Dlaczego witryna kalendarza Google pokazuje mojego kalendarza jako gościa w wydarzeniach dodanych z telefonu?


9

Zauważyłem dziwne zachowanie w aplikacji kalendarza Google. Ilekroć dodam wydarzenie z mojego telefonu do kalendarza, który nie jest domyślny, a następnie przeglądam je w przeglądarce komputera, widzę „ikonę osoby” wskazującą gościa. A kiedy wchodzę na to wydarzenie, widzę nazwę wybranego kalendarza jako gościa (technicznie rzecz biorąc, jestem moim własnym gościem).

Czy to wynik ustawień, które mogę poprawić? (Czy to błąd?)

Używam Androida 2.3.5


1
Tak samo dla mnie, nie zmieniłem żadnych ustawień w aplikacji kalendarza.
Erik

Jakie urządzenie jest zrootowane i używasz niestandardowej pamięci ROM? Skoro jest to stary problem, czy od tego czasu zaktualizowałeś urządzenie do nowszej wersji (i widziałeś, że problem nie został / zniknął)?
ND Geek

Używam zrootowanego Galaxy S 2, niczego nie zaktualizowałem ani nie zmieniłem. Problem nadal występuje tak, jak opisano (właśnie to przetestowałem)
Ramzi Kahil

Odpowiedzi:1

Czy podczas tworzenia wydarzenia sprawdziłeś, że jest to Twój profil Google w aplikacji kalendarza? Mam na myśli, że kiedy tworzysz wydarzenie, obok zmiany koloru musisz sprawdzić, czy to tam jest Twoja poczta, Twój kalendarz.

Mam kilka kalendarzy na jednym koncie (osobistym, służbowym, szkolnym itp.) I mogę osobno dodać wydarzenie do każdego z nich. Oto zdjęcia z mojego urządzenia, które pokazują, co mam na myśli: Screenshot_1 Screenshot_2

To jedyna rzecz, o której mogę myśleć, więc mam nadzieję, że była pomocna!


To moje konto, kiedy robię to od razu, nie ma problemu. Tylko kiedy edytuję wpis. Naprawdę nie rozumiałem, co mówisz w tej odpowiedzi ... Jak myślisz, w czym jest problem? Jakie jest odpowiednie rozwiązanie?
Ramzi Kahil,

@Martin, nieważne, rozwiązanie, o którym myślałem, nie brało pod uwagę, że jeśli zrobisz to po raz pierwszy, jest w porządku, i dzieje się to tylko podczas edytowania wpisu. Myślę, że dzieje się to cały czas, ale tylko ze smartfona / tabletu (tj. Aplikacji) iz Internetu jest w porządku. Przykro mi, nie mogę wymyślić niczego, co powoduje ten problem ..
Nirgn

0

Najprawdopodobniej ponieważ dodajesz do telefonu, dodajesz do innego konta, które jest zsynchronizowane z kontem Google. Wiem, że mój telefon ma własny kalendarz „samsung”, który synchronizuje się z kalendarzem Google. Sprawdź ustawienia kalendarza, aby sprawdzić, czy możesz to ustalić. Sprawdź także, czy nie masz dwóch połączonych kont Google.


1
Nie o to chodzi. Dałem swoje konto Google + przepustkę w telefonie i automatycznie zaczęła się synchronizacja. A jeśli od samego początku wybiorę odpowiedni kalendarz, tak się nie stanie.
Ramzi Kahil,

może próbujesz dodać rzeczy do udostępnionego kalendarza? - aby to zobaczyć, przejdź do swojego kalendarza google online i sprawdź po lewej stronie kalendarze innych osób
Mark W
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.