Jak mogę zresetować telefon bez utraty wszystkiego?


Odpowiedzi:


5

W przypadku przywrócenia ustawień fabrycznych karta SD nie zostanie dotknięta. Twoje zdjęcia itp. Pozostaną na swoim miejscu. Jeśli wybrałeś konto Google jako domyślny sposób przechowywania kontaktów, wszystkie one zostaną ponownie wypełnione z Google po skonfigurowaniu telefonu.

Jeśli chcesz mieć pewność, że zapisujesz ustawienia itp., Pobierz Titanium Backup z Google Playstore i wykonaj pełną kopię zapasową. Po zresetowaniu telefonu zainstaluj ponownie Ti, a następnie wykonaj przywracanie z kopii zapasowej. Super proste!


Bądź ostrożny! Niektóre standardowe ROM-y oferują opcję kasowania karty SD, jeśli mają zamiar przywrócić ustawienia fabryczne, w takim przypadku upewnij się, że nie jest zaznaczona! :)
t0mm13b,

I pamiętaj, że Titanium Backup wymaga rootowania. Jeśli twoje urządzenie nie jest zrootowane, ale działa na systemie Android 4.0 lub nowszym, spójrz na pełną kopię zapasową nierootowanych urządzeń .
Izzy

3

Zresetowanie telefonu do ustawień fabrycznych spowoduje usunięcie wszystkich danych z pamięci telefonu, czyli kontaktów, kalendarzy, aplikacji pobranych z Android Market. Przywracanie ustawień fabrycznych można wykonać w ustawieniach (Nawigacja: Ustawienia -> Ustawienia prywatności -> Przywracanie danych fabrycznych)

Kopię zapasową danych można wykonać w ustawieniach (Nawigacja: Ustawienia -> Ustawienia prywatności -> Utwórz kopię zapasową moich danych). Kopie zapasowe danych można przywrócić po zresetowaniu. Niektóre aplikacje dają opcję tworzenia kopii zapasowych danych, jeśli zainstalowałeś jakieś aplikacje z rynku, zaznacz tę opcję. Kopię zapasową danych można również wykonać za pomocą płyty CD z oprogramowaniem dostarczonej z telefonem.

Twoje zdjęcia, pliki audio MP3 i filmy ZWYKLE znajdują się na karcie SD i NIE zostaną usunięte. Ale lepiej wyjmij kartę pamięci, a następnie zresetuj.


1
Twoje zalecenie dotyczące tworzenia kopii zapasowej danych nie jest dostępne w większości wersji Androida.
Loga

-1

Istnieje kilka sposobów resetowania telefonu z Androidem bez utraty niczego. Wykonaj kopię zapasową większości danych na karcie SD i zsynchronizuj telefon z kontem Gmail, aby nie stracić żadnych kontaktów. Jeśli nie chcesz tego robić, istnieje aplikacja o nazwie My Backup Pro, która może wykonywać tę samą pracę. Możesz przeczytać więcej o tym, jak zapewnić, że nie stracisz żadnych ważnych informacji o przywróceniu ustawień fabrycznych tutaj .


-3

Istnieje aplikacja My Backup Pro, której możesz użyć. Z opisu pozwala na:

Kopia zapasowa (z opcją harmonogramu) na naszych bezpiecznych serwerach internetowych lub karcie SD, w aplikacjach, zdjęciach, muzyce, filmach, kontaktach, dzienniku połączeń, zakładkach przeglądarki, SMS-ach (wiadomości tekstowe), MMS-ach (załączniki wiadomości), kalendarzu, ustawieniach systemu, Ekrany główne (w tym pozycje skrótów), alarmy, słownik, listy odtwarzania muzyki, nazwy APN i inne ...

Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.