Czy mogę przekierowywać / odbierać połączenia / sms na PC?


Odpowiedzi:


4

Edytuj 2014/06: Przeszedłem i opracowałem MAXS . Zobacz moją odpowiedź tutaj .

Oryginalna odpowiedź:

GTalkSMS ( Google Code Project Page ) to alternatywa dla Android-Notifier, który działa na XMPP (GTalk, Jabber). Pozwala kontrolować różne aspekty Androida, w tym system powiadomień SMS / połączeń / baterii i odpowiedzi. Dodatkowo jest w stanie wysyłać i odbierać pliki do iz urządzenia z Androidem. Istnieje również wiele innych funkcji.

Używając XMPP jako transportu, „aplikacją komputerową” może być każdy klient XMPP. Jest to jedna z wielkich zalet GTalkSMS, ponieważ nie wymaga dedykowanej aplikacji komputerowej.

Uwaga: zgodnie z często zadawanymi pytaniami muszę ujawnić, że jestem zaangażowany w GTalkSMS. GTalkSMS to aplikacja na system Android z licencją GPL typu open source. Każdy może wnieść swój wkład.


Neato! Chociaż nie jestem pewien, czy to wszystko jest przydatne dla OP, jest to sprytna aplikacja ...
Logos

1

Mam skonfigurowaną usługę Google Voice, która pozwala na to. Jeśli zadzwonisz lub wyślesz SMS-a na mój numer Google Voice, a ja zaloguję się do Gmaila w przeglądarce internetowej (używam wyłącznie Chrome), mogę odebrać połączenie za pomocą telefonu lub komputera. Mogę również wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe z komputera. Mogę również odbierać połączenia za pomocą telefonu domowego. Wiem, że to nie odpowiada na twoje pytanie, ale może rozwiązać problem braku możliwości uzyskania odpowiedzi na pytanie.


1

Kopia zapasowa aplikacji do Gmaila wysyła SMS-y, MMS-y i połączenia do folderu ustawionego na koncie Gmail. Nie przekierowuje połączeń, ale możesz przynajmniej sprawdzić, czy ktoś do ciebie zadzwonił lub wysłał SMS-a.


1

Możesz używać Google Voice, aby połączenia dzwoniły na Twój telefon komórkowy i na dowolny inny telefon; jak wspomniano wyżej, możesz używać go bezpośrednio z Czatem Google, ale przy odrobinie wysiłku możesz podłączyć go do dowolnego telefonu SIP, takiego jak Skype. Działa to również w przypadku wiadomości SMS, które pojawią się w wiadomości e-mail i możesz odpowiedzieć dokładnie tak, jakby były w telefonie.

Oprócz GV, naprawdę nie ma dobrych alternatyw dla tego, co chcesz zrobić bez skonfigurowania własnego vPBX, takiego jak FreeSWITCH lub Asterisk.


1

Gorąco polecam SMSSync . Jest open source, nie próbuje robić zbyt wielu rzeczy i robi to bardzo dobrze.


1

Do SMS-ów bardzo polecam mightytext.net Do kontrolowania swojego pona możesz użyć Airdroida , co jest świetne.

Odbieranie połączeń na twoim komputerze Nie znalazłem żadnego rozwiązania oprócz Google Voice i mieszkam poza USA, więc dla mnie to kłopot :-(


1

MAXS (modułowy pakiet Android XMPP) przekazuje wszelkiego rodzaju powiadomienia (połączenia, SMS-y itp.) Do komputera przez XMPP . Pozwala także kontrolować różne aspekty Androida, w tym system powiadomień SMS / połączeń / baterii i odpowiedzi. Dodatkowo jest w stanie wysyłać i odbierać pliki do iz urządzenia z Androidem. Istnieje również wiele innych funkcji.

Używając XMPP jako transportu, „aplikacją komputerową” może być każdy klient XMPP. Jest to jedna z największych zalet MAXS, ponieważ nie wymaga dedykowanej aplikacji komputerowej. Chociaż może być taki w przyszłości.

Uwaga: zgodnie z często zadawanymi pytaniami muszę ujawnić, że jestem zaangażowany w MAXS. MAXS to aplikacja na system Android z licencją GPLv3 typu open source. Każdy może wnieść swój wkład.


