Czy mogę udostępnić moją muzykę „w chmurze” Google Play członkowi rodziny?


25

Przesłałem całą naszą muzykę do „muzyki w chmurze” Google'a. Mogę grać na moim telefonie z Androidem (Droid X). Chciałbym, aby moja żona mogła także w nią zagrać na swoim telefonie HTC Incredible).

Czy to jest dozwolone?

Jak mam to zrobić?

(Jednym ze sposobów byłoby zalogowanie się jako ja, ale wydaje się, że może to powodować problemy z zalogowaniem się na moim koncie).

Odpowiedzi:


14

Każda muzyka kupiona w Google Play Store lub przesłana za pośrednictwem aplikacji Google Music Manager jest powiązana z kontem Google wybranym w aplikacji Menu -> Settings -> Google Play account. Począwszy od systemu Android 2.2 (inaczej Froyo) możesz dodawać wiele kont Google na urządzeniach z Androidem (telefony, tablety, telewizory Google itp.) Dlatego jeśli telefon / tablet Twoich krewnych obsługuje wiele kont Google, możesz dodać własne konto Settings -> Accounts & syncna urządzenie, a następnie w ustawieniach aplikacji Muzyka Play powinieneś móc zmienić konto na swoje. Muzyka powinna być wtedy dostępna na ich urządzeniu do strumieniowego przesyłania / pobierania.


6
Czy ta opcja nie zapewnia członkowi rodziny / przyjacielowi pełnego dostępu do konta użytkownika?
Dror

1
@Dror: Tak, ale to jedyny sposób, aby to zrobić. Nie możesz udostępniać muzyki między kontami.
eldarerathis

12
@Dror Alternatywnie możesz utworzyć nowe konto Google specjalnie dla zakupów muzyki i dodać je do telefonów zarówno twojego, jak i żony. W ten sposób osobiste rzeczy, takie jak poczta e-mail i kalendarze, mogą pozostać osobne, podczas gdy muzyka (a może także książki) może przejść na wspólne konto. Po prostu nie zapomnij zmienić konta w Sklepie Play przed zakupem muzyki lub książek.
Chahk,

8

Korzystając z narzędzia do przesyłania muzyki Google, możesz również pobrać całą (tylko, jak sądzę, kupioną muzykę) z dowolnego konta Muzyki Google Play. Następnie możesz przełączyć konta (lub jeszcze lepiej inny komputer) i przesłać tę muzykę na inne konto Google Music.

Byłby to proces ręcznej synchronizacji, ponieważ narzędzie do przesyłania nie automatycznie pobiera zakupionych utworów.


1
Możesz także pobrać muzykę, którą sam przesłałeś, ale tylko do 2 razy, AFAIR.
Erik,

4
Limit 2 pobierania obowiązuje tylko wtedy, gdy pobierasz z klienta internetowego, narzędzie do przesyłania nie ma tego ograniczenia. support.google.com/googleplay/bin/…
Brandorf

Czy jest to dozwolone przez licencję?
Ilari Kajaste

Pierwotne pytanie dotyczyło muzyki, którą użytkownik przesłał do chmury, jest niejasne, ale postawiłbym na nową funkcję „automatycznego dopasowywania”, która może jeszcze bardziej zabrudzić wody. Nazwałbym to „
wątpliwym

1

@Brandorf - to dobry pomysł i przyjrzałem się temu, ale nie możesz udostępnić jednego konta Google wielu użytkownikom. Spójrz tutaj:

https://support.google.com/a/answer/33330?hl=pl

W Google Play nie pozwalają dzielić strumieniowego przesyłania muzyki, że subskrybować zbyt chociaż. AFAIK nie można udostępniać żadnej zakupionej muzyki, niezależnie od tego, czy kupiono ją w Google Play, czy w inny sposób.


1

Te odpowiedzi wydają się nieaktualne. Z mojego doświadczenia mogę teraz udostępniać listy odtwarzania każdemu, kto jest członkiem Google Play. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że te listy odtwarzania działają tylko z utworami, które można kupić w Google Play. Wydaje mi się, że muzyka prywatna lub kolekcjonerska, którą sam przesłałem do chmury, psuje listę odtwarzania, nawet jeśli ją opublikowałem. Widzą listę, ale kiedy próbują ją odtworzyć, nic się nie dzieje.


1

Dwa telefony zalogowane na to samo konto działają poprawnie w Play Music. Ustawiłem to w ten sposób tutaj. Jedynym ograniczeniem jest to, że tylko jeden może jednocześnie odtwarzać lub mieć utwór w kolejce. Wyczyść kolejkę, a drugi telefon może zacząć grać.


