Ikona kontaktu WhatsApp nie jest wyświetlana


10

Mam aplikację WhatsApp zainstalowaną na telefonie HTC Sensation z systemem Android 2.3.4 (Gingerbread). Mam również inne aplikacje związane z kontaktami społecznościowymi, takie jak Google Voice, Facebook, LinkedIn, Twitter itp. W przypadku moich kontaktów Google łączy każdą z tych usług z osobami z mojej książki adresowej.

Podczas korzystania z WhatsApp tylko kilka ikon mojego kontaktu pojawia się na ekranie z ostatnimi wiadomościami. Kiedy przeglądam kontakt w mojej książce adresowej, ma on ikonę (strzał w głowę) z kontaktów Google, Facebooka lub innej usługi społecznościowej.

Dlaczego tylko niektóre z moich kontaktów WhatsApp mają ikony? Pozostałe kontakty WhatsApp domyślnie mają awatara na Androida. Odświeżyłem listę kontaktów WhatsApp i problem nadal występuje.


1
Te same rzeczy zaczęły mi się ostatnio przytrafiać. Nagle wszystkie ikony wyświetlacza zniknęły. I to nie tylko w Whatsapp. Również w Viber.
Namiot Enrique Moreno

1
Mogę się mylić, ale czy zdjęcia profilowe w kontaktach Whatsapp nie są umieszczane przez samych użytkowników? Co oznacza, że ​​jeśli twój kontakt nie umieścił zdjęcia profilowego w swoim profilu Whatsapp, domyślnie byłby to awatar Androida. Z pewnością wydaje mi się, że tak ...
Void

1
@Void kontakty WhatsApp mogą być synchronizowane z istniejącymi kontaktami Google. Więc nawet jeśli go nie ustawią, może użyć ikony synchronizacji, jeśli istnieje.
gąbka

Cóż, moja WhatsApp ma ten sam problem ...
Kokbira,

Odpowiedzi:


1

Może mówisz o zdjęciu kontaktu. Zdjęcie kontaktu jest widoczne tylko wtedy, gdy użytkownik go określił.

Domyślnie możesz synchronizować kontakty ze wszystkimi kontami, ale zdjęcia profilowe nie będą synchronizowane w aplikacji. Każda aplikacja może mieć inne zdjęcia profilowe.

Spróbuj tego: przejdź do sdcard -> whatsapp -> profiles Pictures->

Tutaj powinieneś zobaczyć, co i ile jest zdjęć. Tylko te będą wyświetlane na liście kontaktów WhatsApp.


0

Staraj się robić, jak mówią często zadawane pytania dotyczące WhatsApp (spróbuj też na inny link):

możesz korzystać ze wszystkich swoich kontaktów, nie tylko „widocznych”. Aby to zrobić:

Przejdź do ekranu pomocy Kontakty: Na głównym ekranie Czatów stuknij ikonę ołówka> [Przycisk menu]> Pomoc Przewiń w dół i stuknij przycisk „Pokaż niewidzialne kontakty”. Jeśli masz jakieś niewidoczne kontakty, pojawi się pole wyboru. Upewnij się, że jest zaznaczone.

„Ekran pomocy Kontaktów” jest dostępny w menu WhatsApp.

Dzięki temu moje kontakty, które były niewidoczne - ci, którzy go używają i zmieniają jego wizualizację, to prawdopodobnie większość osób korzystających z awatarów - znów stają się widoczne.


0

Po prostu Twój telefon nie zapewnia wystarczającej ilości miejsca dla Whatsapp. Jeśli ten kontakt jest zapisany na karcie SIM, przenieś go do telefonu. W wersjach od 2.2 do 2.3.6 jesteśmy bezradni, ponieważ nie aktualizuje się automatycznie.

Li will tech:

zdjęcia kontaktów, które nie są wyświetlane, to te, których znacznik nie jest zapisany w urządzeniu.

Teraz upewnij się, że wszystkie tagi znajdują się na liście kontaktów telefonu. Android automatycznie ustawia ph_tag = FALSE, jeśli nie ma tam zdjęcia kontaktu i cokolwiek (dowolna aplikacja) poniżej Androida 3.0 (poziom API 11) nie może zmienić tagu na PRAWDA.

Więc kiedy WhatsApp otrzyma ph_tag = FAŁSZ wobec dowolnego kontaktu, nie zostanie mu przydzielone miejsce na zapisanie zdjęcia profilowego.

Może również występować taki problem, że Raw Contact znajduje się na miejscu na karcie SIM, a nie w pamięci telefonu, dlatego nie ma miejsca na zapisanie DP przeciwko temu konkretnemu kontaktowi.


Fajny pomysł - ale jak się upewnić? Czy możesz odpowiedzieć na to pytanie z „prostej perspektywy użytkownika końcowego” - takiej, która nie dotyczy teraz poziomów API i gdzie można je znaleźć / dostosować ph_tag?
Izzy

Po prostu Twój telefon nie zapewnia wystarczającej ilości miejsca dla Whatsapp. Jeśli ten kontakt jest zapisany na karcie SIM, przenieś go do telefonu. W wersjach od 2.2 do 2.3.6 jesteśmy bezradni, ponieważ nie aktualizuje się automatycznie.
Manan Sharma

0

Znaleziono problem. Odinstalowany i ponownie zainstalowany Whatsapp rozwiązał problem.


-1

Czy aplikacja jest aktualna? Jeśli nie, po prostu przejdź do Sklepu Play i zaktualizuj go.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.