Jakie jest ryzyko instalacji Cyanogen Mod na nieobsługiwanym telefonie?


18

Moje urządzenie nie jest wymienione jako obsługiwane na stronie www.cyanogenmod.com/devices . Mam łyżwy ZTE, a niektóre inne ZTE są wymienione, ale nie moje.
Czy można zainstalować mod na Skate i jakie jest ryzyko? Jeśli telefonu nie ma na liście, oznacza to, że po prostu nie został przetestowany lub mod nie działa?

Odpowiedzi:


5

Mają Nieoficjalna wersja CyanogenMod rai tutaj . Nie wiem, co by się stało, gdybyś próbował zainstalować wersję dla innego modelu.


1
Inne niż twarda cegła!
Firelord

19

Oznacza to, że najprawdopodobniej nie zadziała. W grze jest wiele czynników, ale jeśli zainstaluje się poprawnie, istnieje duża szansa, że ​​się nie uruchomi. Problemy, które mogą wystąpić, to:

  • Twój sprzęt prawdopodobnie nie będzie miał odpowiednich sterowników. Jeśli współdzieli sterowniki z innymi urządzeniami, może działać, ale w przeciwnym razie różne części sprzętu po prostu nie będą działać.
  • Układ partycji może być inny, co może spowodować niepowodzenie instalacji, jeśli rozmiary partycji są bardzo różne.
  • Jądro z innego urządzenia może nie działać na procesorze urządzenia.
  • Obraz rozruchowy może nie być odpowiednio skonfigurowany i spakowany dla twojego urządzenia.

Jeśli powyższym wszystkim uda się być identycznymi, system może się uruchomić i działać, ale generalnie jest to mało prawdopodobne.


Jeśli chodzi o procesor urządzenia, czy nie zależy to od architektury (jak w przypadku systemu Windows, Linux)? tzn. jeśli działa na jednym urządzeniu ARM, działa na wszystkich (ale nie na procesorach x86, takich jak Atomy Intel)? Czy są inne różnice między procesorami w przypadku Androida?
Vince

1
Mogą istnieć różnice. Problem jest mniejszy w samej architekturze, a bardziej w tym, że mobilne układy scalone zawierają znacznie więcej niż tylko procesor (stąd „System on a Chip”). Różne komponenty będą wymagały różnych sterowników i tak dalej, co może powodować komplikacje. Różni producenci mogą również obsługiwać różne zastrzeżone rozszerzenia do specyfikacji ARM, podobnie jak Intel i AMD mają własne rozszerzenia do x86 i tym podobne.
eldarerathis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.