Kontakty z rozszerzeniami międzynarodowymi i bez nich


25

Jestem w wielkiej brytanii Mój Nexus S otrzymał wczoraj aktualizację do wersji 4.0.4 i mam teraz następujący problem.

Jeśli mam kontakt (powiedzmy) z numerem 07123456789 i otrzymuję SMS od tego kontaktu, pojawia się on jako +447123456789. Wygląda jednak na to, że telefon nie rozpoznaje, że te numery są takie same (tzn. Jeden jest z numerem międzynarodowym, jeden nie ma), a nazwa kontaktu nie jest wyświetlana z tekstem. Czy istnieje ustawienie lub coś, co to naprawi?

Odpowiedzi:


14

Jest to znany problem z ICS (myślę, że do 4.0.3):

Jeśli podążysz za tym linkiem, zobaczysz również rozwiązanie problemu (na wszelki wypadek zalecam utworzenie kopii zapasowej kontaktów):

 1. Zakładając, że Twój telefon jest zsynchronizowany z Kontaktami Google
 2. Wyłącz synchronizację kontaktów. Z ekranu głównego: Naciśnij Menu -> Ustawienia systemu -> Konta i synchronizacja
 3. Usuń wszystkie kontakty z telefonu: Na ekranie głównym: Naciśnij Menu -> Zarządzaj aplikacjami. Przewiń w dół do opcji Kontakty i naciśnij Wyczyść dane.
 4. Uruchom ponownie synchronizację kontaktów jak w kroku 2.

Mam też Nexusa S i jestem w Wielkiej Brytanii. Wczoraj właśnie dostałem wersję 4.0.4. Nie miałem jeszcze okazji go pobrać, ALE 4.0.4 powinien mieć „Ulepszone rozpoznawanie numeru telefonu” zgodnie z zespół Androida, zakładam, że jest to odniesienie do problemu, który mieliśmy i powinien go naprawić. Oto link do wypowiedzi zespołu:

Oto inne rozwiązanie, które zostało zamieszczone w górnym linku, który ci dałem, nie testowałem go osobiście, ale wydaje się, że inni w tym wątku twierdzili, że działa. Wypróbuj pierwszą krótszą wcześniej. Oto on:

  1- menu --> people
  2- option --> import/export
  3- export to storage --> OK
  4- option --> import/export
  5- import from storage --> after searching
  6- import one vCard file --> ok
  7- choose the file which you exported early (00001.vcf) --> wait for import
  8- now your issue is solved and you can try if it works with you. but we got another error of duplicated names here.

  if you want to solve the duplication on names here. follow the below:
  1- menu --> settings
  2- accounts & sync
  3- enable the sync and choose to sync your gmail account
  4- after finishing the sync. go to your laptop and open your gmail email.
  5- press on the contacts tab on the left side 
  6- select all the contacts --> more --> find & merge duplicates

Dzięki - drugie rozwiązanie wydaje mi się działać. Sprawdzę, czy są jakieś problemy następnego dnia lub dwóch. Może usuniesz pierwsze rozwiązanie, ponieważ drugie jest dość proste? Również mój telefon został już zaktualizowany do wersji 4.04, ale może potrzebował tylko tego kopnięcia w tyłek.
YXD

Przeniosę drugie rozwiązanie na górę, ale zatrzymam drugie na dole, na wypadek, gdyby pierwsze nie działało dla ludzi. Daj mi znać, jeśli są z tym jeszcze jakieś problemy, a jakie to są. Spróbuję tego, kiedy się dostanę, a także nadal mam ten sam problem. Potrzebowałem tylko nagrody za to, żebym spojrzał na to, jak rozwiązać.
Orzeszki ziemne

Fajnie, zdecydowanie wydaje się, że zadziałało, zmusiło kilka osób do odpowiedzi testowych (które wracają jako +447 ...) i jak dotąd żadnych problemów
YXD

1

Może to pomóc w zainstalowaniu aplikacji na Androida o nazwie Właściwy numer ( dostępne źródło ). Formatuje numery wszystkich kontaktów do formatu międzynarodowego, a następnie automatycznie dodaje lokalne prefiksy za każdym razem, gdy wykonujesz połączenie.

Innymi słowy, zachowaj wszystkie liczby we wspólnym, rozsądnym formacie, a następnie przestań się martwić o te prefiksy.

Oświadczenie: Znam osobiście jednego z autorów tej aplikacji.


1

OK, nic dla mnie nie działa, ale znalazłem coś w sieci, które mogłoby pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Składa się z edycji „/system/build.prop” i dodania tego: „ro.phone.min_match = 8”. Oczywiście należy zastąpić długość „8” wartością bardziej dogodną dla Ciebie. (w rzeczywistości 8 to najlepsza liczba)

Następnie musisz ponownie uruchomić telefon. Niektóre telefony przełączają komórkę w stan hibernacji po wyłączeniu. Zamiast tego spróbuj ponownie uruchomić komputer.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.