Czy mogę wykonać zrzut ekranu telefonu HTC Legend bez rootowania go?


13

Powiedziano mi, że rootowanie to be all and end all, ale w tej chwili chcę zobaczyć, jak daleko mogę przedłużyć swoje urządzenie bez rootowania go.

Jedną rzeczą, która byłaby dobra, jest funkcja zrzutów ekranu, ale wydaje mi się, że nie mogę znaleźć aplikacji na rynku, która robi to bez zastrzeżenia ** TYLKO TELEFONÓW ZROTOWANYCH ** .

Czy jest jakiś sposób na uzyskanie funkcji zrzutu ekranu bez zrootowanego telefonu? I z jakiego powodu ta funkcja jest domyślnie wyłączona. IFail można wyświetlić za pomocą 2 naciśnięć przycisku, dlaczego nie na Androida?

Odpowiedzi:


4

Ta funkcja jest dostępna w zestawie narzędzi dla programistów. Wpis jest nieco stary, więc nowsze wersje Androida będą miały różne ikony i nieco inne menu, ale przeprowadzi Cię przez proces instalowania narzędzi, a następnie będziesz w stanie przechwytywać zrzuty ekranu. Samouczek dotyczy również systemu Windows, ale powinien działać z każdym systemem operacyjnym, na którym uruchomione są narzędzia programistyczne Androida (Windows, Mac OS X i Linux).

Jak robić zrzuty ekranu telefonu z systemem Android z systemu Windows


0

Nie - nie można uzyskać funkcji zrzutów ekranu w telefonie bez zrootowania.

Jeśli chcesz zabrać ze sobą laptopa, aby w dowolnym momencie wziąć ze sobą zrzut ekranu, możesz zainstalować JDK i podłączyć go przez USB.

Ale jeśli chcesz mieć doświadczenie porównywalne z procesem iPhone'a (podczas zrzutów ekranu urządzenia), musisz rootować.

Jeśli domyślnie jest to wyłączone, nie znalazłem na to dobrej odpowiedzi.


-3

Możesz spróbować nacisnąć jednocześnie przycisk zasilania i przycisk home.


1
Nie działa w ten sposób w nieukończonym HTC Legend.
roxan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.