Wybieranie głosowe bez połączenia z Internetem


9

Jestem nowy na Androida, właśnie kupiłem Sony Xperia Arc S.

Do tej pory nie byłem w stanie dowiedzieć się, jak wykonywać wybieranie głosowe (w samochodzie itp.). Przeczytałem, że możesz korzystać z wyszukiwania głosowego Google, ale to się nie udaje, jeśli nie ma połączenia danych (i dlaczego muszę wysyłać dane do Google w celu wykonania takiej operacji wewnętrznej?).

Być może coś mi brakuje? (Mój 6-letni telefon z funkcją Nokia robi to: /)

AKTUALIZACJA:

Wygląda na to, że metoda „wyszukiwania głosowego Google” jest jedyną metodą na tym telefonie, więc wypróbowałem ją. Jednak wydaje mi się, że to nie działa (po prostu wymyśliłem „miałeś na myśli” i listę niepowiązanych terminów) - być może to akcent. Więc wciąż szukam - obecnie nie jestem w stanie wybrać numeru podczas jazdy, co jest dla mnie bardzo ważne.


1
Czy próbowałeś Vlingo… Skorzystaj także z trybu samochodowego…
Android Quesito,

@SachinShekhar - Nie, spojrzę - dzięki.
UpTheCreek,

3
Jeśli chodzi o wymagania dotyczące Internetu, przetwarzanie głosu odbywa się na serwerze Google, więc potrzebuje Internetu.
roxan

1
@roxan - tak, zakładam, że tak, ale nie chcę udostępniać tych informacji Google. Te telefony są więcej niż w stanie przetwarzać głos lokalnie - to rozczarowujące, że wydaje się, że nie ma takiej możliwości wbudowanej w Androida :(
UpTheCreek

Odpowiedzi:


4

Ostatnim razem, gdy sprawdziłem, zestaw głośnomówiący, wybieranie głosowe nie jest możliwe w Androidzie .

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=9817

Mówiąc prościej, Android NIE jest telefonem przyjaznym dla samochodu.

W rzeczywistości w niektórych stanach telefony z Androidem mogą zostać zablokowane, ponieważ Android nie obsługuje trybu głośnomówiącego.

Być może nie ma w tym nic złego, jeśli uznamy to za mały tablet internetowy i nie wymagamy od niego pełnych możliwości telefonicznych.


2

AplikacjaSterowanie głosem bez Internetu przez K&J Software wydaje się wszystkim, czego potrzebujesz.

Opis ze Sklepu Play: -

W przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku aplikacji głosowych, które wymagają połączenia z Internetem, aplikacja ta instaluje w telefonie lekki wykrywacz mowy, dzięki czemu może działać lokalnie BEZ połączenia z Internetem. Możesz tworzyć własne polecenia głosowe, aby uruchomić aplikację, zadzwonić do znajomego lub przeglądać witrynę internetową. Komendy mowy można definiować za pomocą alfabetów fonetycznych, więc dosłownie obsługuje dowolny język.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.KnJSoftware.VoiceCommander&hl=pl

Jeszcze tego nie wypróbowałem, ale wygląda obiecująco i ma przyzwoite oceny. Nie jestem pewien, jak dobrze się sprawdza.

Wydaje się również, że można ustawić „funkcję wybierania głosowego” za pomocą tej aplikacji. Mam nadzieję, że to się uda! :)

Uwaga: Darmowa wersja ma kilka ograniczeń.


0

Voice Commander działa dobrze. Jest wolny i niezgrabny. ale to lepsze niż nic. Chciałbym zabrać sprzedawcę i pobić go na miazgę za ulepszenie mnie do telefonu, który nie zrobi tego, co mój stary łatwo.


2
Czy możesz dodać link do strony Play Store / download? Nie mogłem znaleźć aplikacji o nazwie „Voice Commander” w Sklepie Play.
Andrew T.

-1

Jeśli włączysz klawiaturę, aby zadzwonić, zobaczysz ikonę mikrofonu, którą możesz kliknąć, aby wybrać numer. Możesz także dodać ikonę wybierania głosowego do ekranu głównego.

Jeśli chodzi o potrzebę połączenia danych, problem nie leży w przetwarzaniu - chodzi o ilość danych, które musiałyby być przechowywane w telefonie, aby wykonać to przetwarzanie.


1
Dzięki, spróbuję tego. Nie kupuję jednak komentarza na temat ilości miejsca wymaganego w telefonie do wybierania głosowego - mój stary telefon Nokia jest w stanie to zrobić.
UpTheCreek

Właśnie sprawdziłem - na ekranie klawiatury telefonu nie ma ikony mikrofonu: /
UpTheCreek

Być może Twój telefon nie obsługuje wtedy wybierania głosowego?
Loga

Nie mogę komentować twojej Nokii, ale wiem, że przetwarzanie Google wykorzystuje ogromną bazę danych do porównania przesłanej do niej próbki. Wyobrażam sobie, że powodem tego jest po prostu inna filozofia projektowania: Google tworzy usługi oprogramowania w chmurze, a Nokia najprawdopodobniej wyprodukowała aplikację wyłącznie dla własnej marki w czasach, gdy przepustowość komórek albo nie istniała, albo była droga, ponieważ cholera.
Loga

Podejście Nokii było bardzo proste. Nagrywasz „znacznik” i próbuje on dopasować to, co mówisz do (v. Small!) Db nagranych znaczników (nie wymaga głosu do tekstu). Wydaje się jednak, że Google używa do tego celu usługi zamiany głosu na tekst, która musi pasować do wielu akcentów itp. (Więc tak, to będzie duże). Można argumentować, że ogólny system konwersji głosu na tekst jest całkowicie nadmiarowy dla systemu wybierania głosowego i mniej nadaje się do określonego celu (np. Nie radzi sobie z wymową obcych nazw).
UpTheCreek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.