Czy to telefon z Androidem 9.0 lub Android 6.0?


36

Kupiłem XGody Mate 20, reklamowany jako Android 9.0.

Rzeczywiście, jeśli go włączysz Ustawienia -> Informacje o raportach telefonicznych Android 9.0:

Android 9.0

Jednak po podłączeniu urządzenia Android Studio zgłasza, że ​​jest to Android 6.0:

Android 6.0

Również aplikacja DevCheck na Androida zgłasza, że ​​urządzenie to Android 6.0.

Czy jest jakiś sposób, aby dowiedzieć się, co to naprawdę jest? Kupiłem to pod warunkiem, że było to urządzenie z Androidem 9.0.


24
Nie jestem ekspertem, ale o ekranie telefonu krzyczy Android 6.0. Wyobrażam sobie, że DevCheck i Android studio są poprawne. Sam telefon brzmi jak tanie chińskie zdzieranie i wydaje się podejrzany. Według mojej osobistej opinii unikałbym korzystania za wszelką cenę.
DrZoo

15
właśnie zmienili 6 na 9. jądro jest wciąż starą wersją, a poziom łatek bezpieczeństwa to 2017. poza tym możesz sprawdzić na podstawie uprawnień powłoki adb systemu / system. Android 9 powinien mieć system jako root
alecxs

12
Chciałbym zauważyć, że napisano, że build to klucze testowe. Każdy renomowany magazyn ROM, który widziałem, używa kluczy wydania. Jest to oczywiście nielegalny ROM i nie należy mu ufać
linuxandria,

4
to tylko flaga, którą możesz zmienić
alecxs

4
@grawity brak oficjalnych kluczy od OEM, używane do
DM

Odpowiedzi:


51

Chciałem zamienić niektóre komentarze w odpowiedź, która może być wykorzystana do dodatkowej weryfikacji na wypadek, gdyby ktoś napotkał podobny problem, w którym sprzedawca również zmienił okno powiadomień.

Android 9.0 został wydany w marcu 2018 r. Poziom łatek zabezpieczeń to maj 2017 r. To w ogóle nie ma sensu. Czy zaufałbyś, gdyby karta szczepień dla 15-miesięcznego malucha mówiła, że ​​ostatnie szczepienia zostały wykonane 10 miesięcy przed jego urodzeniem? Nie wspominając o tym, że naprawdę odradzam korzystanie z telefonu, który jest ponad 2 lata nieaktualny w poprawkach bezpieczeństwa.

Wersja jądra również nie pasuje: Android 9.0 ma jedną z 3 wersji jądra: 4.4, 4.9 lub 4.14. Podana wersja 3.18.19 odpowiada wersji Androida 6.0.

Numer kompilacji również stanowi powód do niepokoju. MRA58K jest powiązany z ROMem z Androidem 6.0, a dostawcy nie powinni używać kluczy testowych do wydanych produktów.

Ogólnie rzecz biorąc, są to wszystkie powody do niepokoju. To urządzenie zostało sfałszowane (zrootowane i zredagowane jako build.prop lub pełna edycja ROM) i słabo, ponieważ istnieje ryzyko, że edytowałyby powyższe wartości, aby były mniej podejrzane . Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, jakie inne zmiany wprowadzili. W najlepszym razie próbują cię wprowadzić w błąd. W najgorszym przypadku szpiegują cię i kradną twoje pieniądze.

Wzywam cię do zwrotu pieniędzy. Jeśli nie jest to możliwe, zalecamy zainstalowanie czystej wersji Androida, abyś miał mniej powodów do obaw o złośliwe wtargnięcia. Może to jednak nie wystarczyć, ponieważ mogą wystąpić ingerencje w urządzenie, sprzętowe lub programowe, które mogą zakłócać wszystko, co robisz z urządzeniem. Zgadzam się jednak z innymi, że używanie urządzenia w stanie, w jakim się znajduje, stanowi zagrożenie bezpieczeństwa.


