Jak „trenować” odblokowywanie twarzy?


10

Po aktualizacji mojego brytyjskiego HTC Sensation na Androida 4.0 chciałem wypróbować Face Unlocka. Z przyjemnością stwierdzam, że działa dość dobrze, jednak proces instalacji doprowadził mnie do zapytania.

Podczas konfigurowania blokady twarzy, po zarejestrowaniu twarzy po raz pierwszy i konfigurowaniu dostępu do kopii zapasowej, pojawia się następujący monit:

Skończyłeś!

Aby odblokować telefon, spójrz na niego.

Wskazówka: Popraw dopasowanie twarzy, rejestrując twarz w różnych warunkach

Wskazówka brzmi dobrze, ale tak naprawdę nie mówi ci, jak uchwycić twarz w różnych warunkach! Po kliknięciu przycisku OK w monicie następuje powrót do menu zabezpieczeń, a każda próba ponownej konfiguracji odblokowania twarzy wydaje się po prostu przesadzić z poprzednimi ustawieniami (a przynajmniej zakładam, że robi to tak, jak prosi o skonfigurowanie nowego system tworzenia kopii zapasowych).

Jak mogę wielokrotnie uchwycić swoją twarz, aby poprawić rozpoznawanie twarzy?


1
Dzięki frustracji stworzyłem aplikację do treningu rozpoznawania twarzy. Muszę to przetestować dalej, ale już widzę różnicę xD Zakładając, że działa dobrze przez kilka następnych dni opublikuję ją
Rory

Odpowiedzi:


7

Idź do Settings -> Security -> Lock screen -> Improve face matching. Musisz potwierdzić swój kod PIN, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie, aby ponownie zrobić zdjęcie twarzy.

Po każdym udanym przechwyceniu nastąpi powrót do Lock screenmenu ustawień, więc po prostu przejdź do Improve face matchingsekcji, aby powtórzyć proces tyle razy, ile chcesz.


Niestety nie mam tej ścieżki. Zamiast blokady ekranu mam blokadę ekranu, która wtedy nie ma opcji ulepszonego dopasowania twarzy. To po prostu resetuje blokadę twarzy, jak opisano powyżej :(
Rory

Przechodzę do struktury menu na moim Galaxy Nexusie, na którym działa „waniliowa” wersja Androida 4.0.4. HTC musiał ponownie wymieszać z Sense 4. Chciałbym, żeby producenci przestali próbować się wyróżniać, psując podstawowe funkcje systemu operacyjnego.
Chahk

7

Jak tu odkryto, HTC usunął link do opcji szkolenia w menu ustawień. Jednak faktyczna funkcja pozostaje nienaruszona, dlatego stworzyłem szybką aplikację, aby uzyskać do niej dostęp.

Należy pamiętać, że nie wiemy, dlaczego HTC to wyjął, mogły mieć bardzo dobry powód i mógłbym się wtrącać, jednak z powodzeniem skorzystałem z funkcji treningowej na moim odczuciu bez żadnych negatywnych skutków, a rozpoznanie zostało znacznie poprawione.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Umieściłem aplikację w Google Code , link do pobrania jest tutaj (w tym kod CR dla urządzeń). Pamiętaj, że wszelkie wykorzystanie jest objęte licencją MIT - mam nadzieję, że pomoże to innym osobom z tym samym problemem!

Ponadto wydaje się, że opcja została przywrócona do normalnej pozycji w menu w następujących wersjach Androida / HTC:

Android 4.0.3
HTC Sense 3.6
Software number 3.33.401.53

Widoczny w Ustawieniach -> Informacje o telefonie -> Informacje o oprogramowaniu


Istnieje możliwość, że im więcej go trenujesz, tym łatwiej go oszukać. Za pierwszym razem, gdy go trenujesz, może dosłownie robi dość ścisłe porównanie, ale teraz istnieją różne możliwe yes that's a matchsytuacje na twoich oczach, nosie, włosach itp.?

Byłby to zły algorytm i spodziewałbym się po Google lepszego. Im więcej ćwiczysz, tym lepiej pozna twoją twarz (zakładając, że zawsze używasz własnej twarzy), więc szanse zarówno fałszywie ujemnego, jak i fałszywie dodatniego powinny się zmniejszyć, jeśli są odpowiednio wdrażane.
Prateek

0

Jedna hipoteza jest taka:

Odblokowanie twarzy uczy się automatycznie. Za każdym razem, gdy odblokowanie się powiedzie, funkcja uczy się nowej odmiany obrazu twarzy. Dlatego funkcja „Popraw dopasowanie twarzy” nie jest potrzebna. Po prostu odblokuj, a Twój telefon będzie w tym coraz lepszy. Ale bądź cierpliwy, ponieważ ze względów bezpieczeństwa nauka musi być powolna i niechętna.

To tylko hipoteza. Zapytałem na forum Google, czy to prawda, czy nie, ale nie otrzymałem odpowiedzi.


nawet jeśli się nauczy, może mieć trudności z wykryciem twarzy w całkowicie odmiennych warunkach oświetleniowych. Na przykład, jeśli odblokujesz we własnej sypialni, która jest wyposażona w górną lampę ciepłego światła, a odblokowanie w miejscu pracy z górną lampą dzienną vs na zewnątrz w cieniu z dużą ilością oświetlenia otoczenia, ale bez górnego światła. Tryb uczenia uruchamiany ręcznie może pomóc telefonowi dowiedzieć się, jak twoja twarz wygląda w tych różnych warunkach.
Lie Ryan,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.