Uzyskaj dostęp do systemu plików urządzenia z Androidem przez Bluetooth lub Wi-Fi


17

Szukam sposobu na bezprzewodowy dostęp do systemu plików urządzenia z Androidem (Nexus S), ponieważ jego port USB nie nadaje się do niczego poza ładowaniem. Idealnie, chciałbym mieć tę samą funkcjonalność, jaką oferuje połączenie telefonu z komputerem za pomocą kabla USB.

Odpowiedzi:


7

Przez Wi-Fi
Zainstaluj małą aplikację Serwer FTP SwiFTP . (oryginalny link „dead” - 22.09.2012, patrz zamiast tego „http://ppareit.github.com/swiftp/”). Wystarczy skonfigurować nazwę użytkownika i hasło. Po stuknięciuStart przycisku urządzenie stanie się serwerem FTP, a aplikacja poda adres URL (przydatne, jeśli nie znasz formatu adresu IP urządzenia i adresu URL serwera FTP). Na PC możesz użyć dowolnego oprogramowania klienta FTP, aby uzyskać dostęp do systemu plików urządzenia. Działa także Eksplorator Windows. Możesz także utworzyć dysk sieciowy na komputerze. Możesz na przykład odwiedzić to w pasku adresu Eksploratora Windows:

ftp://192.168.1.10:2121/

Tutaj, 192.168.1.10 jest adres IP urządzenia z Androidem i 2121port, na którym działa serwer FTP (możesz również skonfigurować port w aplikacji). Odwiedzając go poprosisz o nazwę użytkownika i hasło. Wprowadź to, co określiłeś w aplikacji. Gotowy!

Aplikacja nie poda adresu URL, jeśli urządzenie nie jest podłączone do komputera za pomocą zewnętrznego routera Wi-Fi, ale działa również w takich sytuacjach. Jeśli masz hotspot Wi-Fi urządzenia i podłączony komputer z siecią Ad-hoc, musisz samodzielnie znaleźć adres IP urządzenia (ipconfig /all polecenie jest w porządku w systemie Windows). To naprawdę działa tak długo, jak masz IP urządzenia (przetestowałem to sam). Wystarczy użyć tego adresu IP w adresie URL FTP i odwiedzić go.

Ciekawe: Ponieważ FTP jest uniwersalnym standardem, ta metoda będzie działać na każdym komputerze PC lub Mac. Nie dotyczy to udostępniania plików Samby, AirDroid itp.

Przez Bluetooth
Nie potrzebujesz zewnętrznej aplikacji. Jeśli oprogramowanie Bluetooth na PC obsługuje OBEX FTP, możesz to zrobić bezpośrednio. Jeśli masz problemy ze standardowymi usługami Bluetooth, zainstaluj aplikację Bluetooth File Transfer . Obsługuje zarówno OBEX FTP, jak i OPP. Oznacza to, że możesz uzyskać dostęp do systemu plików po obu stronach: urządzenie na komputer i komputer na urządzenie!


1
Zauważ, że ftp jest z natury niepewnym protokołem ...
miniBill

@miniBill Wpisz FTPS lub FTPES, które są prawie podobne do FTP, ale mają problemy ze zgodnością. Dla większości użytkowników domowych robienie rzeczy jest ważniejsze ... nie pełne bezpieczeństwo. Czasami do przesyłania poufnych danych można użyć szyfrowania plików itp. (Użyj BoxCryptor bez Internetu).
Android Quesito,

Bezpieczeństwo nie jest tak ważne w sieci LAN. Ale co z publicznymi hotspotami Wi-Fi?
miniBill

@miniBill Odpowiedź obejmuje również rozwiązanie oparte na MobileAP, które jest dostępne wszędzie.
Android Quesito,

„Przesyłanie plików Bluetooth” przez średniowieczne oprogramowanie połączone w tej odpowiedzi ma kilka poważnych wad: odkryłem, że nie pozwoli mi to przeglądać całego systemu plików, tylko jednej części, którą postanowił domyślnie, co oznacza, że ​​wszystkie moje pliki SD media były niedostępne.
jakebeal

4

Nie do końca „uzyskuje dostęp do systemu plików”, ale możesz wypróbować AirDroid . Ma naprawdę fajny menedżer plików.


2

Istnieje wiele sposobów korzystania z ADB przez Wi-Fi, uruchomienia serwera FTP lub SSH na telefonie lub korzystania z Dropbox.

Najłatwiejszym do skonfigurowania jest Dropbox, ale jest on dość ograniczony, które pliki można synchronizować. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie w telefonie serwera FTP / SSH, ale ich skonfigurowanie może być trudne.


Nie sądzę, żeby któryś z nich działał przez Bluetooth?
kotekzot

2

Dzięki Sambie możesz uzyskać dostęp do plików jak udział sieciowy. Myślę, że wymaga to jednak zrootowanego telefonu.

Powinno być lepsze niż FTP, a także lepsze niż USB, ponieważ telefon może korzystać z karty w ten sam sposób (nie potrzebujesz określonego trybu)


2

Samba Filesharing to świetna aplikacja do łączenia się przez Wi-Fi, ale wymaga rootowania. Używam go regularnie. Wystarczy włączyć Wi-Fi, uruchomić aplikację, a następnie można przeglądać kartę SD z komputera.


W jaki sposób aplikacja wymagająca rootowania jest błędem? BTW, jeśli przeczytasz opis aplikacji, powie ona, że ​​wymaga rootowania zgodnie z wymaganiami.
Loga

Więc zrobiłem! Dur. Poprawione
Loga

Doskonale, usunąłem swój pierwotny komentarz, ponieważ może to tylko wywołać zamieszanie ...
Joe


0

Jeśli szukasz sposobu na łatwe przesyłanie plików do i z urządzenia bezprzewodowo, zamiast aplikacji, która umożliwia bezpośredni dostęp do systemu plików urządzenia, możesz rozważyć skorzystanie z aplikacji do synchronizacji plików.

Na przykład, jeśli używasz Syncthing do synchronizowania niektórych katalogów (muzyki, zdjęć, wideo) w telefonie z komputerem, to kiedy chcesz skopiować lub zmienić plik w telefonie, możesz po prostu zaktualizować go w zsynchronizowanym katalogu na komputerze . Ta metoda jest znacznie szybsza niż bezpośredni dostęp do systemu plików telefonu, ponieważ faktyczna operacja kopiowania odbywa się cicho w tle. W tym momencie telefon nie musi być nawet online; automatycznie zsynchronizuje się przy następnym połączeniu z Wi-Fi. Jako dodatkowy bonus, rozwiązanie to pełni również funkcję lokalnej kopii zapasowej wszystkich zdjęć i innych plików w telefonie.

Zdaję sobie sprawę, że nie do końca o to prosiłeś, ale i tak powinienem o tym wspomnieć, ponieważ miałem podobny problem i to dla mnie rozwiązało.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.