Dlaczego aplikacja Market zniknęła sama i jak mogę ją odzyskać?


9

Aplikacja Market niedawno zniknęła z mojego urządzenia. Nie zainstalowałem żadnych aktualizacji OTA ani innych aktualizacji systemu, aby to spowodować. Dlaczego rynek sam zniknął i jak mogę go odzyskać?

Odpowiedzi:


13

Google oficjalnie zmieniło nazwę Rynku (i powiązanych z nim produktów) na Google Play , które ogłosili 6 marca . Google Play obejmuje wszystkie usługi dystrybucji / sprzedaży treści wcześniej świadczone przez Google, takie jak muzyka, filmy i aplikacje. Ze względu na tę rebranding zmieniono również nazwy różnych aplikacji na Androida:

  • Muzyka Google to teraz Muzyka Play
  • Google Books to teraz Play Books
  • Filmy i filmy Google to teraz Filmy Play
  • Rynek jest teraz Sklepem Play

Ostatni, który odważyłem się, ponieważ sam się zaktualizuje, co oznacza, że ​​rynek nagle „zniknie”. W rzeczywistości nazwa aplikacji została po prostu zmieniona, więc otwórz szufladę aplikacji i poszukaj aplikacji „Sklep Play” zamiast aplikacji „Market”. Ikona będzie przypominać tę samą torbę na zakupy co ikona Market, ale będzie biała:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pozostałe trzy nie aktualizują się same, ale można je aktualizować w Sklepie Play, jak zwykle. Funkcjonalność i wygląd aplikacji Play Store są prawie identyczne z najnowszymi wersjami aplikacji Market (około 3.4+). Ponownie jest to po prostu zmiana nazwy / rebranding oryginalnej aplikacji Market.

Jeśli jednak usługa Market została całkowicie odinstalowana z innego powodu (niezwiązanego z aktualizacją Sklepu Play), być może trzeba będzie spojrzeć na zniknięcie Android Market! Jak mogę to odzyskać? który omawia również sposób ponownej instalacji usługi Market.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.