Ograniczenie jednego dostępu dotyczy również urządzeń domowych Google.
Fuhrmanator,

0

Zajmowałem się tym samym problemem. Chcę, aby moja żona miała taki sam dostęp do moich prawie 4K piosenek bez pełnego dostępu do mojego głównego konta Google. Pamiętaj, że udostępnianie hasła do google jest NIE NIE. Nawet z członkiem rodziny. Daje dostęp do więcej, niż możesz sobie wyobrazić. Historia online, każde zrobione, pobrane lub usunięte zdjęcie. Historia online, historia lokalizacji, SMS-y, połączenia, możliwość śledzenia Cię za pomocą GPS, zdalne sterowanie wszystkim i / lub czyszczenie, blokowanie lub całkowite usunięcie ... i to tylko Twój telefon. Komputer, tablet, a nawet śledzenie tego, co robiłeś na komputerze znajomych, nawet jeśli jesteś po drugiej stronie ziemi. Jeśli jesteś zalogowany, gromadzonych jest więcej danych, niż myślisz. Nawet jeśli myślisz, że wiesz. I wszystko jest dostępne. Przez Ciebie, Google, każdego, kto ma Twój adres e-mail i hasło, a teraz (od roku temu rachunek minął) rząd. Możliwość potajemnego śledzenia, robienia zdjęć, nagrywania wideo i nagrywania dźwięku, gdy telefon wygląda na wyłączony. O ile nie wyłączysz baterii, jest to możliwe. Znając swój adres e-mail, rozpoczyna się szereg informacji łączących się z danymi osobowymi. Czy kiedykolwiek przeglądałeś swoje adresy e-mail? Straszny. Biorąc to pod uwagę, nie powinieneś po prostu zalogować się za pomocą tego telefonu, dając jej dostęp do twojej muzyki, ponieważ nie możesz oddzielić wszystkiego wymienionego powyżej. To takie przerażające, że nawet nie chcę znać własnego hasła Google. LOL. Jedynym sposobem udostępniania biblioteki muzycznej jest ... nie powinieneś po prostu zalogować się za pomocą tego telefonu, dając jej dostęp do twojej muzyki, ponieważ nie możesz oddzielić wszystkich innych wymienionych powyżej. To takie przerażające, że nawet nie chcę znać własnego hasła Google. LOL. Jedynym sposobem udostępniania biblioteki muzycznej jest ... nie powinieneś po prostu zalogować się przy użyciu tego telefonu, dając jej dostęp do Twojej muzyki, ponieważ nie możesz oddzielić wszystkiego wymienionego powyżej. To takie przerażające, że nawet nie chcę znać własnego hasła Google. LOL. Jedynym sposobem udostępniania biblioteki muzycznej jest ...

A ... Pobierz całą bibliotekę muzyczną, wyloguj się, zaloguj do jej muzyki Google, a następnie prześlij ten folder. Uwaga: będzie to duży plik. Nawet spakowane. (Sugestia zewn. HD) ORAZ możesz pobierać muzykę tylko dwa razy. ZAWSZE. jedna piosenka lub wszystko.

B ... Prześlij folder Music (po pobraniu) na Dysk Google. Jest to funkcja Google, którą można udostępniać innym kontom Google. Dowolny typ plików. Zdjęcia, muzyka, dokumenty lub obszerne, które mogą otwierać tylko specjalne programy. Stamtąd mogła wybierać utwory i odtwarzać je pojedynczo, lub pobierać je do telefonu lub DL / UL do muzyki Play.

C ..... Naprawdę podoba mi się opcja udostępnionego konta Google. DL / Up ładuje muzykę na NOWE konto Google i udostępnia wszystko, od muzyki, książek i wiadomości e-mail. Możesz nawet wybrać to, co chcesz udostępnić (zsynchronizować) w telefonie z tym kontem, dając dostęp do zdjęć i cokolwiek innego. Pamiętaj tylko, aby nie używać tego samego hasła do nowego konta. (To sprawia, że ​​cały punkt jest bezużyteczny)

D ..... Do tej pory zrobiłem to, pobieram lub kupuję muzykę online na moim komputerze i przesyłam wszystko do MOJEJ odtwarzanej muzyki, UTRZYMUJĄ pliki muzyczne na moim dysku twardym, więc jeśli ona chce jakiejkolwiek muzyki, którą mam, Po prostu loguję się na jej konto i przesyłam je z tego samego źródła, z którego przesłałem na swoje konto.

F it ..... biorę moją muzykę i przesyłam ją na własny serwer, a potem mogę robić, co chcę z moją muzyką. Więc neaaaa (wystaje język)

Śmierdzi, że nie możesz po prostu udostępniać muzyki, tak jak możesz kontaktować się, zdjęcia lub dokumenty. Zanim Internet został zdominowany przez ogromne serwery, sieć była głównie peer-to-peer. Biorąc to pod uwagę, popieram oprogramowanie klienckie Torrent i wyszukiwarki indeksów, które zbliżają nas wszystkich. Long Live Pirate Bay i jego twórcy. (którzy siedzą za kratami, ponieważ inni dzielą się między sobą rzeczami online). Ci faceci po prostu ułatwili znajdowanie rzeczy, którymi można się dzielić, bez przesyłania lub udostępniania materiałów chronionych prawem autorskim. Google Pirate Bay Justice, aby uzyskać więcej informacji. Nie możesz napisać swojego imienia na wszystkim. Zapłaciłem, jest mój i lubię się nim dzielić. Tak długo, jak „Bądź sprawiedliwy, kiedy udostępniasz”


2
Ta odpowiedź jest dość chaotyczna i prawie połowa nie ma znaczenia dla pytania. To wspaniałe, że masz kilka dobrych sugestii, ale staraj się pozostać na temat. To jest strona pytań i odpowiedzi, a nie forum, więc odpowiedzi muszą być ukierunkowane i odpowiednie.
Dan Hulme,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.