Jak wyłączyć klawiaturę ekranową? Mam podłączoną klawiaturę USB


12

Mam ZeniThink C91 przy użyciu lodów. Mam też walizkę z klawiaturą USB. Jak wyłączyć klawiaturę Android, aby tylko klawiatura USB była aktywna? Lody 4.0


Byłem pewien, że mamy już takie pytanie, ale nie mogę go znaleźć. IIRC rozwiązaniem było zainstalowanie klawiatury programowej, która była albo atrapą i nigdy nie była wyświetlana na ekranie, albo była wystarczająco inteligentna, aby nie pokazywać, kiedy używana jest klawiatura USB.
Mateusz

Właściwie znalazłem zadanie i zabiłem, teraz podczas pisania na klawiaturze USB widzę cały ekran. Ale dzięki.
Robert,

@Matthew myślałeś o tym ?
jlehenbauer

1
@jlehenbauer Myślę, że tak, dobre znalezisko!
Mateusz

Odpowiedzi:


5

Klawiatura zerowa jest tym, czego chcesz. Robię to samo z klawiaturą bluetooth. Wymaga to ręcznej zmiany metody wprowadzania za każdym razem, ale zapobiega wyskakiwaniu kłopotliwej klawiatury ekranowej.

Inną opcją, której użyłem, jest użycie opisanej tutaj metody, aby zaprogramować jeden z twoich klawiszy do Backprzycisku, który możesz nacisnąć, aby usunąć klawiaturę ekranową za każdym razem, gdy się pojawi.


0

Możesz poszukać alternatywy dla standardowej klawiatury dostarczanej z urządzeniem z Androidem. Istnieją klawiatury, które mają wykrywanie klawiatury sprzętowej i ustawienia, które jawnie wyłączają klawiaturę ekranową, na przykład miękką klawiaturę blueduino .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.