Czy wysyłać faks bezpośrednio na telefon lub z telefonu bez konieczności korzystania z usługi internetowej?


26

Czy istnieje sposób wysyłania lub odbierania faksów bezpośrednio do / z telefonu bez routingu za pośrednictwem usługi internetowej?

Są chwile, kiedy potrzebuję wysłać lub odebrać obraz dokumentu bez przechodzenia przez e-mail lub usługę innej firmy. Może to być adresat bez opcji wysłania e-mailem dokumentu, który muszę złożyć (np. Konkretna agencja rządowa), lub może on zawierać poufne informacje, których nie chcę przechodzić przez inne ręce. Gdy sprawdziłem sklep z aplikacjami, wszystko, co znalazłem, wydawało się dotyczyć usługi internetowej (chociaż mogłem ją przegapić).

Dzięki urządzeniu, które może robić zdjęcia i wykonywać połączenia telefoniczne, wydaje się naturalnym rozszerzeniem możliwości bezpośredniej komunikacji z faksem.


faks? dlaczego nie wysłać e-maila lub przechwyconego obrazu do serwisu internetowego?
keyboardboardsferfer

W niektórych okolicznościach faks może być bezpieczniejszy. Nie chcę, aby podpisy lub dane identyfikacyjne były przesyłane pocztą elektroniczną lub przez osoby trzecie. (Zdaję sobie sprawę, że aplikacja lub plik SD również może stanowić ryzyko). A czasami odbiorca nie robi wiadomości e-mail.
BrianCooksey

3
@ Klawiatura: Niektóre organizacje (banki, szpitale itp.) Nadal pracują tylko z faksami, a poczta e-mail nie jest opcją.
Nathan Fellman,

3
Czy na pewno faks przez sieć komórkową jest rzeczywiście bezpieczny? Wysyłasz niezaszyfrowane dane bezprzewodowo i nie możesz używać szyfrowania, ponieważ spowoduje to uszkodzenie dowolnego niezmodyfikowanego systemu faksu. GSM / 3G zapewnia jedynie umiarkowany poziom bezpieczeństwa i zdeterminowany haker z pewną mocą obliczeniową może przerwać transmisję głosu i danych GSM / 3G. Transmisja GSM / 3G przebiega w sposób niezaszyfrowany przez Twojego operatora komórkowego (osobę trzecią, której możesz zaufać lub nie) i operatora odbiorcy, jeśli obawiasz się o prywatność / bezpieczeństwo, potrzebujesz kompleksowego szyfrowania, np. PGP.
Lie Ryan,

2
E-mail nie jest opcją dla niektórych przypadków użycia, więc akceptowalne ryzyko związane z pocztą e-mail jest nieistotne dla moich celów. Chodzi o to, że mogę wysłać obraz faksu do odbiorcy i nie mam nic przeciwko ryzyku i miałem więcej niż jedną okazję, kiedy doceniłbym aplikację, która pozwoliła mi ją wysłać.
BrianCooksey

Odpowiedzi:


2

Jak zauważyli inni, nie jest to bardziej bezpieczne niż poczta elektroniczna. Ale tak, jest to możliwe. (Zobacz starożytny przykład na http://navasgroup.com/attwireless/fax.htm ). Czy ktoś napisał aplikację, aby to zrobić na telefonie z Androidem? To niezwykle mało prawdopodobne.


Jak wyżej - nie jestem przekonany, że w moich przypadkach użycia (które są rzadkie), że jest mniej bezpieczny.
BrianCooksey
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.