Jak stwierdzić, czy telefon został odnowiony


24

Czy istnieje sposób na stwierdzenie, czy telefon z Androidem jest produktem oryginalnym czy odnowionym?


Czy opakowanie najprawdopodobniej nie byłoby inne?
Simon

Odpowiedzi:


19

Na niektórych urządzeniach tak jest sposób. Nie jestem pewien, na jakich konkretnych urządzeniach to działa, ale możesz wypróbować dwie metody. Najbardziej agnostyczny sposób na to, aby to zrobić, jest na ogół następujący:

  1. Zainstaluj program uruchamiający, który umożliwia tworzenie skrótów do działań. ADW Launcher i Launcher Pro są bezpłatne i pozwalają na to.
  2. Naciśnij i przytrzymaj puste miejsce na ekranie głównym i wybierz Shortcut->Activity.
  3. Poszukaj jednego z poniższych na liście działań. Zarówno:

    A. Pakiet o nazwie, com.android.hiddenmenuktóry można rozwinąć, aby ujawnić aktywność RTN LUB B. Aktywność o nazwie po prostu com.android.RTN(właśnie to mam na moim Galaxy Nexus, CM9).

  4. Utwórz skrót do aktywności RTN. Jeśli masz wybór między wieloma, wybierz aktywność „Wyświetl”.

  5. Uruchom RTN za pomocą skrótu i ​​poszukaj pozycji „Stan odnowiony” na liście. Jeśli powie „Tak”, oznacza to remont. Jeśli mówi „Nie”, to nie jest (lub z jakiegoś powodu nie zostało odpowiednio oznaczone jako jedno).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Mniej przenośny (zależny od producenta) sposób polega na otwarciu klawiatury telefonicznej i wprowadzeniu kodu dialera ##786#, który zabierze Cię również do RTN, jeśli kod dialera jest obsługiwany. Na niektórych urządzeniach może również współpracować *#*#786#*#*. Wszystkie powyższe wskazówki zostały podsumowane z tego postu na blogu .


Fajnie, nigdy bym nie przypuszczał, że coś takiego jest takie.
Matthew

Któregoś dnia dostałem telefon zastępczy, a status Odnowiony nadal brzmi: Nie, ale historia połączeń pokazana powyżej w tym menu wskazuje, że telefon był używany. Dzięki temu mogłem powiedzieć, że to był remont. W sumie bardzo pomocne, dzięki!
Nick

2
Żadne z powyższych nie pomogło mi znaleźć odnowionego statusu. Użyłem Launchera Pro, a nawet przeszukałem IN większość plików znajdujących się w folderze „Activity”. Potem próbowałem wybrać numer ##786#, a potem *#*#786#*#*. Oba nie działały. Próbowałem nawet nacisnąć przycisk wysyłania po tych różnych numerach, aby telefon uruchomił kod. Krótszy numer wskazywał, że jest to nieprawidłowy kod. Dłuższy numer powiedział, że nie jest to prawidłowy numer. Mam Samsung Galaxy S3 przez AT&T z nową aktualizacją JB. Wszelkie sugestie mile widziane!

@Marian: Jak zauważyłem, nie jest to (niestety) niezawodna metoda. Co dokładnie rozumiesz przez „przeszukane pliki znalezione w folderze aktywności”? Czy patrzyłeś na pliki w systemie plików?
eldarerathis,

czy statystyki dotyczące liczby połączeń i resetowania czasu połączenia są wykonywane po przywróceniu ustawień fabrycznych lub po aktualizacji oprogramowania układowego?
mnd

-4

Dial *#*#4636#*#*. Po uruchomieniu aplikacji telefon jest oryginalny. Nie będzie działać na odnowionych telefonach.


1
Do Twojej wiadomości: aplikacja, która zaczyna się od tego kodu, jest aplikacją ustawień i ten kod otwiera działanie testowe. Co tu sugerujesz?
Firelord

1
Dlaczego nie działa na odnowionych telefonach (
zakładam,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.