Czy mogę sprawić, aby mój telefon rozpoznawał numery w międzynarodowych i lokalnych numerach jako równe?


17

We wcześniejszym pytaniu zapytałem, jak obsługiwać wpisy do międzynarodowej książki telefonicznej podczas podróży zagranicznych . Prostą odpowiedzią było po prostu przechowywanie numerów telefonów w ich międzynarodowej formie, która działa jak urok, z wyjątkiem jednej rzeczy.

Przychodzące wiadomości tekstowe nie zawsze są przypisywane do właściwego kontaktu.

Mogę wysłać SMS, aby skontaktować się z Bobem, którego numer telefonu to +52 333 555 12 12(numer meksykański). Dobrze rozumie tekst, ale kiedy odpowiada, wiadomość wydaje się pochodzić prosto 333 555 12 12. W rezultacie kończę dwie rozmowy, jedną do „Boba”, a drugą do 333 555 12 12, która nie jest powiązana z żadnym z moich kontaktów.

Czy istnieje sposób, aby mój telefon rozpoznał te numery jako takie same (bez tworzenia duplikatów wpisów dla wszystkich moich kontaktów - jeden z +52, a drugi bez)?


Jest problem taki sam jak ten , ale w odwrotnej kolejności?
onik

Tak, wydaje się, że tak. Spróbuję tam jednak znaleźć rozwiązanie i zobaczę, czy to pomoże.
Flimzy,

Czy kiedykolwiek rozwiązałeś ten problem?
Zuul,

Nie ... jeszcze nie znalazłem rozwiązania. :(
Flimzy

1
@ Power-Inside: Tak, to byłaby część „bez tworzenia zduplikowanych wpisów” mojego pytania.
Flimzy

Odpowiedzi:


1

Prawdopodobnie nie jest to łatwe i szybkie rozwiązanie:

Jeśli MIUI obsługuje Twój telefon, zainstaluj MIUI, który nie jest podobny do wielu ROM-ów (niestabilny, zagracony, dla „dziwaków”). Jeśli nie obsługuje twojego telefonu, nadal możesz wyszukać nieoficjalną wersję tutaj lub na XDA-Developers.

Możesz przejść do Ustawień Dialera i ustawić domyślny prefiks kraju. Jeśli zostaniesz w Meksyku, ustaw domyślny prefiks na +52, a przychodzące wiadomości SMS powinny mieć przypisany numer +52. Jeśli twój następny pobyt będzie w Krungthep Mahanakhon (= Bangkok), to po prostu ustaw go na +66. To działa dla mnie.


2
Gdzie znajdę domyślne ustawienie prefiksu kraju?
Flimzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.