Co robi ustawienie prywatności głosu?


23

Przyglądając się dzisiaj ustawieniom mojego EVO, zauważyłem, że w ustawieniach połączeń istnieje opcja „Prywatność głosu”. Opis pod polem wyboru mówi jedynie: „Włącz tryb zwiększonej prywatności”:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zrzut ekranu pochodzi z wersji beta ICS Decka, ale jestem całkiem pewien, że widziałem to również w CM7, ponieważ wydaje się bardzo znajomy. Te ustawienia widziałem także na moim Verizon Galaxy Nexus z systemem ICS (zapas i CM9) oraz Jelly Bean.

Oba telefony, na których widziałem to, były urządzeniami CDMA - HTC EVO na Sprint i Verizon Galaxy Nexus. Ta niewielka ilość informacji, które udało mi się wydobyć, wydaje się sugerować, że może być unikalna dla CDMA, ale nie mogę tego powiedzieć na pewno.

Co robi to ustawienie? Niektóre teorie, które znalazłem na forach, obejmowały zmniejszenie głośności słuchawki (więc inni nie mogą podsłuchać twojej rozmowy, jak sądzę?) I dodanie dodatkowego szyfrowania do połączenia CDMA, ale nie znalazłem nic ostatecznego.


3
To ustawienie nie jest dostępne w moim urządzeniu CM7 GSM (Samsung Galaxy S Vibrant). edytuj: Znalazłem jedno miejsce, w którym powiedziano: „automatycznie przekłada twój głos na Kilngon do transmisji” - Chcę myśleć, że to robi ...
Ryan Conrad

Nigdy nie widziałem tego na żadnym z moich urządzeń. Czy masz telefon CDMA lub GSM?
ce4

@ ce4: Oba telefony, na których widziałem to były CDMA. Najpierw był HTC EVO (Sprint), teraz mam Galaxy Nexus (Verizon).
eldarerathis

Odpowiedzi:


11

Jest to funkcja CDMA (znormalizowana w IS-95) i nazywa się Prywatność głosu.

Patrz Analiza ochrony prywatności głosu CDMA IS-95 autorstwa M.Zhanga i in. od 2000 roku, do pobrania za darmo tutaj

Cytowanie (prawdziwy artykuł zaczyna się na str. 10 w pliku PDF:
Streszczenie . Prywatność analizowanego systemu komórkowego CDMA IS-95 CDMA jest analizowana w tym artykule. Wykorzystując nadmiarowość informacji w kanale ruchu łącza w dół, pokazano, że podsłuchujący może odzyskać maska ​​prywatności głosu po podsłuchiwaniu transmisji w kanale ruchu w łączu w dół przez około sekundę, dlatego prywatność głosu IS-95 CDMA jest podatna na ataki tylko za pomocą tekstu zaszyfrowanego.

Ta kryptoanaliza ma teraz 12 lat i już wtedy został uznany za złamany . Myślę, że łatwo jest zasugerować, aby pozostawić ustawienie wyłączone.

Łącząc niektóre informacje pozyskane ze źródła Androida, jestem prawie pewien, że o to prosisz.

Aby uczynić go nieco bardziej przejrzystym, oto kilka źródeł:

pakiety / aplikacje / Telefon / res / xml / cdma_call_privacy.xml definiuje:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<PreferenceScreen xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
    xmlns:settings="http://schemas.android.com/apk/res/com.android.phone"
    android:title="@string/additional_cdma_call_settings">

  <com.android.phone.CdmaVoicePrivacyCheckBoxPreference
    android:key="button_voice_privacy_key"
    android:title="@string/voice_privacy"
    android:persistent="false"
    android:summary="@string/voice_privacy_summary"/>
</PreferenceScreen>

Package / apps / Phone / res / values ​​/ strings.xml definiuje te ciągi:

<string name="voice_privacy">Voice Privacy</string> 
<string name="voice_privacy_summary">Enable enhanced privacy mode</string> 

./hardware/ril/include/telephony/ril.h definiuje również:

typedef struct {
  RIL_CallState  state;
[...]
  char      isVoice;  /* nonzero if this is is a voice call */
  char      isVoicePrivacy;   /* nonzero if CDMA voice privacy mode is active */
[...]
} RIL_Call;

Dla przypomnienia: skompilowałem tę odpowiedź (najdłuższą częścią było włączenie i odwołanie do wszystkich grepowanych rzeczy), podczas gdy Ryan był trochę szybszy do opublikowania. Jednak nie widziałem jego odpowiedzi, dopóki nie opublikował posta. :-)
ce4