5
jest to telefon o niskim budżecie, nie ma powodu, aby zakładać, że zrobili z nim coś złego. właśnie zmienili numer wersji i prawdopodobnie dokonał tego sam producent. jest to powszechna praktyka w Chinach. może go używać jako normalnego Androida 6, nie bój się prostego zmienionego tekstu
alecxs

18
@alecxs, nawet jeśli jest to zwykły Android 6 bez żadnych innych modyfikacji oprócz s / 6.0 / 9.0 /, 1) był sprzedawany jako telefon z Androidem 9 i sprzedawany pod warunkiem, że był to telefon z Androidem 9 i 2) Bezpieczeństwo data wersji łatki (która już jest znana z tego, że jest sfałszowana przez tanie marki) minęła ponad 2 lata temu, co jest wiecznością, jeśli chodzi o łatki bezpieczeństwa. Osobiście nie czułbym się komfortowo w codziennym korzystaniu z telefonu, który nie miał aktualizacji zabezpieczeń od 2017 roku.
Nzall

2
Dzięki. To tanie urządzenie, 50 GBP (około 70 USD). Piszę aplikacje do gier i musiałem przetestować nasze aplikacje na urządzeniach z Androidem 9.0. Przyzwyczai się tylko do profilowania / debugowania naszych gier, a nie do codziennego użytku. I tak, strefa czasowa została ustawiona na Hongkong, kiedy ją kupiłem. Procesor jest w porządku, ale pamięć RAM jest tak wolna, że ​​wszystko utrudnia.
Steven Haggerty

13
@StevenHaggerty Jeśli zamierzasz przetestować swoje gry na Androidzie 9.0, lepiej uzyskać bardziej reprezentatywny telefon, z którego częściej korzystają gracze na Androidzie. Nie znam twoich numerów użytkowników, ale wątpię, by gracze z Androidem często mieli 50 markowych telefonów marki. Myślę, że naprawdę popularne urządzenia z Androidem są na ogół w cenie około 3 400 USD.
Nzall

8
@Steven Haggerty, ponieważ telefon ma system Android 6, jest całkowicie bezużyteczny do testowania na Androidzie 9
płocki

34

Rozwiń cień powiadomienia. Jeśli wygląda to tak: Android 6.0

To jest Android 6.0

Jeśli wygląda to tak:

Android 9.0

To jest Android 9.0


9
Dzięki, wygląda na to, że to wtedy Android 6.0. Wydaje mi się, że jedyną rzeczą, która dałaby taki wynik, była modyfikacja wersji Androida, stworzona, by pokazać te wyniki w About Phone?
Steven Haggerty

3
@StevenHaggerty Z pewnością możliwe i prawdopodobnie niezbyt trudne. Jeśli zamierzasz nadal korzystać z tego telefonu, zainstalowałbym czystą wersję systemu operacyjnego na urządzeniu, ponieważ nie wiesz, jakie inne zmiany zostały wprowadzone. Lub spróbuj uzyskać zwrot pieniędzy.
Qwertie

9
@StevenHaggerty Uwaga: system Android 9 został wydany 6 sierpnia 2018 r., A zrzuty ekranu pokazują, że Twój telefon ma poprawki zabezpieczeń od maja 2017 r., Kolejny znak, że nastąpiło pewne naruszenie
Ferrybig

3
@StevenHaggerty z rootem i build.propkażdy może sfałszować wersję Androida (zob. Forum MIUI )
Andrew T.

4
Android 6 Marshmallow nie jest w rzeczywistości nadal obsługiwany. Ostatnia aktualizacja zabezpieczeń została wydana w sierpniu 2018 r.
Peter W.

0

to nie jest androidowe ciasto

możesz to powiedzieć, ponieważ małe kółko u dołu wygląda jak O, a nie ◉


1
tylko zastanawiam się, jak to jest nieprzydatne?
lunardog15

4
Nie oddałem głosu, ale mój telefon Samsung (z systemem Android Pie / 9) ma nieco kwadratowy niewypełniony zarys, jak pierwszy O. Nie jest to wcale reprezentatywny dla wersji Androida, ponieważ większość producentów go dostosowuje.
Szczoteczka do zębów

1
@toothbrush większość telefonów innych niż Samsung nie ma prawie takiej samej personalizacji, ale dziękuję za przypomnienie mi o tym
lunardog15
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.