Jaki jest najłatwiejszy sposób na wykonanie kopii zapasowej „chmury” zdjęć zrobionych telefonem z Androidem?


29

Po zrobieniu zdjęcia telefonem chcę go wkrótce zsynchronizować (i / lub udostępnić) z „chmurą”. (Powiedz po kilku sekundach, kiedy mam połączenie Wi-Fi, ale niekoniecznie od razu, gdy masz 3G). Czy istnieje taki łatwy system synchronizacji? Czy konto Picasa lub DropBox już to robi, ale nie wykorzystałem go w pełni? Czy coś brakuje?

Nie mogę znaleźć oficjalnej aplikacji Picasa od Google. Ten Picasa / pytanie Android znalazłem wydaje mi powiedzieć, że nie istnieje, chociaż jest to stary pytanie.

Warto wspomnieć o opcji automatycznego udostępniania zdjęć z kopii zapasowej w ten sposób. Warto również wspomnieć o rozwiązaniach innych niż Picasa.


Sprawdź moją zaktualizowaną odpowiedź na temat Pixelpipe.
Matt

Nic nowego i konstruktywnego do dodania do mojej odpowiedzi PicPush, z wyjątkiem tego, że ostatnie aktualizacje dotyczyły sporadycznego duplikatu, który otrzymywałem.
Saiboogu,

PicPush wydaje się idealnym rozwiązaniem, po prostu nie zawracałem sobie nim głowy ze względu na koszty. Czy jest jakiś powód, dla którego nie byłeś zadowolony z tego Gary?
Matt

Dobre pytanie, ale nie, PicPush był świetny, jednak bezpłatny okres próbny dobiegł końca. Odpowiedź DropBoxa autorstwa Al przykuła moją uwagę, zachęciła mnie do zaoferowania nagrody. Cieszę się, że jest już więcej opcji do spróbowania (lub spróbuj ponownie).
Gary

haha, zachęciło mnie to do ponownego spojrzenia na to i teraz wybieram SugarSync jako najlepszą opcję. Uwielbiam Dropbox i czuję się komfortowo z jego działaniem. Byłem odporny na zmiany, ale teraz, kiedy na niego patrzę, mogę całkowicie przejść na Sugar. Moimi 2 głównymi problemami z DB jest to, że nie ma automatycznej synchronizacji folderów w Androidzie i fakt, że jedyną opcją powyżej 2 GB opłaty jest 10 USD miesięcznie. Za 5 USD miesięcznie, a jeśli 2 osoby zarejestrują się jako polecone, otrzymasz to samo z Sugar.
Matt

Odpowiedzi:


22

Jeśli zarejestrujesz się w Google+, możesz to teraz zrobić za pomocą aplikacji Google+ .

W aplikacji dostępna jest opcja Autoprzesyłania. Spowoduje to zsynchronizowanie wszystkich zdjęć (i filmów, jeśli ustawisz tę opcję) z albumem Autoprzesyłania w Picasie.


Uwielbiam tę funkcję. Przesyłane są wszystko, w tym filmy. Świetne bezbolesne przesyłanie.
thunsaker 17.07.11

Widziałem, że to pytanie zostało podbite i właśnie nowy ktoś dodał tę odpowiedź. Korzystałem z PicPush aż do zainstalowania aplikacji Google+ na moim telefonie, teraz jest ona odinstalowana.
Saiboogu,

14

Użyłem PicPush do tego celu - działało dobrze. Jedynym problemem, jaki miałem, było to, że od czasu do czasu przesuwałem już zdjęcie z kopii zapasowej i losową datę w przyszłości. Nie aż tak krytyczny problem, wystarczy skończyć z kilkoma zduplikowanymi zdjęciami na moim koncie Picasa. Obsługuje również wiele popularnych usług fotograficznych.

5 USD, ale jeśli pobierzesz tylko bezpłatną część aplikacji, otrzymasz 20-30 dniową wersję próbną (dokładnie zapomnę), aby sprawdzić, czy Ci się uda.

http://www.appbrain.com/search?q=picpush


Wygląda na to, że ta aplikacja jest tylko odrobinę łatwiejsza niż PixelPipe. Wskazałem PicPush na folder ze zdjęciami z mojego aparatu, powiedziałem, aby przesyłał z najkrótszym opóźnieniem (30s po zrobieniu zdjęcia) i wskazałem na album Picasa. Działa tak, jak można się spodziewać. Prawdopodobnie kupię aplikację, gdy skończy się okres próbny.
Gary

8

Oto możliwe alternatywne rozwiązanie.

Jeśli otworzysz aplikację Dropbox, a następnie naciśnij przycisk aparatu i zrób zdjęcie, plik zdjęcia zostanie automatycznie dodany do folderu Dropbox i natychmiast zsynchronizowany z chmurą.

