Jak mogę nawiązać połączenie VoIP punkt-punkt przez Wi-Fi?


12

Szukam sposobu na nawiązanie połączenia VoIP punkt-punkt między dwoma urządzeniami z Androidem bez żadnego pośredniego serwera (serwera SIP) lub połączenia z Internetem. Mam tylko punkt dostępowy (lub wiele punktów dostępowych łączę się za pośrednictwem sieci LAN) i chcę nawiązywać połączenia VoIP tylko przez Wi-Fi. czy to możliwe?


Przeredagowałem trochę twoje pytanie, ponieważ rekomendacje aplikacji są na ogół nie na temat (są to zasadniczo rekomendacje zakupów). Jeśli jednak istnieje aplikacja obsługująca tę funkcję, będzie to tak samo ważna odpowiedź na to pytanie, które zostało ponownie sformułowane, jak Twoje oryginalne.
eldarerathis

zix> Czy znalazłeś sposób na to?
Jasper

Odpowiedzi:


6

Możesz użyć CSipSimple, aby dodać lokalne konto SIP na obu telefonach bez potrzeby pośredniego proxy SIP (lub serwera).

Dodaj ogólne konto „Lokalne”. Musisz podać tylko nazwę użytkownika SIP.

Po wykonaniu tych czynności na obu telefonach możesz zadzwonić na inny telefon:

  • Musisz znać adres IP lub nazwę dns drugiego telefonu
  • Musisz znać właśnie skonfigurowaną nazwę użytkownika SIP drugiego telefonu
  • Wybierz „SIPusername @ adres IP”, aby połączyć się z drugim telefonem
  • Musisz przełączyć się z początkowo pokazanej klawiatury numerycznej do rozszerzonego okna wprowadzania „SIP uri”

Kliknij zielony punkt na lewym obrazku, aby przejść do działania wejściowego SIP :

wprowadź opis zdjęcia tutajwprowadź opis zdjęcia tutaj


Właśnie wypróbowałem tryb „Lokalny” CSipSimple z funkcją „Hotspot Wi-Fi”. Nie udaje się, ponieważ pomysł „brak sieci => nie będzie nasłuchiwał 5060” ...
Vi0,

Czy jesteś zalogowany w dowolnej sieci Wi-Fi? To jedyny warunek wstępny (już wspomniany PO ma punkt dostępu)
ce4

Urządzenie działa jako samo Wi-Fi AP. Jedno urządzenie to AP, a drugie to klient. Na urządzeniu klienckim wszystko w porządku, ale na urządzeniu AP to „brak sieci”.
Vi0,

1
Trzeci telefon będzie działał. „ip route” jest rzeczą na poziomie Linuksa, ale problemy leżą na poziomie Androida. Nie podoba się, gdy sieć nie jest konfigurowana przez Androida.
Vi0


3

Użyj uSipServer + SipDroid (lub dowolnego klienta SIP) skonfigurowanego pod jawnym adresem IP.

Jak jedno urządzenie ma uSipServer, uruchomił AP Wi-Fi (w menu „Tethering”) i SipDroid podłączony do test1@127.0.0.1. Inne urządzenie łączy się z Wi-Fi i używa konta SIP test2@192.168.43.1 i wywołuje „test1”.

Aktualizacja: Właśnie przetestowałem, że ta konfiguracja faktycznie działa:

  1. Ustaw pierwsze urządzenie w trybie „Przenośny hotspot” (Ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Tethering i przenośny hotspot -> Przenośny hotspot Wi-Fi)
  2. Uruchom uSipServer na pierwszym urządzeniu
  3. Podłącz drugie urządzenie do AP utworzonego przez pierwsze (Ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Ustawienia Wi-Fi -> Sieci Wi-Fi -> „X10i” (lub dowolną inną nazwę)
  4. Uruchom SipDroid na drugim urządzeniu, określając na przykład „qqq” jako użytkownik i „192.168.43.1” jako serwer SIP. Wskaźnik zaświeci się na zielono.
  5. Uruchom SipDroid na pierwszym urządzeniu, speciftgin, na przykład „eee” jako użytkownik i „192.168.43.1” lub „127.0.0.1” jako serwer. Wskaźnik pozostaje żółty.
  6. Może dzwonić z drugiego urządzenia na pierwsze, określając „eee” w dolnym polu połączenia; może dzwonić z pierwszego urządzenia na drugie, określając „qqq” w dolnym polu połączenia. Brak zaangażowanych podmiotów zewnętrznych (takich jak dodatkowe punkty dostępu lub dostawca sieci komórkowej).

Próbowałem innych klientów SIP (takich jak CSipSimple i Linphone), ale odmawiają one pracy na pierwszym urządzeniu, gdy nie jest skonfigurowana „normalna” sieć. A SipDroid (który na szczęście jest na tyle głupi, by przeoczyć „nieobecność” sieci), nie jest zgodny z kodekami ze wszystkim, co próbowałem.

Zauważ, że jeśli obecne są inne połączenia sieciowe, SipDroid może je pomylić i wysłać niewłaściwy adres IP do swojego urządzenia równorzędnego, co skutkuje telefonem „w jedną stronę”. Testuj tylko z włączonym hotstopem Wi-Fi / klientem Wi-Fi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.