Czy istnieje sposób sprawdzenia kopii zapasowej wykonywanej przez system Android?


16

Dzisiaj badam trochę opcji tworzenia kopii zapasowych Androida (ponieważ widziałem, jak niektórzy ludzie musieli stracić wszystkie dane z powodu poważnych błędów ICS).

Odtąd wolę używać opcji natywnych, takich jak opcja „domyślna” lub adb backup -allpolecenie.

Ale moje pytanie dotyczy zwykłego sposobu .

Włączyłem Settings->Backup->Backup my dataopcję (w ICS). Teraz chciałbym sprawdzić w Preferencjach konta Google, kiedy została utworzona ostatnia kopia zapasowa i które dane są bezpiecznie archiwizowane - a które nie.

Nie jestem pewien, czy to możliwe. Czy ktoś wie?


Uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie kopii zapasowej nandroid, a także użycie aplikacji takiej jak Titanium Backup. Nawet jeśli ktoś nie jest zrootowany, uważam, że jest to o wiele bardziej wydajny i ogólnie lepszy sposób tworzenia kopii zapasowej urządzenia.
Sparx

Zgadzam się z Sparkx. Musiałem przywrócić swój telefon, więc przywróciłem go za pomocą kopii zapasowej nandroid, ale nie działał prawidłowo, połowa moich aplikacji nie otwierała się, połowa moich ustawień nie istniała, a aplikacje, które się otworzyły, nie działały poprawnie. Więc ponownie włączyłem pamięć ROM i przywróciłem moje aplikacje z Titanium Backup, który zrobiłem i działał całkiem dobrze. (Chociaż nie idealnie, niektóre z moich aplikacji nadal nie działają poprawnie. Jak Swype i TextPlus)
Mark Kramer,

Prawdopodobnie powinienem postępować zgodnie z radą @Sparx, ale cóż, posiadanie dwóch kopii zapasowych jest bezpieczniejsze niż jedna, oprócz AFAIK, aby uzyskać prawidłową kopię zapasową Titanium, musisz zrootować swój telefon.
mdelolmo

Odpowiedzi:


22

Poszedłem na https://www.google.com/dashboard/b/0/ i znalazłem sekcję „Urządzenie z Androidem”; z linkiem oznaczonym jako „Więcej danych przechowywanych na temat tego urządzenia”. Kliknięcie otworzyło okienko wyskakujące, które pokazało rozczarowująco krótką listę aplikacji, które wykonały kopię zapasową niektórych swoich danych: tylko niektóre wbudowane aplikacje od Google.

Powyższy akapit został napisany w 2012 r .; pięć lat później sytuacja wydaje się lepsza: odpowiedni link jest teraz https://myaccount.google.com/dashboard , a moja lista aplikacji jest ładna i długa: 85, a nie wszystkie pochodzą od Google :-)


1
Mój nie ma nawet nic na urządzeniach z Androidem: /
Ben Brocka

1
Dokładnie tego szukałem, ale zgadzam się, że lista wcale nie jest kompletna.
mdelolmo

@mdelolmo: Lista powinna być kompletna, ale jest to funkcja, która jest udostępniana („wymagana”) przez twórców aplikacji. Niestety niewiele aplikacji korzysta (zapewnia nam) tę funkcję zintegrowaną z kopią zapasową Google (zobacz, jak to działa: goo.gl/ABvsS )
Luciano

Więcej informacji o tym, jak działa funkcja tworzenia kopii zapasowych (za kulisami): goo.gl/nZXhp
Luciano

2
Teraz wydaje się, że Google przeniosło informacje o kopii zapasowej na drive.google.com/drive/backups . Wyświetlają one jednak tylko całkowitą liczbę aplikacji, których kopie zapasowe utworzono dla każdego urządzenia z Androidem. Nie dostarczają już statystyk tworzenia kopii zapasowych - daty i rozmiaru - dla każdej aplikacji :(. Czy ktoś wie, gdzie to teraz znaleźć?
Snark
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.