Jak można zapobiec automatycznemu montażowi Kindle Fire na komputerze Mac po podłączeniu go do portu USB?


9

Mam Kindle Fire i lubię podłączać go do komputera Mac, aby naładować (a także trochę rozwinąć). Działa dobrze, ale denerwujące jest to, że trzeba go odmontowywać za każdym razem.

Czy jest jakiś sposób, aby zapobiec automatycznemu montowaniu po podłączeniu do USB?


Nie wiem, czy jest to związane z Twoim problemem, ale sprawdź to . Zasadniczo możesz mieć inną aplikację w systemie, która umożliwia tę opcję dla Ciebie ...?
Kristopher

Odpowiedzi:


1

Sprawdź swój telefon, powinien pokazać niektóre ustawienia o nazwie „Połącz z komputerem”. Zmień „Domyślny typ połączenia” na „Tylko ładowanie”.


1

Zrozumiałem to.

Działa to z moim Kindle Fire 1. generacji i moim komputerem Mac z systemem OS X.

Najpierw zauważ, że Kindle Fire montuje się jako wolumin „KINDLE”.

Po drugie, pamiętaj, że w twojej instalacji OS X znajduje się plik o nazwie / etc / private / fstab, który kontroluje montowanie systemu plików.

Po trzecie, użyj polecenia sudo vifsw Terminalu lub w inny sposób edytuj plik / etc / private / fstab i wstaw następujące linie:

# Kindle Fire
LABEL=KINDLE  none  msdos  rw,noauto

Po czwarte, spróbuj podłączyć Kindle Fire przez USB. Nie powinien się już montować automatycznie.

Bonus: działa na każdym urządzeniu z Androidem, które podłącza się automatycznie po podłączeniu. Mój nowy HTC One (Verizon 32GB) automatycznie instaluje HTC Sync Manager. Używa etykiety „CDROM”. Dodałem podobną linię powyżej, ale podstawiam „CDROM” na „KINDLE”, a teraz przestaje się wyświetlać monit o zainstalowanie aplikacji HTC Sync Manager. W tym przypadku wstawiłem te linie do / etc / private / fstab

# HTC One
LABEL=CDROM   none  hfs   rw,noauto

-1

Niektóre kabiny USB nie obsługują wystarczającej mocy do zmiany danych, więc po prostu ładują się i nie montują. Ale nie wiem, jak je znaleźć. Wypróbuj google.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.