Jak znaleźć zapisane hasło Wi-Fi?


26

Mam telefon z Androidem, który jest podłączony do bezpiecznego punktu dostępowego Wi-Fi. Jak mogę znaleźć hasło do hotspotu z telefonu?


Jeśli szukasz rozwiązania innego niż root, zobacz Odzyskaj hasło WiFi
Firelord

Odpowiedzi:


13

W moim telefonie poświadczenia są przechowywane w /data/wifi/bcm_supp.conf. Prawdopodobnie będziesz potrzebować roota, aby zobaczyć go bezpośrednio na telefonie, ale możesz go użyć adb pull(wymaga zestawu Android SDK) z komputera, aby pobrać plik.

Jak zauważono w komentarzach, lokalizacja może się różnić w zależności od pamięci ROM lub urządzenia (w szczególności układu Wi-Fi; mój to Broadcom). Sprawdzić /data/wifi/, /data/etc/wifi/i /data/misc/wifi/dla odpowiednich plików konfiguracyjnych jeśli nie znaleźć te sugerowane przez eldarerathis lub mnie.


3
Hm, ciekawe. Jakiego rodzaju telefonu używasz bankomatu? Nie mam tego pliku, ale właśnie miałem opublikować odpowiedź mówiącą, że mam szukać /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf. Może WPA Supplicant to po prostu CyanogenMod ...
eldarerathis,

Nazwa i lokalizacja pliku różnią się w zależności od urządzenia, ale powinien to być jeden lub drugi.
Lucas Ramage

9

Na urządzeniach CyanogenMod i ewentualnie innych ROMach AOSP powinieneś być w stanie pobrać je z /data/misc/wifi/wpa_supplicant.confpliku. Na niezrootowanym urządzeniu nie sądzę, że jest to możliwe, ponieważ nie będziesz mieć uprawnień do czytania /datakatalogów, w których zapisane są ustawienia, a menu Ustawienia po prostu wyświetli się, (Unchanged)jeśli przejdziesz do konfiguracji sieci.

Oto, co widzę na CM7 EVO (nazwa sieci i hasło zredagowane):

# cd /data/misc/wifi/
# ls
sockets       wpa_supplicant.conf
# more wpa_supplicant.conf
ctrl_interface=eth0
update_config=1

network={
    ssid="SomeWifiNetwork"
    psk="MyPlaintextPassword"
    key_mgmt=WPA-PSK
    priority=1
}
#

Mój telefon jest zrootowany. Mam zainstalowaną aplikację „superuser”. Ale jak mogę uzyskać „powłokę adb” z dostępem do roota. Próbowałem „$ adb shell shell @ android: / $ su Pozwolenie odrzucone 1 | shell @ android: / $ cd / data shell @ android: / data $ ls opendir nie powiodło się, zezwolenie odrzucone 255 | shell @ android: / data $ su Pozwolenie odmowa 1 | shell @ android: / data $
michael

1
Ach, to właściwie nowe ustawienie w CyanogenMod. Musisz użyć, suaby uzyskać powłokę roota, ale najpierw sprawdź Settings->Developer Options(główne ustawienia telefonu), aby zobaczyć, jakie jest ustawienie „Dostęp root”. Domyślnie jest to „Tylko aplikacje”. Musisz przełączyć go na „Aplikacje i ADB”, aby sumóc pracować z poziomu powłoki.
eldarerathis

@ Michael Zawsze robię, adb rootpo których następuje adb shell.
ott--

2

W Androidzie Oreo i Pie (testowane na OnePlus 6) wydaje się, że plik ten /data/misc/wifi/WifiConfigStore.xmlprzechowuje twoje dane uwierzytelniające Wi-Fi. Nie znam dobrego parsera XML, ale plik można otworzyć w edytorze tekstów ( wymaga dostępu do katalogu głównego ). Wyszukaj według nazwy swojego Wi-Fi (SSID) i znajdź wiersz zawierający:

<string name="SSID">&quot;YOUR_SAVED_SSID;</string>

Jeden z poniższych wierszy pokaże hasło. Zostałby wymieniony jako „PreSharedKey”. Przykład:

<string name="PreSharedKey">&quot;SAVED_PASSWORD;</string>
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.