Dlaczego aplikacja Google Authenticator ma „przestarzały” tytuł w Sklepie Play?


Odpowiedzi:


24

Wygląda na to, Google wydała nową wersję Authenticator (stan na 21 marca 2012 roku) pod nową nazwą pakietu: com.google.android.apps.authenticator2.

Stara wersja: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.authenticator

Nowa wersja: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.authenticator2

Różne nazwy pakietów oznaczają, że możesz zainstalować je oba jednocześnie, ale domyślam się, że Google ostatecznie usunie starą wersję ze Sklepu Play.

Instalowanie programu Authenticator 2 bez odinstalowywania programu Authenticator umożliwia programowi Authenticator 2 importowanie obecnie skonfigurowanych witryn.

Przeczytałem kilka postów od osób twierdzących, że Google straciło klucz do podpisu, i dlatego muszą wypuścić nową aplikację pod nową nazwą pakietu. Chcę podkreślić, że nie ma dowodów na poparcie tego twierdzenia. Chociaż prawdą jest, że kluczy do podpisywania nie można zmienić za pomocą aktualizacji aplikacji, a zatem wymagają zupełnie nowej nazwy aplikacji / pakietu, bardziej wiarygodnym wyjaśnieniem może być to, że Google chce ściślej zintegrować Authenticator (np. Wspólne UID, uprawnienia do podpisu) z innymi aplikacjami (patrz poniżej).

Dodatkowe informacje dla zainteresowanych:

Klucz podpisu używany w starej wersji Google Authenticator (odcisk palca SHA1 24:BB:24:C0:5E:47:E0:AE:FA:68:A5:8A:76:61:79:D9:B6:13:A6:00:) służy również do podpisywania: Tablicy wyników, Gogli, Finansów, Google Voice, Shopper, Transalte, Chrometophone, Earth, Reader i kilku innych.

Klucz podpisu używany w nowej wersji Google Authenticator (odcisk palca SHA1:) 38:91:8A:45:3D:07:19:93:54:F8:B1:9A:F0:5E:C6:56:2C:ED:57:88służy do podpisywania: Google Maps, Google Play Store, Gmail, Google+, Google Chrome i Google Music.

Aktualizacja: Google opublikował post na blogu, w którym mówi o nowej aktualizacji, a także o procedurze aktualizacji.


1
Usunąłem moją odpowiedź, ponieważ Twoja obejmuje ją teraz.
Dylan Yaga

2
Po zaimportowaniu danych Authenticator oferuje link do odinstalowania starszej wersji
Jader Dias

+1 za informacje na temat importowania aktualnie skonfigurowanych witryn, których aplikacja nie wyjaśnia we własnej witrynie.
Diego Agulló

Myślałem, że nie możesz zaimportować danych z innych aplikacji, chyba że użyją tego samego klucza.
o0 ”.

Najczęstszym sposobem udostępniania / importowania danych między aplikacjami jest udostępnianie UID, który wymaga tego samego klucza podpisu w obu aplikacjach. Aby obejść ten problem, Google napisał „usługę eksportu” w starej aplikacji uwierzytelniającej, którą można wywołać z dowolnej aplikacji na telefonie. Usługa sprawdza, czy aplikacja wywołująca ma poprawny klucz podpisu i nazwę pakietu, a następnie wysyła jej listę kont. Jeśli nazwa klucza lub pakietu nie jest zgodna z oczekiwaniami starego wystawcy uwierzytelnienia, eksport nie zostaje ukończony.
davidbb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.