Zeroconf mDNS na Androida?


9

Czy mogę uruchomić serwer mDNS Zeroconf na moim telefonie z Androidem? Coś jak Avahi w systemie Linux.

Powodem, dla którego pytam, jest to, że w moim telefonie uruchomiłem serwer SSH / SFTP do przesyłania plików do / z telefonu. Teraz muszę się połączyć za pomocą lokalnego adresu IP ( 10.1.0.x), a adres IP zmienia się za pośrednictwem DHCP. Chciałbym po prostu móc połączyć się z telefonem za pomocą .localadresu.

Nie sądzę, aby Dynamiczny DNS działał, ponieważ chcę, aby mój adres LAN (prywatny adres IP 10.1.0.x) nie był moim publicznym adresem IP NAT.

Odpowiedzi:


1

Czy masz kontrolę nad (prawdopodobnie bezprzewodową) siecią LAN, do której podłączasz telefon? Wydaje mi się, że główna część twojego problemu polega na tym, że Twój telefon odbiera różne adresy IP za każdym razem, gdy łączy się z siecią LAN. Jeśli zawsze miał ten sam adres IP, możesz to zanotować, zapisać go w kliencie SSH lub przypisać nazwę do tego adresu IP na innych komputerach za pomocą pliku HOSTS lub podobnego.

Czy kontrolujesz swoją sieć, czy znasz osobę? Użytkownik (lub oni) powinien mieć możliwość przypisania statycznego adresu IP lub zarezerwowanego adresu IP do swojego urządzenia, aby za każdym razem, gdy podłączasz telefon do sieci LAN, zawsze odbierał ten sam adres IP.

Jeśli jest to mała, osobista sieć, byłoby to po prostu ustawienie w rekordzie urządzenia na routerze, jeśli jest to większa sieć, to zostanie ona skonfigurowana na serwerze DHCP, a pasujący rekord nazwy może być również skonfigurowany na wewnętrznej DNS, aby dać ci stałą nazwę.


Dzięki, to właśnie skończyłem - przypisałem statyczne mapowanie DHCP dla telefonu na moim routerze, a następnie dodałem ten adres IP do mojego lokalnego serwera DNS. Rozwiązałem problem dla mnie, ale niekoniecznie rozwiązałby go dla innych.
Josh

Tylko jako komentarz: często zmieniam sieci, ale nadal chcę, aby moje urządzenia znały adresy innych, więc nie jest to ogólne rozwiązanie. Byłoby lepiej, gdyby system Android obsługiwał Zeroconf.
rptb1,

To rozwiązanie działa dobrze w domu ... ale w przypadku urządzeń z Androidem są one zwykle przenośne ... a teraz także komputery! :) Łączenie laptopa z telefonem to coś, co chciałbym móc łatwo zrobić w dowolnym miejscu, kiedykolwiek są w tej samej sieci, niezależnie od tego, czy mam nad nią kontrolę, czy nie. mDNS dostarczył rozwiązanie tego problemu lata temu ... czy nadal nie można skorzystać z Androida?
Josh

@Josh pierwotne pytanie koncentrowało się na urządzeniu, które musiałoby być wykrywalne w określonej sieci, jeśli potrzebujesz rozwiązania, które będzie działać, gdy będziesz wędrować między różnymi sieciami (i różnymi typami sieci), to jest inne pytanie. Zadaj swoje pytanie jako nowe pytanie i nie krępuj się powrócić do tego pytania, wskazując różnice w twoich potrzebach.
GAThrawn

3

Obecnie nie ma demona Avahi na Androidzie i należy otworzyć bilet nr 354 w narzędziu do śledzenia Avahi, do którego dołączone są łatki, aby umożliwić kompilację dla Androida.

W razie potrzeby możesz spróbować zbudować go ręcznie.


1
Czy nadal nie ma demona avahi na Androida? :)
Mazze

Wow, to jest naprawdę szokujące i żałosne zarazem. Powyższy link jest martwy, nie ma takiej strony na trackerze Avahi. To do bani, to smutne i kiepska inżynieria! Będę musiał za każdym razem wpisywać inny adres IP, tylko dlatego, że Android jest zbyt głupi, aby to uzyskać.
Markus Bawidamann
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.