Aplikacja uwierzytelniająca Google informuje, że ta wersja nie jest już obsługiwana


9

Jestem trochę zaniepokojony wiadomością, którą daje mi ta aplikacja. Mówi, że moja obecnie zainstalowana wersja nie jest już obsługiwana. Dlaczego otrzymuję ten komunikat bezpośrednio z aplikacji, czy sklep Play nie powinien informować mnie o dostępności aktualizacji umożliwiającej aktualizację tej aplikacji?


Odpowiedzi:


14

Z jakiegoś powodu Google stworzyło zupełnie nową aplikację dla nowej wersji aplikacji Authenticator:

Zobacz także Dlaczego aplikacja uwierzytelniająca Google ma „przestarzały” tytuł w Sklepie Play? oraz w wiadomościach Android Police: PSA: Google Authenticator został zaktualizowany do wersji 2, z wyjątkiem nowej aplikacji i musisz ją zainstalować, aby otrzymywać przyszłe aktualizacje (Old One Is Dead)

Warto zauważyć, że tak długo, jak podczas instalowania i otwierania nowej wersji nadal będzie zainstalowana stara wersja, będzie ona oferowała import starych ustawień i kont. Jeśli usuniesz starą wersję przed uruchomieniem nowej, musisz ponownie dodać swoje konta, co może wiązać się z irytującym procesem wyłączania uwierzytelniania dwustopniowego, a następnie ponownego włączania go na tych kontach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.