Co powoduje wyczerpanie baterii przez „Usługi Google”, gdy pakiet danych jest włączony w martwej strefie 3G?


13

Oto zdjęcie mojej strony użycia baterii Samsung Galaxy S2. W okolicach momentu, w którym zużycie baterii zaczęło nurkować, dodałem resztę kalendarza, wysłałem e-mail (do nowego kontaktu) i przeglądałem Facebooka (za pomocą ich aplikacji) i Twittera (za pomocą przeglądarki internetowej).

Robiłem te wszystkie rzeczy wiele razy wcześniej. Co mogło spowodować nagły drenaż i jak mogę go zatrzymać, gdy nie jestem blisko ładowarki? (Zaktualizowano pytanie po zdjęciu.)

Zużycie baterii, Mk 1.

AKTUALIZACJA

Przeprowadziłem pewne eksperymenty i poczyniłem pewne obserwacje. Moje miejsce pracy znajduje się w martwej strefie 3G, ale ma 2G dzięki wzmacniaczowi, który ktoś zainstalował w pobliżu.

Przez ostatnie trzy miesiące pozostawiłem telefon z włączoną funkcją „Synchronizuj” i „Dane pakietowe”. Kiedy pracuję w martwej strefie 3G, czasami włączam Wi-Fi. Przed tym zdarzeniem nie miałem żadnych problemów z zasilaniem bateryjnym, mimo że cały czas pozostawiłem Sync.

Po opublikowaniu oryginalnej wersji tego pytania naładowałem telefon, gdy był wyłączony, wróciłem do domu i włączyłem go dopiero po powrocie do domu. Przez całą noc miałem synchronizację i dane 3G, a bateria szybko się nie wyczerpała.

Tego ranka jedyną zmianą, którą wprowadziłem, było zabranie go ze sobą do miejsca pracy i postawienie telefonu na biurku. Nie włączyłem ani nie wyłączyłem niczego, tylko przeniosłem to na biurko. Bardzo szybko zaczęło się nagrzewać i zauważyłem, że bateria szybko się wyczerpuje.

Zacząłem podejrzewać, że przyczyną problemu jest martwa strefa. Aby przetestować tę hipotezę, naładowałem telefon i wyłączyłem Wi-Fi, synchronizowałem i przesyłałem dane. W ciągu dnia włączyłem Wi-Fi i synchronizowałem w różnych kombinacjach. (Tekst jest kontynuowany po zdjęciu).

Zużycie baterii drugiego dnia.

Wygięcie na wykresie znajduje się około 20 minut i w którym bezprzewodowy synchronizacji były oba włączone się , a pakiet danych został włączony. W ciągu tych 20 minut telefon się nagrzewał, a bateria wyczerpała się. Po wyłączeniu danych pakietowych wznowiono normalne zużycie baterii.

Wniosek: coś w moim telefonie ma błąd polegający na tym, że bateria zaczyna się słabo rozładowywać, gdy znajduje się w martwej strefie 3G, a pakiet danych jest włączony.

Pamiętaj, to zaczęło się dziać dopiero niedawno. Mam ten telefon od stycznia i pozostawiłem włączone dane pakietowe i synchronizację włączone prawie nieprzerwanie. Świadomie nie miałem żadnych aktualizacji oprogramowania, a dostępność danych 3G w moim miejscu pracy była konsekwentnie bardzo zła przez pewien czas.

Czy ktoś zna poprawkę?

(Wielkie podziękowania dla m'colleague Duncana Large'a za zrobienie zdjęć i pomoc w przetestowaniu hipotezy.)Czy próbowałeś ponownie uruchomić telefon? Jeśli masz szczęście, to tylko jakiś rzadki błąd.
Erik,

Zaktualizowałem pytanie o wyniki eksperymentu. Tak, wielokrotnie uruchamiałem ponownie telefon, ponieważ ten problem zaczął bezskutecznie.
Bill P. Godfrey,

Odpowiedzi:


3

Wygląda na to, że Twój telefon próbuje zbudować połączenie 3g tylko wtedy, gdy włączone są dane pakietowe. W końcu 2g jest w porządku dla głosu i wiadomości. Ale bezskuteczne próby nawiązania połączenia, gdy nie ma sieci kosztuje dużo energii.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​telefony zwykle sobie z tym radzą. Moja teoria jest taka, że ​​sygnał 2G zwykle zawiera jakąś flagę wskazującą, czy istnieje również sygnał 3G. Wzmacniacz 2G niepoprawnie wyśle ​​tę flagę - być może dlatego, że wieża, z której otrzymuje sygnał, również ją wysyła. W ten sposób telefon marnuje energię, próbując połączyć się z sygnałem, który istnieje tylko gdzie indziej.

Jeśli nie możesz (lub nie chcesz) wymieniać repeatera na bardziej wyrafinowany model, powinieneś całkowicie wyłączyć 3G podczas pracy w biurze. Telefony GSM mają ustawienie Wireless & networks-> Mobile networks->, Network Modektóre umożliwia przełączanie między WDCMA (3G) i GSM (2G). Nie wiem, jak to ustawienie wygląda na telefonie CDMA.

Prawdopodobnie możesz to zautomatyzować za pomocą Taskera, jeśli chcesz korzystać z 3G tam, gdzie jest to możliwe. Alternatywnie możesz użyć widżetu, aby ręcznie zmienić ustawienie bez konieczności przechodzenia do menu ustawień. Jedną aplikacją, która udostępnia do tego widget, jest Widgetsoid .


-1

Stało się to również na moim Samsung Infuse. Dopiero po chwili zrozumiałem, na czym polega problem. A także, jak powiedziałeś, nigdy tego nie robił, tylko o upływie okresu gwarancji. Ale tak, wyłączenie moich danych podczas pracy (która jest strefą niskiego sygnału 3g) rozwiązało problem.


-1

Miałem ten sam problem i naprawiłem w ten sposób:

Przejdź do Google sync i aktywuj, a następnie pobierz aplikację o nazwie „DS battery Saver”.

Od tego czasu moje usługi Google nie zużywają już baterii. Myślę, że to dlatego, że nie mógł przejść w tryb uśpienia. Ta aplikacja pozwala iść spać. Używam od tego czasu i to rozwiązało moje problemy.

Wcześniej, gdy moja Galaxy była bezczynna, trwała to tylko około 12 godzin. To znaczy bez włączonego ekranu i wykonywania połączeń telefonicznych. To błąd Androida, który nie ma nic wspólnego z Wi-Fi. Moje WiFi było zawsze wyłączone i wciąż wyczerpało całą moją baterię.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.