Dostosować format wyświetlania daty?


11

Czy można dostosować format, w jakim Android wyświetla aktualną datę?

Interesuje mnie głównie:

  1. format daty u góry ekranu podczas rozwijania menu powiadomień (obecnie dla mnie to „DD / MM / RRRR”)
  2. Format daty na ekranie blokady (obecnie dla mnie to „Dzień tygodnia, D miesiąc”)

Chciałbym mieć wszystkie dat wyświetlanych w ISO 8601 formatu YYYY-MM-DD. Globalny Format daty można zmienić ustawienia, ale dostępne są tylko opcje MM/DD/YYYY, DD/MM/YYYYi YYYY/MM/DD, i wydaje się, nie ma sposobu, aby zdefiniować zupełnie niestandardowy format daty lub zestaw -jako separatora pole niestandardowe. Nie wpływa to również na ekran blokady.

Używam zrootowanego Androida 2.2 (Froyo) z Samsung TouchWiz 3.0. Interesują mnie również odpowiedzi wymagające CyanogenMod lub innych niestandardowych pamięci ROM.


Czy nie jest tak, że dla daty na pasku powiadomień możesz ją po prostu zmienić w Ustawieniach -> Data i godzina -> Format daty ? Nie mam jednak pojęcia o zmianie formatu ekranu blokady.
SamSPICA

Uruchamiam CM7 tutaj. (To jest Android 2.3, ale powinien również mieć zastosowanie do 2.2; nieco później wieczorem sprawdzę na moim replikowanym telefonie). Ustawiłem format daty systemowej na ISO 8601. Pasek stanu i ekran blokady nie zmieniły się.
Broam

1
@SamSPICA Dostępne są tylko trzy opcje i nie ma możliwości ich dostosowania. Przepraszam, że nie jestem wystarczająco jasny, dodałem więcej szczegółów do pytania.
Ilari Kajaste

1
Nie do wiary. Ze wszystkich osób Google nie wie o międzynarodowym formacie daty. Nawet na iPhonie można to ustawić ...
Pavel Radzivilovsky

Odpowiedzi:


2

Pasek powiadomień używa globalnego formatu daty. Więc po prostu przełącz się na żądany format z Settings~> Date and time~> Select Date Format.

W przypadku ekranu blokady użyj aplikacji do blokady ekranu. Wyszukaj w Play Store, możesz znaleźć wiele.


2
Możesz wybrać tylko trzy różne opcje z ustawień, bez możliwości dostosowania. Podałem więcej szczegółów pytania, aby było bardziej jasne.
Ilari Kajaste

1
Zakładam z drugiej części twojej odpowiedzi, że nie ma sposobu na zmianę wbudowanego formatu ekranu blokady? (Zasadniczo staram się unikać instalowania aplikacji, chyba że jestem pewien, że będą z nich korzystać).
Ilari Kajaste

@Ilari W takim razie nie można tego zrobić .. :( przepraszam!
Android Quesito,

0

Wpadłem na ten sam problem. Wydaje się, że w wielu ROMach trzeba zmienić język, aby uzyskać dostęp do innych formatów daty i godziny. Musiałem zmienić na przykład język niemiecki, ponieważ żadna z opcji dla języka angielskiego nie obsługiwała formatu DD.MM.RRRR.

Mam nadzieję że to pomoże. Po prostu wypróbuj języki, których chcesz używać najczęściej, i sprawdź w ustawieniach daty i godziny, czy obsługują żądany format.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.