Przeczytałem o tym tutaj: http://lifehacker.com/5713518/send-android-photos-straight-to-dropbox


Świetne znalezisko! Spróbuję i zdam raport. Chciałbym wiedzieć, czy zdjęcia można wysłać do określonego folderu, najlepiej udostępnionego. Próbowałeś tego?
Gary

1
Jeśli przejdziesz do określonego folderu przed przyciągnięciem zdjęcia, plik zostanie upuszczony w tym folderze.
ale

Nie mogłem tego uruchomić. Czy jest w tym jakaś sztuczka? Czy to musi być kamera domyślna? Kiedy wypróbowałem, ustawiłem Camera 360 jako domyślny, a to kamera, która otworzyła się z Dropbox.
Matt

Może wymagać domyślnej kamery. Właśnie tego używałem, kiedy go testowałem.
ale

Nie działa na HTC Droid Incredible. Artykuł Lifehackera stwierdza, że ​​otwierasz folder DropBox, a następnie naciskasz przycisk aparatu, więc wydaje się, że jest ograniczony do tych telefonów z przyciskiem aparatu.
Gary

8

Aktualizacja: Mam Pixelpipe do pracy z aplikacją Stock Camera. Teraz każde zdjęcie zrobione aparatem mojego Droida jest automatycznie przesyłane do Picasy i Dropbox za pośrednictwem Pixelpip. Możesz skonfigurować przesyłanie do dowolnej liczby usług. Oto jak to skonfigurować:

  1. Przejdź do Pixelpipe
  2. Przejdź do ustawień
  3. Włącz „Włącz automatyczne przesyłanie do aparatu” i „Rozpocznij przesyłanie od razu” (postanowiłem też wyłączyć monity i ostrzeżenia)
  4. Przejdź do Dodaj lub edytuj rury i skonfiguruj usługę, do której chcesz automatycznie przesyłać.
  5. Przejdź do ustawień tego potoku i upewnij się, że domyślnym ustawieniem dla nowych przesyłanych plików jest „Wyślij”. (Nie wiem, czy tak naprawdę trzeba to wybrać, nie sądzę, ale nie przetestowałem tego. Po prostu sprawdziłem, czy to bezpieczne).
  6. Zrób zdjęcie, a zostanie ono przesłane do skonfigurowanych „rur”.

Próbowałem z Camera360 i zadziałało to raz, ale innym razem nie. Powozik. Nie wiem dlaczego.


Pixelpipe zrobi to za Ciebie i wiele więcej. Zasadniczo możesz ustawić automatyczne przesyłanie dowolnego zdjęcia zrobionego aparatem do niemal każdej dostępnej usługi w chmurze (w tym Picasy i Dropbox). Możesz także powiedzieć, aby korzystał tylko z Wi-Fi.


Brzmi dokładnie tak, jak chcę. Spróbuję tego.
Gary 15.10

To chyba najlepsza jak dotąd odpowiedź. Nadal nie widzę automatycznej aktualizacji, ale będę majstrować.
Gary

Wróciłem i spróbowałem i jest opcja „automatycznego wysyłania do aparatu”, ale nie mogłem nic zrobić. Jak myślisz, do czego służy ta opcja? Zakładałem, że zrobił to, co chciałeś, ale teraz zastanawiam się, czy to błąd, czy po prostu nie doceniam zamiaru opcji. Z drugiej strony zastanawiam się, czy w połączeniu z Tasker, pixelpipe zrobiłby to, czego potrzebujesz.
Matt

Czy kiedykolwiek działałeś? Co z sugestią Saiboogu, ta wydaje się obiecująca. Na marginesie, jeśli niczego nie znajdziesz, Lookout Mobile Security codziennie tworzy kopie zapasowe zdjęć na swoich serwerach.
Matt

Teraz widzę te komentarze, nie jestem pewien, jak je przegapiłem ... Ale nie, nie próbowałem tego oprócz synchronizacji ręcznej. Zamelduję się (dzięki za opiekę!)
Gary

4

Wypróbuj SugarSync .

Jest to usługa tworzenia kopii zapasowych w chmurze podobna do Dropbox. Mają darmowe konto 5 GB, a także tańsze abonamenty miesięczne niż DB.

Ich aplikacja na Androida może zostać automatycznie włączona do automatycznego przesyłania wszystkich zdjęć lub synchronizacji folderów na karcie SD. Próbowałem i działa. Nie w pełni go przetestowałem, ale jedną skargę, którą przeczytałem, jest to, że nie szanuje usuwania na telefonie z Androidem, więc jeśli masz konfigurację folderu do synchronizacji i usuwasz plik z tego folderu na karcie SD, kiedy synchronizuje, plik kopii zapasowej zostanie pobrany z powrotem do folderu SD.

