Backup danych Titanium vs Android


12

Więc gdzieś w linii Android ma natywną opcję „tworzenia kopii zapasowych moich danych”, ale nie miałem z niej dostępu. Kiedyś korzystałem z Titanium Backup i to był główny powód, dla którego zrootowałem swój telefon, ale nie mam już Titanium ani rootowania.

Czy jest jakaś znacząca różnica w tym, co jest tworzone między natywną kopią zapasową Androida z serwerów Google a standardową Titanium Backup? Mam na myśli zwykłą starą kopię zapasową, bez zamrażania / rozdętego topnienia / efektu, który zapewnia również Tytan .

Co mam zrobić, jeśli mój telefon jest zepsuty lub otrzymam nowy telefon i przywrócę go z dowolnej platformy?

Odpowiedzi:


13

Myślę, że lepiej jest użyć Titanium Backup, jeśli chcesz mieć pewność, że po przywróceniu telefonu będziesz mieć dokładnie to, co miałeś podczas wykonywania kopii zapasowej. Uważam, że nowe wbudowane opcje tworzenia kopii zapasowych Androida są niespójne. Na przykład po ponownej instalacji niektórych aplikacji niektóre ustawienia są magicznie utrzymywane, jednak niektórych danych (zwykle danych uwierzytelniających) już nie ma. Myślę, że to dobra rzecz, ponieważ przechowywanie wszystkiego w chmurze byłoby trochę przerażające, ale kiedy używasz Titanium, nie ma niespodzianek: wszystkie dane są przywracane.

Kolejną zaletą Titanium jest to, że możesz wykonywać wiele kopii zapasowych danych jednej aplikacji i przywracać dowolny z tych poziomów - nie w przypadku wbudowanych opcji tworzenia kopii zapasowych.

Radziłbym więc używać tytanu.


Czyli utracono głównie (lub tylko) dane uwierzytelniające? Brzmi to spójnie z iCloud (które musiałem przywracać kilka razy za dużo)
Ben Brocka

Zazwyczaj tak jest. Ponieważ jednak utworzono kopie zapasowe tylko niektórych danych (i ponieważ nie masz kontroli nad tym, kiedy nastąpi tworzenie kopii zapasowej i kiedy dane zostaną przywrócone), warto jednak wykonać własne kopie zapasowe. Może to uchronić Cię przed całkowitą utratą danych, a także ich uszkodzeniem - czymś, w czym wbudowane automatyczne kopie zapasowe nie są tak naprawdę pomocne.
ctt

To prawda ... może będę musiał sprawdzić, czy Super One Click może jeszcze
zrootować

6

Należy również pamiętać o tym, że aby uzyskać kopię zapasową przez „natywną” kopię zapasową Google w chmurze Google, aplikacja musi aktywnie to obsługiwać - tj. Musi jawnie używać odpowiedniego interfejsu API lub nie zostanie dołączona do tych kopii zapasowych . Chociaż nie wszystkie aplikacje obsługują to (<- eufemizm), Titanium Backup nie wyklucza niczego. Jak opisano, ta ostatnia tworzy kopie zapasowe naprawdę wszystkiego - podczas gdy ta pierwsza tworzy kopie zapasowe tylko niektórych danych z niektórych aplikacji.

Inną dobrą rzeczą od czasu do czasu jest pełna kopia zapasowa Nandroid, która jest obsługiwana przez większość (wszystkich?) Niestandardowych obrazów / trybów odzyskiwania (np. ClockWorkMod aka CWM). Po uruchomieniu w programie Recovery możesz utworzyć kopię zapasową Nandroid (upewnij się, że masz wystarczająco dużo wolnego miejsca na karcie SD), a po wykonaniu tej czynności możesz przenieść ją z karty na komputer w celu przechowywania. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na karcie, możesz również zachować tam najnowszą kopię: dzięki Titanium backup możesz nawet wyodrębnić pojedyncze elementy (takie jak specjalna aplikacja i jej dane) z kopii zapasowej Nandroid. Lub, jeśli twój system z jakiegoś powodu zostanie naprawdę pomieszany, możesz go całkowicie przywrócić z tej kopii zapasowej Nandroid - ponownie za pomocą odzyskiwania niestandardowego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.