Skanowanie kodów kreskowych za pomocą kamery o niskiej rozdzielczości (3.2mp)


11

Mam dwa telefony, jeden ma aparat 3,2 MP, drugi ma aparat 8 MP. Pobrałem aplikację „ Barcode Scanner ” na oba telefony, działa na telefonie 8mp, ale telefon 3.2mp wcale nie odbiera kodów kreskowych.

Czy istnieje sposób obejścia / naprawy, aby telefon 3.2mp skanował kody kreskowe?

AKTUALIZACJA: Kamera o rozdzielczości 3,2 MP dobrze koduje kody kreskowe qr

AKTUALIZACJA: Z poniższej dyskusji wydaje się, że telefon nie odbiera kodów kreskowych, ponieważ nie ma funkcji Auto Focus. Czy jest jakiś sposób na obejście tego?


wygląda na to, że wtedy rozwiązałeś problem.
davidbb

3
Podejrzewam, że to problem z ogniskowaniem / oświetleniem. Mój roczny telefon ma również czasami problemy z pobraniem kodu kreskowego w nieoptymalnych warunkach. Zmiana odległości od kodu kreskowego i trzymanie telefonu nadal powinno pomóc.
Martin Tapankov,

Kody QR są przeznaczone do aparatów telefonicznych, więc nic dziwnego, że z nimi współpracuje. Potrzebujesz dobrego obrazu, aby standardowe kody kreskowe działały. Czy próbowałeś bardzo zbliżyć się do kodu kreskowego? Złe oświetlenie też może to zrobić.
Ben Brocka,

1
Możesz także wypróbować Gogle Google.
Orzechowe

1
Czy funkcja „dotknij, aby ustawić ostrość” działa w używanej aplikacji? Stuknięcie kodu kreskowego powinno się na nim skupić
Ben Brocka

Odpowiedzi:


3

(Zajmę się twoją drugą edycją poniżej ...)

Niektóre tanie moduły kamer nie zawierają funkcji automatycznego ustawiania ostrości, tzn. Są ustawione na nieskończoność.

Skanery kodów kreskowych wymagają jednak niemalże skupienia i nie mogą (lub prawie nie) skanować powstałych rozmytych obrazów, które powstają w aparatach o stałej ostrości zogniskowanych na nieskończoności.

Jedynym sposobem na obejście tego byłoby przymocowanie obiektywu makro specjalnie zaprojektowanego do aparatów smartfonów (działa również ze stałym ogniskowaniem). Wyszukaj makroobiektyw smartfona, aby zobaczyć próbki.

Już raz tego próbowałem ze starszą (również z ustawioną ostrością) Sony-Ericsson Xperia X8 i wtedy to działało.


4

DARMOWE rozwiązanie:

Odniosłem sukces z ułamkiem kropli wody lub oleju nad soczewką aparatu w moim ZTE Score. Powoduje to, że kody kreskowe w pobliżu kamery są ostre i odczytują niezawodnie. Wystarczająco, aby utworzyć wypukłą powierzchnię, ale nie tak bardzo, że odpadnie.

Wynik ZTE ma gładkie plecy; Zanurzam palec w oleju i podnosząc obiektyw do góry, dotykam tylnej części telefonu w miejscu, w którym soczewka nasypuje kroplę oleju. Następnie mogę obrócić telefon ekranem do góry (obiektyw w dół) i skanować kody kreskowe. Jeśli zewnętrzna powierzchnia obiektywu aparatu nie jest płaska, prawdopodobnie nie będzie działać, ale działała z moim wynikiem ZTE i powinna działać z większością niższych telefonów (o stałej ogniskowej).

Przejrzysty wypukły z jednej strony, płaski i lepki z drugiej strony kawałek plastiku też by się przydał; Pamiętam, jak widziałem przylepne gumowe nóżki, które dobrze by służyły, ale ich nie widziałem i nie próbowałem.

Miałem dość robienia tego za każdym razem, gdy chciałem zeskanować kod kreskowy, i właśnie zamówiłem obiektyw makro.

Jeśli po ustawieniu ostrości kody nie mieszczą się na ekranie, upuszczenie jest zbyt duże; nieprzydatny.


-1

jak wiem, jeśli ustawisz odległość między telefonem a kodem kreskowym, wystarczająco daleko, aby nie było potrzeby automatycznego ustawiania ostrości, telefon powinien go rozpoznać, ale w niektórych przypadkach odległość kodu kreskowego może być daleko od określonego prostokąta o aplikacja, więc nie zostanie rozpoznana, więc w tym przypadku sytuacja będzie się różnić w zależności od telefonu, a przy okazji miałem tę sprawę w przeszłości i nigdy dla mnie nie działało.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.