Uzyskanie „Wymaganego uwierzytelnienia” podczas próby uzyskania dostępu do Sklepu Play


58

W ciągu ostatniego tygodnia, za każdym razem, gdy próbuję otworzyć aplikację Sklep Play / Market na moim telefonie, aplikacja zastanawia się przez chwilę, a następnie wyświetla komunikat o błędzie:

Wymagane jest uwierzytelnienie. Musisz zalogować się na swoje konto Google.

Ale rzeczywiście jestem zalogowany na swoje konto Google, jak widać w innych aplikacjach Google działających na telefonie i jak widać, jeśli otworzę menu w aplikacji Market i kliknę przycisk „Konta”.

Podejrzewam, że może to być związane z faktem, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy zsynchronizowałem dwa różne konta Google z tym urządzeniem, a ostatnio usunąłem jedno z nich z telefonu. Żadna inna aplikacja Google nie miała problemów z usunięciem jednego konta.

Czy ktoś wie, jak mogę rozwiązać ten problem? Nadal mogę instalować aplikacje, korzystając ze strony internetowej sklepu (obecnie „Google Play”), ale nadal jest to duża niedogodność. Myślę też, że przestałem otrzymywać aktualizacje.


Czy jesteś zalogowany, aby rozmawiać?
roxan

@roxan Nie wiem, co to „rozmawiałem”. Jestem zalogowany w Google Talk, jeśli to masz na myśli, a także w innych aplikacjach Google, takich jak Gmail i Dokumenty.
Oak

Tak, przepraszam, miałem na myśli to :)
roxan

Spróbuję wyczyścić dane z Market, Talk, Google Framework i wszystkiego innego, co wydaje się potencjalnie powiązane. Jeśli to nie zadziała, powiedziałbym, że jest to jeden z tych absurdalnych problemów rynkowych, których nikt nie wie, jak rozwiązać bez przywrócenia ustawień fabrycznych.
Matthew

2
Przejdź do, Settings -> Applications -> Manage applications -> Alla zobaczysz przycisk „Wyczyść dane” po kliknięciu aplikacji. Usuwa wszystkie dane używane przez aplikację (ustawienia itp.) Oprócz tego, co przechowuje na karcie SD, jeśli w ogóle.
Mateusz

Odpowiedzi:


30

To działało dla mnie: System settings > Apps > "All" (tab at top) > Google Play Store

Następnie naciskaj przyciski w kolejności: „Force stop” i „Clear data”

Wyjdź z ustawień. Uruchom sklep Play. Naciśnij w lewym górnym rogu, aby otworzyć opcje menu. Sprawdź, czy wybrano prawidłowe konto.


1
Te dokładne kroki zadziałały dla mnie natychmiast. Dzięki.
MountainX,

6

Poszedłem do Settings -> Applications -> Manage applications -> All, wybrałem aplikację Market z listy i kliknąłem przycisk „Odinstaluj aktualizacje”, który się tam pojawił. To dało mi starą, ale działającą wersję aplikacji rynkowej. Mam nadzieję, że zaktualizuje się w przyszłości i będzie nadal działać poprawnie.

Dzięki Matthew za inspirację, żebym tam zajrzał.


2
To nie działa!
Hamed Rajabi,

Musiałem wycofać aktualizacje, ponownie uruchomić telefon, a następnie ponownie zaktualizować, co pozwoliło mi uzyskać dostęp do aplikacji, w której wystąpił problem.
Martin Lyne,

5

Musisz usunąć wszystkie konta z urządzenia i dodać je ponownie. Lub po prostu ponownie zsynchronizuj swoje konta Google z menu Konta i synchronizacja.

Przejdź do Ustawienia> Konta i synchronizacja> Kliknij swoje konto, a następnie usuń konto.

Usunąłem wszystkie moje konta, które miałem w tym czasie, mam nadzieję, że nie zapomniałeś hasła do swojego konta. Po wykonaniu tej czynności ponownie uruchomiłem urządzenie.

Kiedy moje urządzenie wróciło, kliknąłem na sklep Google Play, skąd zostałem poproszony o zalogowanie się na swoje konto.


Musisz tylko usunąć swoje konto. Kliknij na niego, a następnie masz opcję menu, aby go usunąć.
Adi

2

Stało się tak, gdy zmieniłem hasło do konta Google. Prosty restart telefonu zadziałał dla mnie. (Android 4.2)


0

Jeśli masz zainstalowaną zaporę ogniową, może być ustawiona zbyt ściśle. Spróbuj ją wyłączyć (lub rozluźnić zasady). Gdy to zrobiłem, próba otwarcia Sklepu Play pojawiła się powiadomienie o żądaniu dostępu, które (po kliknięciu) skłoniło mnie do ponownego wprowadzenia hasła.


-1

Wydaje mi się, że dzieje się to po zmianie hasła do konta Google, zapoznaj się z poniższymi instrukcjami, które były dla mnie pomocne.

  1. Stuknij (dotknij) w ikonę Sklep Play
  2. Dotknij klawisza menu (klawisz po lewej stronie klawisza domowego na dole) telefonu
  3. Wybierz Ustawienia
  4. Wybierz „Filtrowanie treści” pod kontrolą użytkownika
  5. Zaznacz swój wybór lub wybierz wszystko i
  6. Kliknij OK.
  7. Następnie może poprosić o nowe hasło,
  8. Wpisz hasło Google, a następnie możesz otworzyć aplikacje (Sklep Play).
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.