Jakie są alternatywy dla Xposed Framework na Pie? Czy najlepiej bez uruchamiania siatki bezpieczeństwa?


16

Rozwój Xposed jest w zawieszeniu, a ostatnia aktualizacja to wersja beta wydana rok temu .

Zagorzali fani Xposed wahają się przed aktualizacją Androida, przy braku wsparcia Xposed. Dotyczy to również najnowszego Androida Pie. Magisk jest przydatny, ale nie może zastąpić Xposed dla głębokich rzeczy. Kolejnym problemem jest aktywacja Safety Net, gdy platforma Xposed jest instalowana przez Magisk.

Jakie są dostępne alternatywy? Czy najlepiej bez uruchamiania siatki bezpieczeństwa?

Uwaga :

 1. To jest pytanie, na które sam odpowiedziałem, aby podzielić się moją ostatnią próbą po aktualizacji do Pie.

 2. Moderatorzy mogą zrobić z tego wiki pytania i odpowiedzi, jeśli przyciągnie więcej aktualizacji lub jeśli zostanie uznany za odpowiedni.


Wprowadzono zmiany w sterownikach Magisk / EdXposed, które zostały wyjaśnione w tej odpowiedzi. Proszę zobaczyć, że android.stackexchange.com/q/218179/131553
beeshyams

Odpowiedzi:


18

Alternatywami dla Xposed (rovo89) są:

 • Virtual Xposed - Xposed bez rootów i dlatego znacznie mniej zdolny. Z tego powodu nie prowadziłem dalszych badań, ale przeczytałem, że rozwój w tym zakresie został zatrzymany (niepotwierdzony).

 • Tai-Chi Xposed przez tego samego programistę Virtual Xposed i obsługuje system Android Pie . Mówi się, że jest bliski źródła i prawdopodobnie będzie płatny moduł za niektóre raporty.

 • Edxposed . To jest alternatywa, którą wybrałem.

Oświadczenie : Nie jestem programistą ani nie jestem związany z żadną aplikacją lub modułem.

Czy to jest bezpieczne?

tak

Dla przeciętnego użytkownika takiego jak ja decydują dwa czynniki:

 • Open Source vs. Zamknij źródło Edxposed jest Open source. Nie rozumiem kodu i nie mogę wyciągnąć żadnych wniosków z jego oglądania. Ale tak, bycie otwartym oprogramowaniem oznacza, że ​​podlega ono kontroli przez kompetentnych ludzi, a zatem jest bezpieczniejsze (proszę nie wciągaj mnie do dyskusji na temat otwartego oprogramowania, raczej opublikuj alternatywną odpowiedź :).

 • Przywiązanie lub zaufanie w załączeniu

  • Ostatnia aktualizacja Xposed autorstwa rovo89 jest również dostępna w krótkim czasie (w porównaniu z wcześniejszymi wersjami, które są open source). To bliskie źródło nie zniechęciłoby ludzi do korzystania z niego wyłącznie w oparciu o reputację dewelopera.

  • W przypadku Edxposed mam zaufanie do Marcela (znanego również jako M66B), który opracował kilka modułów / aplikacji skoncentrowanych na prywatności, takich jak NetGuard , Xprivacy , XprivacyLua i FairEmail . Dla mnie, kiedy zagorzały obrońca prywatności, taki jak Marcel, zaczyna programować za pomocą EdXposed ( programowanie zakończone edycją), jest to prawie suwerenna gwarancja, pomimo ostrzeżeń o bliskim źródle (Nawiasem mówiąc, to twierdzenie jest nieprawidłowe, a użytkownik Reddit poinformował portal XDA. , jest to oprogramowanie typu open source)

Czy jest tak dobry jak Xposed i czy mogę używać wszystkich modułów Xposed?

 • Nie jest (jeszcze) tak potężny jak Xposed, ponieważ na tym etapie brakuje wsparcia przechwytywania zasobów, ale można go dodać.

 • Jest wciąż w fazie beta, ale wiele modułów już działa. Zobacz [Zaktualizowany] Lista modułów Xposed dla systemu Android Pie współpracującego z Ed Xposed Framework, aby uzyskać listę aktualizowanych modułów działających i niedziałających. Weź tę listę ze szczyptą soli - może to oznaczać, że wszystko się nie zawiedzie i działa częściowo lub w pełni działa. Zobacz ostatnie pytanie poniżej.

