Jak zainstalować nowy obraz odzyskiwania z pliku .img


10

Niedawno odkryłem, że mogę zaktualizować do nowej wersji odzyskiwania dotykowego CWM dla mojego EVO 4g! Jednak aby to zrobić za pomocą aplikacji ROM manager lub w ogóle pobrać ją bezpośrednio na telefon, wymagało to zapłaty, chociaż podali, że można znaleźć (tę samą wersję) za darmo na ich stronie internetowej. Więc naturalnie poszedłem i pobrałem go tak szybko, jak tylko mogłem.

Ale zamiast pliku .zip, jako rzeczy, które zwykle flashuję, jest to plik .img. To miało sens, ponieważ uznałem, że nie będę instalował nowego odzyskiwania za pomocą bieżącej wersji odzyskiwania, ale nie wiem, jak zainstalować ten nowy obraz odzyskiwania.

Czy ktoś wie, jaki jest mój następny krok?


gdzie mogę naprawić ten plik recovery.img? Link proszę
Nabin

Odpowiedzi:


12

Jeśli masz wersję bootloadera z włączonym szybkim uruchomieniem (na przykład stary HBOOT inżynierii 0.76.0000 w przypadku EVO), możesz go użyć do flashowania go z komputera przez USB. Uruchom ponownie program ładujący, a następnie wybierz opcję „Fastboot” z menu rozruchu (jeśli tak, może uruchomić się automatycznie automatycznie). Gdy będzie gotowy, przejdź do powłoki komputera i wykonaj:

fastboot flash recovery /path/to/recovery.img

Powinieneś być również w stanie korzystać z flash_imagepliku binarnego, jeśli ma go ROM ( lub instalujesz z XDA ). Skopiuj plik recovery.img gdzieś na swoje urządzenie, a następnie wykonaj następujące czynności:

C:> adb shell
$ su
# flash_image recovery /path/to/recovery.img

zastosował drugą metodę. działało jak urok !! Dzięki wam
obojgu

gdzie mogę naprawić ten plik recovery.img? Link proszę
Nabin

To zależy od twojego urządzenia i wersji, której szukasz. Team Win Recovery Project Project ma listę na stronie swoich urządzeń, która może znaleźć plik .img dla twojego telefonu. Możesz także odwiedzić Clockworkmod , który wydaje się już nie udostępniać plików .img, ale woli robić to za pośrednictwem swojej aplikacji (tam powiązanej).
jlehenbauer

5

Jednym ze sposobów jest otwarcie ROM Managera i wybranie „Flash ClockworkMod Recovery”. Po wyświetleniu monitu wybierz urządzenie i poczekaj, aż pobierze najnowsze (bezdotykowe) odzyskiwanie. Za pomocą przeglądarki plików przejdź do /sdcard/clockworkmod/download/<site>/recoveriesi wklej tam swój plik .img. <site>może być mirror.kanged.net lub coś innego, po prostu sprawdź foldery, aż znajdziesz plik IMG z bieżącą datą. Zmień nazwę istniejącego .img na coś innego i zmień nazwę na dokładnie taką samą jak nazwa istniejącego pliku. Na przykład zmień nazwę recovery.clockwork-3.0.0.0-evo.imgna, bak.imga następnie nazwij swój plik recovery.clockwork-3.0.0.0-evo.img. Następnie wróć do ROM Managera i normalnie przywróć odzyskiwanie.

Inną metodą jest użycie fastboot z komputera. Przełącz urządzenie w tryb fastboot, a następnie:

fastboot flash recovery <path/to/your-recovery.img>

Innym jest użycie terminala w urządzeniu:

/data/data/com.koushikdutta.rommanager/files/flash_image <path/to/your-recovery.img>

(Możesz najpierw przenieść flash_image w miejsce łatwiejsze do zarządzania, po prostu upewnij się, że ma uprawnienia do wykonywania).


dzięki! Edytowałem pytanie. Którą opcję wybrałem jednak w ROM Managerze? Każdy przycisk do flashowania Odzyskiwania nie pozwala mi wybrać go z mojej karty SD.
jlehenbauer,

@jlehenbauer Powinienem dodać, że nie jest to całkiem proste dzięki CWM. Druga i trzecia opcja są lepsze.
Mateusz

gdzie mogę naprawić ten plik recovery.img? Link proszę
Nabin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.