Edycja: Dodałem mój link polecający do SugarSync, więc jeśli zarejestrujesz się na darmowe konto o pojemności 5 GB, oboje otrzymamy dodatkowe 500 MB miejsca, a jeśli zarejestrujesz się na usługę $ 30 za 5 USD miesięcznie, otrzymamy darmowe 10 GB ! :)


3
niezły ruch, podając link polecający: P
Louis Rhys

: D Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni dyskowej?
Matt

2

Nie wiem o „automatycznym udostępnianiu”, ale Picasa jest zdecydowanie jedną z moich opcji w menu „Udostępnij” z Galerii. Dodatkowo moje albumy Picasa zostały pobrane na mój telefon. Picasa Web Albums to jedna z opcji synchronizacji Settings | Accounts & sync | <current Google account>.


Dobra informacja. Spróbuję albumów internetowych Picasa. Ostatecznie chciałbym zautomatyzować proces przesyłania zdjęć z telefonu do Picasy (tj. Robienie zdjęć, trafia do ogólnego, nieposortowanego albumu internetowego Picasa.)
Gary

2

Możesz to zrobić za pośrednictwem DropBox bez fizycznego przycisku kamery.

Najpierw otwórz aplikację DropBox.

Naciśnij Menu

Naciśnij Nowy

Naciśnij zdjęcie (to powinno otworzyć aplikację aparatu)

Zrób zdjęcie, a następnie naciśnij Gotowe.


Niezbyt zautomatyzowane, ale działa. Działa również, jeśli otworzysz folder DropBox (a nie aplikację), a następnie postępujesz zgodnie z pozostałymi instrukcjami. Byłoby wspaniale, gdyby istniał skrót do Nowy> Obraz ...
Gary

2

Względnie nowa aplikacja, o której właśnie słyszałem: Dropin

Automatycznie przesyła zdjęcia i filmy do Dropbox, gdy jesteś online. Chcesz pobrać zdjęcia i filmy ze swojego telefonu? Zapomnij o kablu USB! Użyj Dropin! Dropin automatycznie przesyła zdjęcia i filmy do Dropbox, gdy jesteś online.

  1. Zaloguj się przy użyciu poświadczeń Dropbox lub najpierw utwórz konto Dropbox.
  2. Dropin automatycznie rozpoczyna przesyłanie zdjęć i filmów do Dropbox.
  3. Ustaw foldery Dropbox i inne preferencje w Ustawieniach Dropin.

Dropin pomaga uzyskiwać dostęp do zdjęć i filmów w telefonie bez konieczności łączenia się z komputerem stacjonarnym. Na pulpicie znajdziesz wszystko bezpośrednio w folderze Dropbox.


Zainstaluje się i wypróbuje. Niestety jest to kolejna wymówka / powód, aby zwiększyć rozmiar DropBox. ; P
gary

1

Istnieje Picasa Android.

To się nazywa 3D Gallery.

Tak, wiem, że to sprawiło, że wyrwałem trochę włosów. Galeria 3D po uruchomieniu poprosi o pozwolenie na dostęp do konta Google, a następnie zintegruje się z Picasą. Dostępne są również inne narzędzia Picasa.


1

Kasa z aplikacją Android Auto Uploader na rynku. Zostanie automatycznie przesłane do Facebook Flickr lub Picasa.


Wydaje się to robić przez skanowanie folderów. Jak często skanuje? Czy powoduje to spowolnienie urządzenia?
Mateusz

1

2 czerwca 2012 r. PicPlz ogłosił, że zostaną zamknięte na stałe od 3 lipca 2012 r


Wypróbuj PicPlz . Ostatnio go używałem i jest całkiem niezły.

Daje to nie tylko szereg efektów, które możesz zastosować do swoich zdjęć (jak Hipstamatic) i bez wysiłku publikuje na Facebooku, Twitterze, Flickr, Tumblr, Posterous i Foursquare, ale możesz także synchronizować z folderem Dropbox. Jeśli użyjesz efektu, również zapisze oryginał.


W końcu próbowałem. Świetna sugestia!
Gary

1

Mam DLNA i serwer do strumieniowego przesyłania filmów, zdjęć i filmów. Używam go głównie po to, aby telewizor (na dole iw moim pokoju) mógł odtwarzać wybrane przeze mnie seriale. Używam do tego Twonky . Nie zdawałem sobie z tego sprawy, ale po podłączeniu do Wi-Fi automatycznie tworzy kopie zapasowe moich plików (filmów, zdjęć i muzyki) z urządzenia z Androidem na mój domowy serwer.

Pierwotnie zainstalowałem go, aby odtwarzać treści na telewizorze, ale pomyślałem, że tworzenie kopii zapasowej było bardzo przydatną funkcją!

Od Twonky.com:

Twonky oferuje aplikacje komputerowe i mobilne, a także ulepszoną stronę internetową z mediami, która pozwala łatwo cieszyć się osobistą i internetową muzyką, zdjęciami i filmami. Użyj Twonky, aby udostępniać swoje ulubione multimedia komputerom, telewizorom, sprzętowi stereo i innym urządzeniom podłączonym do sieci. Produkty Twonky są dostępne dla systemów Windows, Mac, Linux, Mobile i Internetu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.