1

Bardzo ładny i darmowy program Windows MyPhoneExplorer i towarzysząca mu aplikacja na Androida MyPhoneExplorer Client (również darmowa) umożliwia:

 • otrzymywać powiadomienia o przychodzących SMS-ach (za pomocą końcówki zasobnika Windows, opcjonalnie z dźwiękiem)
 • czytać przychodzące teksty i odpowiadać na nie
 • pisać i wysyłać nowe teksty
 • czytać i odpowiadać na wszystkie wcześniej otrzymane oraz wysyłać SMS-y na telefon

za pomocą telefonu Android podłączonego za pośrednictwem sieci lokalnej (LAN / Wi-Fi), Bluetooth lub kabla USB.

Możesz także:

 • otrzymywać powiadomienia o połączeniach przychodzących, w tym o tym, kto dzwoni, oraz
 • odebrać i zakończyć połączenie z komputera,

ale musisz przeprowadzić rzeczywiste połączenie przez telefon , używając głośnika telefonu i mikrofonu lub zestawu słuchawkowego podłączonego do telefonu.

Program ma wiele innych ciekawych funkcji, w tym:

 • tworzenie kopii zapasowych i archiwizacja wiadomości tekstowych (przy użyciu lokalnego archiwum wszystkich wiadomości tekstowych, w którym można wyszukiwać, filtrować, organizować w proste foldery, odpowiadać na określone teksty itp.)
 • edytuj pola tekstowe z komputera w dowolnej aplikacji telefonicznej, w tym kopiuj tekst ze schowka komputerowego do pola tekstowego telefonu (aplikacja kliencka instaluje w telefonie zdalnie sterowaną klawiaturę miękką)
 • sprawiając, że klawiatura komputera działa jak klawiatura telefonu, gdy telefon jest podłączony do komputera kablem USB
 • robienie zrzutów ekranu z telefonu podłączonego do komputera kablem USB
 • edycja kontaktów i kalendarza
 • praca z plikami w telefonie, synchronizacja zdjęć i innych plików między telefonem a komputerem
 • odbieranie powiadomień Androida ze wszystkich aplikacji jako powiadomień na pasku Windows.

Program jest dla mnie zaufanym towarzyszem od 8 lat. Jest dojrzały i stabilny. Kiedyś działał tylko z telefonami Sony Ericsson (wcześniej niż Android), ale teraz obsługuje również telefony z Androidem dowolnej marki.

Przez pewien czas program był dystrybuowany wraz z OpenCandy, który „zalecał” inne oprogramowanie do zainstalowania podczas instalacji, ale na szczęście zostało to teraz usunięte.

Oświadczenie : Jestem duńskim tłumaczem MyPhoneExplorer. Ale robię to całkowicie za darmo, po prostu dlatego, że uwielbiam program i chcę, aby tłumaczenie, którego używam codziennie, było wysokiej jakości.


0

Do tej pory widziałem tylko aplikacje do powiadomień, takie jak Remote Notifier dla Androida . Przez większość czasu działa dobrze, ale czasami powiadomienia są opóźnione lub wcale się nie wyświetlają.

Pamiętaj, że aplikacja wymaga aplikacji „serwerowej” na PC, którą można znaleźć tutaj wraz z instrukcjami.


0

Działa to z mysms.com . Aplikacja synchronizuje wiadomości tekstowe i połączenia, a otrzymasz powiadomienie za pomocą okna podręcznego - podobnie jak Skype.0

Jeśli masz urządzenie Samsung, SideSync to świetny sposób na osiągnięcie tego, co próbujesz zrobić.

http://www.samsung.com/us/sidesync/

Sidesync ma wiele wspaniałych funkcji:

 • Wyświetl swój telefon lub stół na komputerze i steruj nim.
 • Wysyłaj i odbieraj połączenia telefoniczne z komputera
 • Uzyskaj dostęp do wszystkich aplikacji (takich jak wysyłanie / czytanie wiadomości SMS)
 • Zobacz powiadomienia z urządzenia bezpośrednio na komputerze (np. Przychodzące wiadomości SMS)
 • Uzyskaj dostęp do telefonu / tabletu przez USB lub bezprzewodowo w tej samej sieci
 • Przeciągnij i upuść pliki do iz urządzenia

Moi współpracownicy łączą zestawy słuchawkowe z komputerem i uzyskują dostęp do telefonu przez SideSync przez większość dnia pracy.
Baronz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.