Jakie jest ustawienie deszyfrowania strumieniowego na Dysku Google?


24

W Ustawieniach szyfrowania widzę opcję „Deszyfrowania strumieniowego”. Dla mnie nie była domyślnie zaznaczona. Opis w tym ustawieniu jest trochę niejasny:

Stopniowo odszyfruj dokumenty w strumieniu.

Więc moje pytanie brzmi: co to znaczy i co to robi? Czy to oznacza, że ​​dany dokument jest tylko częściowo odszyfrowany (jeśli coś takiego istnieje), gdy jest otwarty? Czy przeciętny użytkownik powinien zwracać uwagę na to ustawienie? Znalazłem ten poradnik na CNET, ale nie wyjaśnia tego ustawienia.

Nie pamiętam, czy było to ustawienie w poprzedniej (tj. Przed Dyskiem) aplikacji Dokumenty Google.


2
Wygląda na to, że tylko część widoczna na ekranie jest odszyfrowywana, być może w celu ograniczenia szkód, jeśli nieszyfrowane dane zostaną przechwycone lub odzyskane?
Mateusz

Brzmi rozsądnie. Wydaje się, że efektem ubocznym tego może być zmniejszenie ilości przesyłanych danych.
Gary

Odpowiedzi:


6

Goggle Drive oferuje pewne opcje bezpieczeństwa dotyczące twoich dokumentów:

  • Możesz wybrać szyfrowanie wszystkich dokumentów offline (tzn. Dokumentów przechowywanych na urządzeniu);
  • I może również zdecydować się na odszyfrowanie dokumentów stopniowo, gdy są one przesyłane strumieniowo do telefonu, wybierając opcję Streaming Decryption, dzięki czemu tylko niewielka część dokumentu jest odszyfrowywana podczas uzyskiwania dostępu do niego. Trochę jak oglądanie skompresowanego wideo.

Niestety nie udało mi się znaleźć żadnej oficjalnej dokumentacji na poparcie mojej odpowiedzi w Google, ale oto kilka odpowiednich linków:

Dostęp i edycja plików za pomocą Dysku Google

Dysk Google - Przeglądaj pliki offline w aplikacji Dysk Google na Androida


0

Oznacza to, że Google odszyfrowuje podczas przesyłania strumieniowego, dzięki czemu jeśli plik zostanie odcięty od przesyłania strumieniowego w połowie, pozostanie bezpieczna odszyfrowana część, ograniczając w ten sposób uszkodzenie pliku, jeśli zostanie przechwycony. Ten facet pracuje dla Google, więc myślę, że wie, co mówi (GApps) / Użyte strony internetowe: http://www.quora.com/Google-Drive/What-does-Settings-Streaming-decryption-do-for-the- Aplikacja Google-Drive-Android

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.