Włączanie sieci AdHoc w ICS w celu łączenia się z urządzeniami AdHoc


20

Szukam sposobu na połączenie mojego Galaxy Nexus (Android 4.0.x) z moim laptopem przez Wi-Fi adhoc. (Laptop będzie działał jak mój bezprzewodowy NAS).

Bodźcem WiFi Ad Hoc dla Androida nie działa na Galaxy Nexus. (Statystyki pod tym linkiem pokazują 0 sukcesów i 13 niepowodzeń dla właścicieli GNex, którzy go wypróbowali. Działa to jednak na wielu innych urządzeniach.)

Widzę też tę radę : Potrzebujesz zmodyfikowanego pliku wpa_supplicant w / system / bin.

Jakie modyfikacje są potrzebne w pliku wpa_supplicant w / system / bin?

Widzę kilka proponowanych rozwiązań dla innych urządzeń, ale nic dla Galaxy Nexus.

/android//a/19133/12444
/android//a/4147/12444
http://www.slatedroid.com/topic/2973-ad-hoc-network/

Widzę jednak następującą odpowiedź : „łatanie wpa_suplicant nie jest ogólne i, szczerze mówiąc, nazwałbym tę metodę bezużyteczną”.

Jakie jest najlepsze rozwiązanie? Czy ktoś może rzucić więcej światła na problem?

Odpowiedzi:


3

Jeśli możesz tethering danych mobilnych swojego Galaxy Nexus przez Wi-Fi, masz w pełni funkcjonalną sieć ad-hoc. Jeśli nie masz pewności, zainstaluj Wireless Tether (wymagany jest dostęp root).
Po podłączeniu laptopa do tego MobileAP, poszukaj adresów IP klienta i Default Gateway( ipconfig /allpolecenie cmd działa dobrze w systemie Windows; można także użyć Fing ). Adres IP Default Gatewayto adres IP urządzenia z systemem Android. Możesz używać tych adresów IP w dowolnej usłudze sieciowej. To działa.

Inne podejście
W sieciach ad-hoc nie ma znaczenia, który punkt nadaje SSID. Możesz więc uczynić swój wirtualny router również laptopem. Podłącz do niego Galaxy Nexus i rób co chcesz.
Aby uczynić twój laptop wirtualnym routerem z obsługą NAS, polecam zainstalować Connectify Pro (nie za darmo). Jest też niezła alternatywa: mHotspot . Po podłączeniu Galaxy Nexus do utworzonego przez niego wirtualnego punktu dostępowego możesz korzystać z dowolnej usługi sieciowej.


Mój laptop ma system Ubuntu, więc ani Connectify, ani mHotpost nie będą dla mnie działać. Nie chcę tethering mobilnego połączenia danych. Chcę używać laptopa jako bezprzewodowego serwera NAS (do przesyłania strumieniowego lub pobierania plików z laptopa na telefon). Nie sądzę, że dałeś mi jakieś rozwiązanie (chyba że źle zrozumiem).
MountainX dla Moniki Cellio

@MountainX Masz rozwiązanie. Wireless Tetheraplikacja zapewnia kontrolę dostępu do blokowania udostępniania Internetu klientom. Nie będzie to miało wpływu na wykorzystanie danych mobilnych.
Android Quesito
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.