliwość wyrównania do lewej :-) Zaktualizowałem moją odpowiedź.
Nicolas Raoul,

Próbowałem dodać <p align = left> w AnkiDroid 2.3.2 i Anki na pulpicie, wciąż nie działa :(
Deqing

@Deqing: Opublikuj nowe pytanie, w tym zrzuty ekranu szablonu karty i zawartości wszystkich pól, dzięki!
Nicolas Raoul,

Nowe pytanie pisał android.stackexchange.com/questions/87333/... . Dzięki.
Deqing
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.