 • Dla mnie XPrivacy Lua działa i działa znacznie lepiej na EdXposed niż w wersji beta Xposed na Oreo. Kolejnym modułem dla mnie jest Maxlock, który działa dobrze. Chcę tylko jednego GravityBox i C3C076, twórca GravityBox rozważa opracowanie EdXposed i prawdopodobnie inni pójdą w jego ślady.

Czy przechodzi siatkę bezpieczeństwa?

Tak :)

OK, jak to zainstalować?

Sprawdź aktualizacje z odpowiednich linków poniżej, ponieważ zmieniłyby się one w wersję beta. Obowiązuje na dzień 19 lutego i nie będzie aktualizowany w tej odpowiedzi

Źródło Android 9.0 zastosowań Xposed rozwiązań aktualizowany

Użyj kolejności Magisk, aby zainstalować te moduły w tej samej kolejności (nie znajdziesz ich w repozytorium magisk. Pobierz je iz opcji Pobrania Magisk kliknij +, aby zainstalować, a pojawią się one jako moduły Magisk)

 1. Magisk-riru-core-arm-arm64-v10.zip

 2. Magisk-EdXposed-arm-arm64-v x.x_beta-release.zip

 3. Nie restartuj jeszcze, zainstaluj XposedInstaller_by_dvdandroid_19_10_18. apk lub z XDA

magisk-EdXposed-v0.2.9.8_beta1-release.zip (sprawdź dostępność aktualizacji w kolejnych wydaniach)

 1. Restart.

Czy działa na zmodyfikowanych interfejsach użytkownika takich jak Samsung, MiUI, Poco itp?

Tradycyjnie XPosed zawsze miał problem z takimi urządzeniami, ale EdXposed wydaje się być lepszy. Zgłaszane są problemy z niektórymi urządzeniami, więc YMMV (sprawdź powiązany wątek XDA)

Lista modułów, które są w pełni zoptymalizowane?

Programiści musieliby zaktualizować swoje moduły do ​​pracy z Pie AND EdXposed. Obecnie następujące moduły spełniają te wymagania

Notatki

 • Może być konieczne wielokrotne ponowne uruchomienie.

 • Zignoruj ​​ostrzeżenie na instalatorze Xposed nie jest jeszcze kompatybilny ... z SDK 28 ... lub twoją architekturą Androida (patrz rysunek poniżej) .

 • Czasami może się zdarzyć, że instalator jest wyłączony - zainstaluj ponownie i uruchom ponownie, aby naprawić. W niektórych przypadkach miękkie ponowne uruchomienie z instalatora rozwiązuje problem (instalator musi uzyskać uprawnienia administratora).

 • Za każdym razem, gdy instalator jest aktualizowany, z mojego doświadczenia wynika, że ​​lepiej odinstalować wcześniejszy instalator i zainstalować nowy, aby zapobiec niestabilności

 • Twoje urządzenie może reagować zauważalnie wolniej - to cena, którą trzeba zapłacić, dopóki sytuacja się nie ustabilizuje.

 • Niektóre moduły mogą współpracować z wcześniejszymi wersjami Edxposed, a nie z późniejszymi wersjami lub odwrotnie.

 • Porada od specjalistów Na wypadek, gdybyś instalował moduł, który kończy się pętlą rozruchową lub stwarza inny problem, dobrze jest zainstalować [Tool] [2018.8.1] Magisk Manager for Recovery Mode (mm) , abyś mógł może wyłączyć lub odinstalować moduły Xposed z Magisk.

Zrzuty ekranu pochodzą z mojego systemu operacyjnego MiA1 (Android) z najnowszym Magisk 18.1

IMG: IMG: IMG: IMG:

(Kliknij, aby powiększyć)

Happy Xposing!


Czy są linki do urządzeń Aarch64? Nawet jeśli jest to tylko kod źródłowy, prawdopodobnie mógłbym go sam zbudować.
Tyler Richardson

@TylerRichardson; Niepewny. Opublikowane linki (jak zainstalować) prowadzą do GitHub, więc możesz tam sprawdzić / zgłosić prośbę
beeshyams

Taichi jest na GitHubie
Tom Hale
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.