Czy istnieje sposób na uporządkowanie ponumerowanych plików MP3 z Google Play?


12

Muzyka kupiona w Google Play jest przechowywana w moim telefonie jako nieoznakowane, ponumerowane pliki MP3. Czy istnieje sposób, aby uzyskać informacje, które Play ma na temat tych plików MP3, a następnie zmienić ich nazwę i ustawić znacznik ID3, aby inne aplikacje mogły z łatwością korzystać z tych plików?


4
Jeśli chodzi o to, co warto, jeśli pobierzesz utwory za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji Music Manager na komputer, zostaną one odpowiednio nazwane i oznaczone (w każdym razie moje). Mam wrażenie, że funkcja „offline” w Muzyce Play jest przeznaczona raczej do wstępnego buforowania niż do prawdziwego pobierania, więc tak naprawdę nie zadali sobie trudu, aby zrobić to w sposób, który sprawia, że ​​pliki są ogólnie przydatne.
eldarerathis

Miło to wiedzieć i byłoby to odpowiednie obejście, ale nadal wolałbym aplikację, która organizowałaby je bezpośrednio przez telefon.
Myrddin Emrys

Odpowiedzi:


4

Oficjalna aplikacja Muzyka Google Play pobierze, jak już powiedziano, pliki MP3 w nieoznakowanych, ponumerowanych plikach i korzysta z wewnętrznej metody mapowania, aby dowiedzieć się, który plik MP3 jest który.

Jednak aplikacja Offline Music Importer powinna robić to, co chcesz. Jest bezpłatny przez pierwsze 50 piosenek; po 50 odblokowanie kosztuje 2,49 USD .

Opis ze strony ich aplikacji:

Dlaczego potrzebujesz tej aplikacji:

Gdy udostępniasz muzykę z Google Play w trybie offline, zapisujesz w pamięci podręcznej pliki muzyczne w specjalnym folderze na urządzeniu. Usługa dostawcy mediów w systemie Android nie widzi tam muzyki. Nawet jeśli to możliwe, nazwy plików są bez znaczenia i nie mają żadnych znaczników ID3. Serwis nie wiedziałby, jaki jest tytuł piosenki, do jakiego albumu należy, jaki jest numer utworu, nawet wykonawcy. Pliki to tylko surowa muzyka. Z tych wszystkich powodów nie można poprawnie odtwarzać tych plików w żadnym innym odtwarzaczu muzycznym oprócz odtwarzacza muzyki Google Play.

Ta aplikacja gromadzi bezsensowne pliki muzyczne, stosuje odpowiednie tagi ID3 i grafikę, przenosi pliki do folderu / Music na karcie SD i aktualizuje Media Provider. Cała importowana muzyka będzie dostępna dla każdego odtwarzacza muzycznego zainstalowanego na urządzeniu.


Chciałbym dodać, że ta aplikacja jest bezpłatna przez pierwsze 50 utworów, a następnie odblokowanie kosztuje 2,49 USD.
Myrddin Emrys

Zaktualizowano w celu odzwierciedlenia tych informacji.
Dylan Yaga,

Ta aplikacja nie jest już dostępna.
Ilari Kajaste
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.