Czy mogę ręcznie ustawić ostrość aparatu na telefonie z Androidem?


16

Czy istnieje sposób ręcznego ustawiania ostrości aparatu na telefonie z Androidem?

Wiem, że możesz dotknąć miejsca, w którym chcesz się skupić, ale to tylko wspomagane automatyczne ustawianie ostrości. Chcę, aby móc ręcznie ustawić ostrość.


Zmienić ogniskową?
Mat.

Odpowiedzi:


11

Nie mogłem znaleźć sposobu, aby to zrobić, ani aplikacji, która by to zrobiła. Było kilka osób, które twierdziły, że mają ręczne ustawianie ostrości, ale w zasadzie zrobiły to, co opisałeś jako „wspomagane automatyczne ustawianie ostrości”.

Znalazłem ten wątek na XDA, gdzie niektórzy przeglądali kod, aby znaleźć sposób na dodanie ręcznego fokusa. Z tego, co odkryli, wydaje się, że jest to możliwe, ale ktoś musi to zakodować. Warto na to uważać : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=630989


6

Nowe API do pełnej kontroli kamery na Androidzie zostało dodane do Androida w wersji 5. Google dodał te funkcje, takie jak ISO, ręczne ustawianie ostrości itp. W Android Lollipop. Osobiście myślę, że aby użyć tego nowego interfejsu API, sprzęt aparatu musi obsługiwać te funkcje. Nie znalazłem jednak żadnego odniesienia do tego twierdzenia, ale ma dla mnie sens, że sprzęt musi być w stanie robić takie rzeczy.

możesz użyć tej aplikacji, aby sprawdzić ręczną kompatybilność aparatu.


Czy istnieje lista sprzętu obsługującego interfejs API zgodności kamery ręcznej?
nurettin

1

Istnieje bezpłatna aplikacja na Androida, która pozwala ręcznie regulować ostrość (i więcej technicznych informacji o aparacie dla fotografów). Nazywa się to otwartą kamerą i można ją znaleźć w sklepie playstore. (ten według Marka Harmana) UWAGA: Działa tylko wtedy, gdy urządzenie obsługuje tę funkcję. (aka jeśli to możliwe)

Aby przejść bezpośrednio do ręcznego ustawiania ostrości: zainstaluj, otwórz ustawienia, w dolnej części strony włącz „użyj interfejsu API camera2”, a następnie w trybie aparatu (gotowy do zrobienia zdjęcia) kliknij „...” po prawej stronie panelu, na w drugim rzędzie ikon kliknij „m” (tuż nad słowami „tryb zdjęć”) (upewnij się, że przewinąłeś do góry, możesz przewinąć w dół w tym menu) Następnie pojawi się wyskakujące „ręczne ustawianie ostrości” i po lewej stronie to duży suwak (powyżej suwaka powiększenia), można go przeciągnąć, aby ręcznie ustawić ostrość aparatu.

  • ktoś, kto ma tę aplikację od jakiegoś czasu. Proszę bardzo.

Otwarte ustawienia w otwartym aparacie lub telefonie?
mLstudent33

0

jest aplikacja o nazwie l kamera, nie ma go w Google Play, ale i tak możesz znaleźć apk w google, myślę, że jest w fazie rozwoju lub coś, ale działa, musisz sprawdzić, czy twój telefon ma Android Lollipop, to jest mój sprawa jest smutna, ale miej ją na oku, mam nadzieję, że to ci pomogło.


Podaj link do aplikacji, z której można ją pobrać ..
Gokul NC

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.