5
sorry for the dev stuff- Nie bądź! Jeśli potrafisz wesprzeć swoją odpowiedź kodem źródłowym Androida, to mówię za wszelką cenę, zrób to ! Dostarczenie streszczenia „laika” jest pomocne dla nie-programistów, ale jeśli spojrzysz na niektóre z moich postów , myślę, że zauważysz, że na pewno nie sprzeciwiam się zagłębianiu się w AOSP w celu znalezienia odpowiedzi :)
eldarerathis

Oddalony. Dzięki za podpowiedź! „Zagłębianie się w AOSP w celu znalezienia odpowiedzi”: absolutnie poprawne. Tam właśnie znajdują się ostateczne odpowiedzi, to jedyny sposób, aby się upewnić (TM) czasami :-)
ce4

1
Skorzystaj ze źródła luke: P
t0mm13b

8

Prywatność głosu jest częścią CDMA. Znalazłem ten artykuł, który trochę o tym mówi we wstępie.

Prywatność głosu IS-95 CDMA zapewnia maska ​​długiego kodu. Maska długiego kodu nie jest transmitowana przez żaden kanał, jest budowana przez stację bazową i stację mobilną. Aby odzyskać długą sekwencję kodów, podsłuchujący może wyczerpująco przeszukać 42-bitową maskę kodu o złożoności O (2 42). Ten atak jest wykonalny, ale trudno go wdrożyć w nierealnym czasie. Alternatywnie można wykazać, że długą sekwencję kodu można również odzyskać, jeśli podsłuchujący może uzyskać 42 bity par tekst jawny-tekst zaszyfrowany. Ponieważ istnieje wiele stacji mobilnych transmitujących jednocześnie w kanale komunikacyjnym, a każda stacja mobilna transmituje tylko około 3 minuty średnio trudno jest uzyskać 42 bity wiadomości w postaci zwykłego tekstu.

Mam również znaleźć a kilka postów , że rozmowa o tym, jak sprint zrobił badania stwierdzili, że to nie jest tak naprawdę bardziej bezpieczne, chyba że podsłuch ma mnóstwo pieniędzy, aby wydać na odszyfrowanie połączenie.

W rzeczywistości prywatność głosu w CDMA jest dodatkową warstwą szyfrowania głosu. Sprint przeprowadził kilka niezależnych badań (słyszałem cytaty o wartości nawet miliona dolarów) i ustaliłem, że CDMA bez ochrony prywatności głosu jest tak samo bezpieczne (chyba że masz fundusze warte miliona dolarów na włamanie do pojedynczej rozmowy telefonicznej) ...

Innymi słowy, wyłącz tę funkcję i nie przejmuj się nią.


1
„Innymi słowy, wyłącz tę funkcję i nie przejmuj się nią”. - jaka jest wada pozostawienia go włączonego?
Erik

Jest zasadniczo zepsuty. Kropka. Badacze „wykazali, że podsłuchujący może odzyskać maskę prywatności głosu po podsłuchaniu transmisji na kanale ruchu w łączu w dół przez około jedną sekundę”.
ce4

Ciekawe, skoro pochodzę z UE, z GSM, dlaczego w ogóle tam jest?
t0mm13b

Jest to po prostu funkcja konkurencyjnego standardu CDMA, a ponieważ jest opcjonalna, ktoś zdecydował się włączyć ją również w Androidzie. Jednak: GSM jest również zasadniczo zepsuty. Więcej informacji można znaleźć na youtube.com/watch?v=rl5uq7EzVYQ .
ce4

7

Z książki My HTC EVO 3D :

Dotknij, aby włączyć prywatność głosu, co powoduje, że EVO 3D szyfruje połączenia telefoniczne. Włącz prywatność głosu

Co to jest prywatność głosu?

Gdy włączysz funkcję Voice Privacy, Twój EVO 3D zacznie szyfrować twoje rozmowy, aby nikt nie mógł ich podsłuchiwać. ... Szyfrując połączenia telefoniczne między EVO 3d a wieżą komórkową, dodajesz dodatkową warstwę ochronną do połączeń na wypadek, gdyby ktoś chciał spróbować nasłuchiwać. Aby ta funkcja działała, Twój operator komórkowy musi obsługiwać w przeciwnym razie włączenie go w EVO 3D jest bezużyteczne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.